Книжкові виставки 2023

Книжкові виставки

02.12.2023
25
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

  Цей день відзначається щорічно і започаткований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Його мета – викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передавання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. За даними Міжнародної організації праці, сьогодні у світі близько 40,3 мільйона людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 мільйона жертв примусової праці та 15,4 мільйона жертв примусових шлюбів. За оцінками експертів, щорічно майже 2 мільйони людей стають "живим товаром". Міжнародна організація праці спільно з Міжнародною організацією з міграції розробили Глобальні оцінки сучасного рабства, в яких представлені дані та інформація про масштаби і регіональний розподіл сучасного рабства.

Докладніше
Поділитись:
29.11.2023
104
Про ментальне та розвиток особистості / About mental well-being and personal development

  Запрошуємо всіх охочих переглянути віртуальну книжкову виставку "Про ментальне та розвиток особистості / About mental well-being and personal development".
  Ментальне здоров'я та розвиток особистості – дві актуальні теми в сучасному суспільстві, два суттєві аспекти життя, які взаємодіють і впливають один на одного.

Докладніше
Поділитись:
27.11.2023
36
Українська перлина світової літератури (до 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської)

  "Я роджена на Буковині в малім містечку в Гура-Гуморі року 1863, 27 падолиста, в глибині гір карпатських, яко донька небагатих родичів", – писала Ольга Кобилянська в автобіографії 1903 року. Нині виповнюється 160 років від дня народження видатної української письменниці, яскравої представниці модернізму в літературі, авторки повістей та оповідань про проблеми українського жіноцтва й буковинського села на межі століть, послідовниці феміністичних ідей.
  Ольга-Марія Кобилянська була четвертою дитиною в сім'ї цісарсько-королівського повітового канцеляриста Юліана Кобилянського та Марії Вернер. Юліан Якович і Марія Йосипівна виховували п'ятьох синів та двох доньок. 

Докладніше
Поділитись:
13.11.2023
61
Читаємо сучасну українську прозу

  Продовжуємо ознайомлювати користувачів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових з новими книгами, які надійшли до фонду відділу абонемента завдяки Програмі сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023–2028 роки. Новинки у бібліотеці – радість для всіх: і для бібліотекарів, і для читачів. Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Це яскраві видання українською мовою на будь-який смак.
  Нові книги вже оселилися на поличках і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами. Сподіваємося, ці видання допоможуть відпочити від буденних справ та приємно провести вільний час.

Докладніше
Поділитись:
02.11.2023
92
Сторінками класики українського слова

  Сьогодні спостерігаємо великий попит на українську книгу. Особливою популярністю серед читачів користуються твори таких сучасних авторів як Василь Шкляр, Володимир Лис, Юрій Андрухович, Оксана Забужко й багато інших.
  Продовжуємо ознайомлювати користувачів бібліотеки з новими надходженнями. Сьогодні до вашої уваги добірка книг "Сторінками класики українського слова". Сподіваємося, ці видання допоможуть учням та студентам поглибити знання і краще підготуватися до іспитів.

Докладніше
Поділитись:
30.10.2023
137
Halloween Books

  Запрошуємо всіх охочих переглянути віртуальну книжкову виставку "Halloween Books".
  Хелловін – це американське свято, яке відзначається щороку 31 жовтня. Воно має давнє коріння, що сягає кельтського свята Самайн, яке припадало на завершення жовтня й початок листопада. Це було свято закінчення сільськогосподарських робіт і вшанування померлих. Сучасний Хелловін часто асоціюється з розвагами, прикрашанням будинків та влаштуванням різноманітних тематичних костюмованих вечірок. Це свято – чудова можливість виразити свою творчість та уяву, а також весело провести час у колі родини і друзів.

Докладніше
Поділитись:
26.10.2023
105
Перлина душі – твоя мова і слово (до Дня української писемності та мови)

  День української писемності та мови ми відзначаємо в день ушанування пам'яті преподобного Нестора-літописця, першого історика України-Руси, ченця Києво-Печерського монастиря, автора "Повісті минулих літ" – одного з головних джерел вивчення нашої стародавньої історії. З ім'ям Нестора-літописця пов'язують також започаткування писемної української мови. У 2023 році дата свята змінилася через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар. Президент України підписав Указ, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

Докладніше
Поділитись:
22.10.2023
96
Нові надходження. І знов – Його Величність Детектив!

  Продовжуємо ознайомлювати користувачів відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових з нещодавно отриманими новими виданнями. Цього разу пропонуємо почитати детективні історії, від яких неможливо відірватися. Жовтневий вечір, плед і теплий чай… Чудова атмосфера для того, щоб сторінка за сторінкою розплутувати найскладніші загадки й таємниці. Колоритні герої і несподівані сюжетні повороти не дадуть вам нудьгувати.

Докладніше
Поділитись:
12.10.2023
387
Різноманіття Іспанії

  Королівство Іспанія – одна з найдавніших та наймальовничіших країн Європи, яка має багату історію та культуру. Як і будь-яка країна Середземномор'я, Іспанія привертає увагу мільйонів туристів живописними пляжами Середземного моря та Атлантичного океану. Однак мандрівники приїздять не тільки побачити привабливі краєвиди, а й відвідати середньовічні пам'ятки культури. Адже саме в Іспанії розташовані Саграда Фамілія (Собор Святого Сімейства), Каса-Міла (Дім Міла), Каса-Вісенс (Дім Вісенс), Національний музей мистецтв Каталонії, музей Пікассо та багато чого іншого, що варте вашої уваги.

Докладніше
Поділитись:
10.10.2023
122
Нові надходження. Жовтень

  Відділ абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових пропонує до вашої уваги віртуальну книжкову виставку нових надходжень, які поповнили фонд у жовтні. Нові книги вже затишно вмостилися на поличках і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами. Запрошуємо всіх любителів книги на перегляд-ознайомлення. У кожного з вас є чудова можливість стати першими читачами новинок.
  Це тільки частина отриманих книг. Художня проза українська й зарубіжна, детективи та фентезі, романи про кохання, гучні бестселери, есеї… Одне слово – розмаїття на будь-який смак!
  Чекаємо на вас у бібліотеці!

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється