ІВАНОВ Дмитро Йосипович

ІВАНОВ Дмитро Йосипович

84(4УКР)
І-20
Іванов, Дмитро Йосипович.
  Монолог з тридцять третього [Текст] : [поема] / Дмитро Іванов. – Чернігів : Трійця, 2008. – 31 с.

  "Монолог з тридцять третього" – це розповідь маленького хлопчика про страшну своєю нищівною силою трагедію українського народу – Голодомор. А подана через призму дитячої душі, вона здається ще страшнішою. Від цієї розповіді, де жахлива реальність переплітається з мареннями уже обрезклої від голоду дитини, стає моторошно. Моторошно від того, що ця вимучена до краю дитина так збайдужіло-спокійно і водночас по-дорослому розсудливо говорить про свої та своїх рідних і сусідів муки, про смерть, про людоїдство. Хоча й не розуміє, за що усім такі муки, чому співала на похоронах мама, чому так жорстоко катували і вбили тата лише за те, що він щось недобре сказав про колгоспи.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано п'ятдесят один примірник книги.

84(4УКР)
І-20
Іванов, Дмитро Йосипович.
  Родинний вітер [Текст] : [вибрані поезії] / Дмитро Іванов ; [передм. М. Ф. Слабошпицького ; післямова В. О. Базилевського]. – Київ : Український письменник, 2014. – 406, [6] с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

  Він свідомий інакшості своєї поезії: "На неї мода тюкала салонна..." Тюкає й нині. Поет якщо й переймається тим, то публічно не нарікає. Бо не раз упевнювався: у нього є свій читач. "Вже вірші мої недовіру збороли й засвічують сльози у добрих очах".
  Це правда.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано шість примірників книги.

83.3(4УКР) / 8У
І-20
  "Трагічних тем твоїх упертість..." [Текст] : літ. профіль Дмитра Іванова / [ред. С. Короненко]. – Київ : Ярославів Вал, 2011. – 186 с. : фот. – (Літературний профіль).

  Дмитро Іванов – з покоління поетів, народжених після війни. В літературі його благословляли такі метри, як Іван Драч і Борис Олійник. А критики пишуть про нього як про "поета зерна і любові", "співця селянської Атлантиди", "останнього поета села", яке сьогодні переживає чи не один з найдраматичніших періодів у своїй історії.
  Книга "Трагічних тем твоїх упертість..." складається зі статей про поета, інтерв'ю з ним та з п'яти його найзнаковіших, найвідоміших балад.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано п'ять примірників книги.

84(4УКР)
В 71
  Вольтова дуга [Текст] : антологія 50 укр. поетів / [упоряд. А. Цвід]. – Київ : Український письменник, 2016. – 242, [1] с.

  Антологія української поезії "Вольтова дуга", зініційована Національною спілкою письменників України, презентує читачеві кращі зразки поетичного слова від шістдесятників до молодих авторів.
  Твори п'ятдесяти українських поетів є відображенням різних етапів розвою сучасної поезії в Україні і діаспорі. Книжка розрахована на широке коло читачів та шанувальників поетичного слова.

72.3 / 001(09)
Г 55
Глушко, Олександр Кіндратович.
  "Лебедина пісня" в ритмі козацького маршу [Текст] : худож.-докум. повість в есе про людину, що не дає собі зістарітися / Олександр Глушко. – Київ : Університет "Україна", 2013. – 181, [1] с. : іл.

  В художньо-публіцистичній повісті розповідається про життєвий шлях, наукову, політичну, громадську діяльність відомого вченого, доктора технічних наук, дійсного члена Національної академії педагогічних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, Президента Відкритого міжнародного університету "Україна" Петра Михайловича Таланчука. У творі, написаному в жанрі есе, розкриваються найяскравіші епізоди біографії цієї непересічної особистості. Автор зосереджує увагу на тих життєвих обставинах, у яких огранювалися риси характеру героя повісті, формувалися його моральні й духовні якості, громадянська позиція.
  Книга розрахована на всіх, хто вболіває за долю незалежної України й хоче більше знати про людей, котрі своїми активними діями, невтомною працею творять її теперішнє і майбутнє.

84(4УКР)
О-54
Олійник, Борис Ілліч.
  Очима добра [Текст] : для дітей та юнацтва / Борис Олійник ; [упоряд. Михайло Шевченко]. – Київ : Новий друк, 2010. – 51 с. : іл.

  Твори, що ввійшли до цього ошатного видання, можна назвати справжніми перлинами творчості для дітей та юнацтва видатного українського поета Бориса Олійника.
  Ця книга – чудовий подарунок тим, кого Ви найбільше любите, – Вашим дітям і внукам.

84(4УКР)
О-54
Олійник, Борис Ілліч.
  У замкненому колі: із окупаційного зошита [Текст] : поезії / Б. І. Олійник ; [передм. М. В. Луківа]. – Київ : Оріяни, 2007. – 127 с. : 1 арк. портр.

  Книга видатного українського поета і громадського діяча – мудре й суворе звернення до кожного з нас, засторога од громадянської пасивності, заклик до рішучого спротиву темним внутрішнім та зовнішнім силам, які грабують і руйнують Україну. Поетичні твори наснажені народним прагненням до соціальної справедливості, щоб справжніми господарями на рідній землі були мільйони трудівників, а не новітні окупанти з ватагами продажних прислужників.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється