Мащенко Станіслав Трифонович

Мащенко Станіслав Трифонович

  Народився 24 квітня 1938 р. в смт Сосниця на Чернігівщині, в родині вчителя. Батько загинув на фронті. Мати працювала завучем Сосницької семирічної школи № 1, викладала біологію та хімію. Була нагороджена 5-ма медалями, знаком "Відмінник народної освіти".
  З 1945 року Станіслав Трифонович навчався в Сосницькій семирічній школі № 1, а потім у середній, яку закінчив у 1955 р. Не отримав медаль через дві четвірки.
  У 1955 р. вступив на історичний факультет Київського державного педагогічного інституту. У 1956 р. історичний факультет КДПІ перевели до Київського державного університету ім. Т. Т. Шевченка, з'єднавши з історико-філософським факультетом. Який закінчив університет у 1960 році.
  За направленням, у 1960 р., став працювати у Сосниці — журналістом у місцевій газеті "Червоний прапор".
  Згодом став секретарем райкому комсомолу.
  У 1961–1963 рр. очолює колектив Кудрівської середньої школи сільської молоді Сосницького району.
  У 1963 р. – одружується, переїжджає до м. Кривий Ріг, де викладає в середній школі № 10 історію та суспільствознавство. Друкує статті з історії міста в місцевій газеті.
  З грудня 1964 р. – працює асистентом кафедри суспільних дисциплін, де і почалася його вузівська науково-викладацька робота.
  1966 р. – займає посаду старшого викладача.
  1969 р. вступив на заочне відділення аспірантури філософського факультету МГУ ім. М. Ломоносова.
  У травні 1972 р. захистив дисертаційну роботу – здобув ступінь кандидата філософських наук.
  У 1973 р. С. Т. Мащенко був зарахований за конкурсом на посаду доцента кафедри філософії та політекономії Чернігівського державного педагогічного інституту ім. Т. Г. Шевченка.
  У 2005 р. рішенням оргомітету за книгу "Філософські обрії Олександра Довженка" була присуджена обласна премія імені М. М. Коцюбинського у номінації "Народознавство". Докладніше...

Повернутись
Поділитись: