Книжкові виставки 2021

Книжкові виставки

13.12.2021
575
Світ психології надзвичайно цікавий (книжкові новинки)

  Психологія відіграє важливу роль у житті людини. Ця наука допомагає краще пізнати свій внутрішній світ, зміцнити взаємини з іншими людьми. Тому психологічна література набула великої популярності.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну виставку "Світ психології надзвичайно цікавий" (книжкові новинки).
  На виставці представлена навчальна й науково-популярна література з психології та саморозвитку, досягнення успіху в кар'єрі та особистому житті, побудови якісних взаємин і конструктивного спілкування. Кожна пропонована книга – дорогоцінне зерно мудрості, яке відкриває шматочок таємниці людської психіки.

Докладніше
Поділитись:
08.12.2021
881
Легенда української сцени Богдан Ступка

  Богдан Ступка беззаперечно є легендою українського театру та кіно. Його багатогранність і глибоке розуміння своїх героїв виходить далеко за межі сприйняття акторської майстерності суто як одного зі складників професії та знаходить відображення в таких загадкових термінах, як талант і покликання.
  До 80-річчя від дня народження видатного українського актора відділ мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготував короткий огляд літератури про Героя України, кавалера орденів Ярослава Мудрого (V ст.) та "За заслуги" (ІІ ст.), народного артиста України Богдана Сильвестровича Ступку (27.08.1941 – 22.07.2012).

Докладніше
Поділитись:
02.12.2021
587
Коронавірус: інструкція з виживання

  Коронавірус став найбільшим випробуванням для людства. Він виявився не тільки медичною, а й соціальною проблемою, до якої було залучено всіх громадян і всю планету. Вакцинація від Covid-19 також розділила світ на два табори.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну книжкову виставку-пораду "Коронавірус: інструкція з виживання". Книги, представлені на виставці, – для широкого кола читачів, для всіх, хто цікавиться питаннями зміцнення імунітету, хто турбується про себе та близьких.
  Сподіваємося, ця добірка книг допоможе вам розібратися у питаннях з означеної тематики.

Докладніше
Поділитись:
02.12.2021
724
Книги допомагають жити

  Наше життя прекрасне й неповторне, але в ньому багато смутку та болю. Ми радіємо звичайним проявам життя, таким як кохання, мрії, надії, народження дітей, цікаві зустрічі, яскраві події, сподіваємося, що завжди будемо щасливими. Але іноді доля робить нам сюрпризи – не завжди приємні та радісні. Як не впасти у відчай, знайти в собі сили здолати життєві труднощі, продовжувати жити далі? Саме книги – це справжнісінька дієва "зброя", чудо, здатне кардинально змінити погляди людини. Працівники відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували добірку літератури, яка змінює життя на краще, – 11 видань, що надихають і вчать думати інакше.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2021
612
Права жінок та гендерна рівність

  З 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Її основна мета – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Щорічну акцію ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку і завершення кампанії вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок, 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2021
614
Зберігачі скарбів: Чернігівській губернській вченій архівній комісії – 125!

  Підґрунтям для створення в Російській імперії архівних комісій стало Положення "Об учреждении ученых архивных комиссий и исторических архивов" від 13 квітня 1884 року. У документі визначались напрямки їх діяльності: розбирання архівних матеріалів, складання описів та покажчиків до архівних справ і запровадження їх у науковий обіг. Проте утворення подібних інституцій на теренах України затягнулося через побоювання царизму піднесення національної свідомості українців. Тому перша архівна комісія була започаткована у 1886 році у Таврійській губернії, а наступна – лише за дев'ять років, на Чернігівщині.

Докладніше
Поділитись:
24.11.2021
622
Вся правда про Голодомор 1932–1933 років

  Для України 1932–1933 роки – це часи національної катастрофи, наслідки якої відчуваються і дотепер. Голодомор забрав мільйони українських людських життів. Це був спланований комуністичним тоталітарним режимом злочин, щоби знищити українців як національну групу, що усвідомлювала себе нацією і готова була за сприятливих умов проголосити незалежність.
  Упродовж багатьох років українські науковці досліджують цю проблему, аналізують методи, якими діяла радянська влада, з'ясовують їх вплив на психіку українського суспільства.

Докладніше
Поділитись:
22.11.2021
634
"Червоний голод" 1921–1923 і післявоєнна трагедія 1946–1947: голодомори на Чернігівщині

  У ХХ столітті Україна тричі потрапляла в пекельний лабіринт голоду з величезними людськими жертвами: 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 роки. Кожен із цих періодів мав своє "обличчя". Довгий час причини голодоморів, їх перебіг, наслідки й масштаби жертв замовчувалися та приховувалися. Завдяки становленню незалежної України, демократизації суспільства й розсекреченню архівів було відкрито доступ до джерельної бази, яка стосувалася геноциду українців з боку радянської влади.

Докладніше
Поділитись:
17.11.2021
606
Новий погляд на бізнес (огляд літератури видавництва "Наш формат")

  Шановні читачі, пропонуємо до вашої уваги книжки видавництва "Наш формат", присвячені питанням ведення бізнесу, започаткуванню власної справи, реалізації власних мрій. Автори представлених книг – відомі американські письменники, бізнес-консультанти, підприємці – діляться своїм досвідом досягнення успіху в малому бізнесі, розкривають закони функціонування ринку.

Докладніше
Поділитись:
16.11.2021
593
Природа – невидима жертва війни

  Історія воєн – це й історія знищення природи. Щорічно 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Його мета – привернути увагу до екологічних наслідків війни і важливості відмови від безглуздого заподіяння шкоди екосистемам у прагненні досягти воєнних цілей. Шкода, завдана під час збройних конфліктів навколишньому середовищу, ще довго після їх закінчення впливає на стан екосистем та природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється