МОСКАЛЬ Роман Богданович

МОСКАЛЬ Роман Богданович

1(315)
М 82
Москаль, Роман.
    І цзін. Правильно міркувати, щоб передбачати [Текст] : вступ до іцзінознавства
/ Роман Москаль. – Вид. 2-ге. – Харків : Акта, 2018. – 279 с.

  Книжка вперше в Україні знайомить читачів із текстом, який є основою китайської цивілізації — І цзіном, що його вчення звучить по-сучасному в будь-які часи завдяки універсальності законів, котрі становлять підґрунтя цього Канону.
  Український читач має змогу ознайомитися з історією дослідження І цзіну у світі, внутрішньою структурою пам’ятки, основами та базовими поняттями іцзіністики.
  Окрему частину видання являє собою матеріал, що розкриває багатогранність прогностичної традиції в Китаї, яка ґрунтується саме на І цзіні.
  Видання адресовано тим, хто цікавиться китайською філософією та культурою, а також широкому читацькому колу.

930.85(510)
М 82
Москаль, Роман Богданович.
    Тринадцятиканоння. Тексти, що створили цивілізацію [Текст]
/ Роман Москаль. – Харків : Фоліо, 2020. – 346, [3], [16] с.

  У своїй книжці Роман Москаль вперше в Україні виклав історію китайського канонознавства, зокрема – формування корпусу "П’ятиканоння", "Чотириканоння" та "Тринадцятиканоння", їх вивчення та коментування. У книжці повністю або частково наводяться переклади більшості текстів канонів.
  Високий інтелектуальний статус цих текстів забезпечувався традицією та вірою в невичерпність смислів, що в них закладені; переконанням, що їх неможливо остаточно вивчити та пізнати. Тож китайські книжники знову і знову занурюватися в їхню мудрість, як для самовдосконалення, так і для передачі цих знань наступним поколінням. А завдяки коментарям канони адаптувались до викликів нових епох.
  Упродовж тисячоліть у Китаї канони вважалися найважливішим духовним надбанням народу, що осмислювалися для розуміння світу, людини та суспільства загалом. Вони власне і сформували китайську цивілізацію, а також справили фундаментальний вплив на країни "конфуціанського ареалу" – Японію, В'єтнам та Корею.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється