Книжкові виставки 2021

Книжкові виставки

13.10.2021
72
Енергія козацької відваги відлунням крізь століття долина

  Синове воїнів хоробрих,
  явіть мужність свою!
  І вам вовіки віків славу запишуть.

Богдан Хмельницький

  Козацтво назавжди увійшло у свідомість українського народу як символ його прагнення до свободи, демократії й національної незалежності.
  Понад три століття історичної діяльності козаків на історичній авансцені – це велика, славна і трагічна сторінка, сповнена романтичного героїзму та жахливого трагізму протистояння численним зовнішнім ворогам. 
  Працівники відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка пропонують до вашої уваги віртуальну книжкову виставку "Енергія козацької відваги відлунням крізь століття долина", приурочену до дня, на який припадають одразу три свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва й День захисників та захисниць України. Ми відзначаємо ці свята 14 жовтня.

Докладніше
Поділитись:
09.10.2021
28
Як створити затишок у домі: 10 книг, що надихають

  Ця добірка книг для тих, хто хоче зробити будинок ідеальним місцем для себе та своєї сім'ї, дібрати кольори, прикрасити стіни, позбутися непотрібних речей і додати необхідні. Продуманий дизайн інтер'єру – це те, що робить місце, де ви живете, вашим будинком. Тут ви знайдете літературу для натхнення, професійного зростання та розвитку. Пропоновані книги видані переважно з 2018 по 2021 рік. Тому початківці і професійні дизайнери інтер'єру отримають актуальну інформацію, а дизайнери-аматори можуть бути впевненими, що побачені інтер'єри та ідеї оформлення квартир і будинків будуть не тільки оригінальними, але й наймоднішими.

Докладніше
Поділитись:
15.09.2021
39
Window on America Choices!

  Запрошуємо всіх охочих переглянути віртуальну книжкову виставку "Window on America Choices!".
  У бібліотеці так багато цікавих і сучасних книг! Центр "Вікно в Америку" пропонує вам ознайомитися з іноземними бестселерами різної тематики. Тут ви побачите книги із саморозвитку, психології, історії, політики, бізнесу, а також художню літературу різних жанрів. У нашому центрі ви точно знайдете літературу за інтересами, а ще зможете вивчити англійську та покращити знання цієї мови. Тож не зволікайте і поспішайте до нас читати книги!
  Також ви можете переглянути відео до виставки.
  Книги представлені мовою оригіналу.

Докладніше
Поділитись:
08.09.2021
52
Грамотність – запорука успіху людини

  Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, які відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день святкується щорічно 8 вересня починаючи з 1966 року. Він запроваджений на честь Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка відбулася в Тегерані в 1965 році саме 8 вересня.
  Грамотність – це ступінь володіння людей навичками читання й письма відповідно до граматичних норм мови, а також головний показник культурного та соціального розвитку населення. Тому мета Міжнародного дня грамотності – показати, що бути грамотним важливо і для кожної людини, і для суспільства загалом, а відзначення цього дня як міжнародного підкреслює важливість грамотності й хоча би базової освіти для кожного як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого та мирного суспільства у ХХІ столітті.
  У сучасному світі поняття "грамотність" має також і інші значення. Коли ми, наприклад, кажемо, що зроблено грамотно, це значить – зроблено правильно, так як треба, найкращим чином. Тому є такі поняття як фінансова, екологічна, медійна, політична та інші види грамотності.

Докладніше
Поділитись:
23.08.2021
47
Талантами славиться наша земля

Держави стоять не на династії,
а на внутрішній єдності і силі народу.

Олена Теліга

  Цього року наша країна відзначає 30-ту річницю своєї незалежності. День Незалежності України відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття історично важливого документа – Акта проголошення незалежності України.
  Здобуття незалежності нашою країною – велика заслуга багатьох поколінь українців, які пройшли тривалий і складний шлях, віддавали свої сили задля досягнення мрії – незалежності, самостійності, єдності, державності.
  День Незалежності України – це не тільки святкування, а насамперед великий труд. Вклад кожного українця у скарбницю незалежності – неоціненний.
  Українська земля багата талантами. Вона подарувала багато видатних особистостей, про яких знає весь світ.
  Жінки завжди, в усі часи, відігравали важливу роль в історії нації та історії окремих країн, впливали на політику великих держав, боролися за права своїх народів, надихали на творчість письменників, з'являлися на полотнах відомих художників і створювали всесвітньо відомі шедеври самі. Прекрасні пані робили наукові відкриття, виступали на світових сценах, досягали значних успіхів у спорті, створювали школи й писали книжки.

Докладніше
Поділитись:
18.08.2021
40
Чернігівщина. ОТГ: щоденний ритм буття

  У 2014 р. в Україні з прийняття Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (01.04.2014), законів України "Про співробітництво територіальних громад" (17.06.2014), "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (05.02.2015) та змін до Бюджетного і Податкового кодексів, розпочався процес децентралізації. Віртуальна інформаційна виставка "Чернігівщина. ОТГ: щоденний ритм буття" знайомить з новим адміністративно-територіальним устроєм Чернігівської області, а це п'ять районів, 57 територіальних громад, серед яких 16 міських, 24 селищних і 17 сільських громад.

Докладніше
Поділитись:
18.08.2021
57
Миті української незалежності

  Попри непросту історію нашої країни, короткі періоди відновлення державності і втрати її на десятиліття, Україна існує на мапі світу як незалежна держава. Факторів, завдяки яким це можливо, дуже багато – і внутрішніх, і зовнішньополітичних. Проте головне те, що в Україні завжди були й залишаються люди, готові боротися за її незалежність.
  24 серпня 1991 року народ став політичною нацією, волею якої була утворена незалежна держава. І Україну визнав увесь світ.

Докладніше
Поділитись:
10.07.2021
77
Секрети активного довголіття

  Довголіття – соціально-біологічне явище, яке характеризується тим, що людина доживає до високих вікових рубежів, які значно перевищують середню тривалість життя. Довгожителем вважається людина старша 90 років. Людей, які досягли віку більше ніж 110 років, називають супердовгожителями. Людина наполегливо шукає розгадку таємниці: чому деякі представники тваринного і рослинного світу перевершують нас довголіттям? У чому секрет довголіття? Чи настане такий момент, коли людина житиме довго, користуючись усіма благами продовженої молодості, відсунувши вбік свою старість або зовсім позбувшись її? Кожен із нас мріє не старіти й не хворіти, а якщо вже померти, то легко та швидко, не обтяжуючи ні себе, ні навколишніх останніми тужливими роками маразму й нескінченних старечих недуг.

Докладніше
Поділитись:
24.05.2021
70
Сторінками слов'янської писемності (до Дня слов'янської писемності і культури)

  День слов'янської писемності і культури встановлений в Україні "...на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури..." згідно з Указом Президента України "Про День слов'янської писемності і культури" від 17 вересня 2004 року та відзначається щорічно 24 травня, в день ушанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Докладніше
Поділитись:
20.05.2021
49
Пам'яті мільйонів… (до Дня пам'яті жертв політичних репресій)

 "За ними був лише один гріх –
  вони любили Україну..."

  Згідно з Указом Президента України від 21 травня 2007 року № 431 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937–1938 років", щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким упровадженням комуністичної ідеології. Цей день 2021року припадає на 16 травня.
  Фізичне знищення власних громадян, чий світогляд відрізнявся від комуністичного, було розпочато відразу після більшовицького жовтневого перевороту 1917 року. Воно зачепило середовища видатних діячів і певні категорії населення та періодично сягало своїх піків. Нечуваних масштабів масові репресії досягли після штучного голодомору 1932–1933 років. Упродовж 1937–1938 років вони охопили всю країну. Тривали репресії і після Другої Світової війни, і за часів так званої побудови комуністичного суспільства…

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00
СБ-НД 10:00 – 18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00

обслуговування користувачів до 19:45

СБ-НД 10:00 – 18:00

обслуговування користувачів до 17:45

П'ятниця – вихідний день
Останній вівторок місяця – санітарний день