Електронні ресурси

Електронні ресурси

24.11.2023
Круглий стіл "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо" (до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні)
  24 листопада у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбувся круглий стіл, присвячений ушануванню пам'яті жертв штучних масових голодоморів 1921–1923 років, 1946–1947 років та Голодомору 1932–1933 років. На захід під назвою "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо" завітали викладачі та студенти закладів вищої освіти міста: Північноукраїнського інституту імені Героїв Крут ПрАТ "ВНЗ "МАУП", Національного університету "Чернігівська політехніка", Пенітенціарної академії України, а також представники Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області, Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, Чернігівського обласного пошукового науково-редакційного центру та Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.
Поділитись:
21.11.2023
Василь Варзар | 50 історій: засновники бібліотеки
  Ми продовжуємо розповідати про засновників головної книгозбірні області, людей відомих у свій час, але тепер майже забутих сучасною чернігівською громадою. В новому випуску з циклу передач "Засновники бібліотеки: 50 історій". Історик Наталія Рослік та директор Чернігівського музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького Володимир Суховерський розповідають про Василя Варзара та про родинні зв'язки Варзарів і Рашевських і Дмитра Шостаковича.
Поділитись:
21.11.2023
Нове довідкове видання – бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини"
  Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини". У ньому зібрано матеріали про обласні заповідники, пам'ятки архітектури та археології.
Поділитись:
21.11.2023
Презентація книги "Чернігівський євромайдан. Хроніка, факти, спогади"
  21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи – день ушанування людей, які під час Помаранчевої революції 2004 року і Революції гідності, що розпочалася восени 2013 року, стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Нині, коли на нашу землю прийшла рашистська орда й українці захищають Батьківщину, особливого значення набули такі поняття, як "гідність" і "свобода".
Поділитись:
19.11.2023
"Точка зору" Олега Маловіцького: фотовиставка київського фотохудожника
  19 листопада в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття фотовиставки "Точка зору" Олега Маловіцького.
Поділитись:
13.11.2023
Ілля Шраг | 50 історій: засновники бібліотеки
  Ми продовжуємо розповідати про засновників головної книгозбірної області, людей відомих у свій час, але вже майже забутих сучасною чернігівською громадою. У новому випуску з циклу передач "Засновники бібліотеки: 50 історій" кандидат історичних наук, член Національної спілки краєзнавців України Тамара Демченко розповідає про Іллю Шрага.
Поділитись:
07.11.2023
У бібліотеки Русових - новий дах. Завдяки благодійникам
У ніч на 30 березня 2022 внаслідок бомбардування Чернігова російськими окупантами була пошкоджена будівля Дворянського та селянського поземельного банку, що є пам’яткою історії та архітектури. У цій будівлі нині розташована Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових. Споруда, яка торік сильно постраждала внаслідок російських бомбардувань - поступово відновлюється. За ініціативи та сприяння Департаменту культури і туризму, національностей та релігій для відновлення бібліотеки залучили благодійника - Український Аграрний Холдинг.
Поділитись:
25.10.2023
Запрошуємо на XR-виставку "Справжні причини війни, або Як працює російська пропаганда"!
  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових розпочала роботу XR-виставка "Справжні причини війни, або Як працює російська пропаганда", про оформлення якої подбали працівниці відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів. 
Поділитись:
15.10.2023
Покровська книжкова толока – 2023
  Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових узяла участь у Покровській книжковій толоці, яка відбулася 14–15 жовтня в обласному художньому музеї ім. Г. Галагана за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. 
Поділитись:
13.10.2023
У Чернігові провели ребрендинг бібліотеки
  На фасаді Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових з'явилася табличка з  сучасною назвою цієї установи.  У червні 2023-го року депутати обласної ради у рамках дерусифікації перейменували бібліотеку на честь Софії та Олександра Русових. Раніше вона носила ім'я Володимира Короленка. Напочатку жовтня бібліотека отримала нового директора – Інну Аліференко замінив Юрій Соболь, відомий по своїй роботі у заповіднику "Чернігів стародавній". 
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється