ДУДКО Віктор

ДУДКО Віктор

   
  Автограф поеми "Мар’яна-черниця" з малюнками молодого Тараса Шевченка – це оригінальна літературно-мистецька пам’ятка, подарована українському народові її найвидатнішим творчим генієм. Сімдесят п’ять літ (із 1842-го до 1917 року) цей унікальний рукопис переховувався у родинному архіві видавця харківського альманаху "Сніп" (1841) Олександра Корсуна, потім опинився у Петербурзі (у Пушкінському Домі) і нарешті у 1930 р. надійшов до Інституту Тараса Шевченка, матеріали якого склали основу фондів відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України.
  Перша факсимільна публікація автографа "Мар’яни-черниці" зацікавить усіх шанувальників творчості Т. Шевченка – поета і художника. Видання уможливлює знайомство з автентичним текстом поеми та його відтворення за сучасними текстологічними принципами із дотриманням авторського рюзташування усіх його елементів. У дослідженні про долю автографа використано новознайдені архівні матеріали і маловідомі в Україні публікації шевченкознавців діаспори.
   
  Цей збірник складається з тридцяти статтей, у яких автор – знаний київський історик літератури і джерелознавець Віктор Дудко – запроваджує нові матеріяли до життєпису Тараса Шевченка, досліджує питання текстології, заглиблюється в історію шевченкознавства. Позначені енциклопедично широким засягом та ретельною увагою до найдрібніших деталей, ці розвідки з’явилися впродовж останніх двадцяти років; деякі з них тут опубліковано вперше, решту переглянуто, виправлено, доповнено та подано в новій редакції. Видання розраховано на фахівців – дослідників української та російської літератур, джерелознавців, текстологів, архівістів, бібліографів, а також на широкий загал поціновувачів творчости Шевченка.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється