САПІГА Дмитро Іванович

САПІГА Дмитро Іванович

83.84
Ш 37
Шевченко, Станіслав Олексійович.
  Буду козаком [Текст] : вірші для дітей мол. шк. віку / Станіслав Шевченко. – Львів : Каменяр, 2003. – 15, [1] с.

 

  Козацькому роду – нема переводу – такий основний лейтмотив невеличкої збірочки для дітей відомого українського поета. Чарівний світ дитини, краса довкілля наповнюють поетичні строфи. 

84(4УКР)
П 65
Починайко, Марта Дмитрівна.
  Дзвін каменю [Текст] : поезії / Марта Починайко ; [авт. передм. О. Нахлік ; пер. Т. Сльота] = Stone outcry : poety / Marta Pochynayko. – Львів : Апріорі, 2015. – 262, [1] с. : іл., портр. – Англ. та укр.

  У "Дзвоні каменю" присутні сучасні увиразнені національні мотиви – відгуки на трагічні події Майдану, анексію Криму, загарбницьку війну "дикого московита". Втім, упевнено звучить і радість, нових відтінків набуває самота. Ця збірка чудова й тим, що поряд з оригіналом – переклад англійською. Формат видання – макрокишеньковий, зручний і приємний у життєвих дорогах.
  Збірка Марти Починайко відзначається виваженим, філігранним ставленням до слова. У ній відчутно глибину переживань жіночої душі, сповненої емоцій, таємничих поривань та одкровень у пізнанні цього світу.

84(4УКР)
Ш 37
Шевчук, Валерій Олександрович.
  Компанія з пивниці біля Чуднівського мосту [Текст] : повість / Валерій Шевчук. – Львів : Каменяр, 2006. – 93, [1] с. : іл.

 

  Повісті відомого сучасного українського письменника, які відкривають нову каменярівську серію, приваблюють оригінальністю побудови, цікавими сюжетними лініями, щирістю і невимушеністю розповіді, теплотою та ніжністю, з якими автор змальовує своїх героїв. Повість, що публікується в книжці, на прикладі невеличкого містечка відтворює тяжку атмосферу 40-50-х рр. XX ст. Головних її персонажів – а це п'ятеро чоловіків – об'єднують дві речі: пивниця біля Чуднівського мосту і страх – страх епохи.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Ш 31
Шах, Тарас Ярославович.
  Народжений для подвигу [Текст] / Тарас Шах. – Львів : Каменяр, 2015. – 86 с. : фот., карти.

  У виданні, підготовленому відомим на Львівщині краєзнавцем, багаторічним педагогом, що проживає в місті Бібрка Перемишлянського району, висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика, який в 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консуляту у Львові.
  Для масового читача.

323(477)
М 77
Монастирський, Володомир Анатолійович.
  Націоналізм: чим він є, або чому українцям конче потрібно бути націоналістами [Текст] : короткий посіб. з лікбезу для укр. еліти і не тільки / Володомир Монастирський. – Львів : Каменяр, 2014. – 122, [1] с.

  У книжці коротко викладено сучасні досягнення у вивченні походження як нації, так і націоналізму. Зокрема висвітлено дані про те, що в основі формування останнього лежить генетично визначений принцип про надання переваги інтересам власної нації над інтересами всіх інших націй, з чого зроблено висновок, що націоналізм – це категорія генетична, а тому універсальна, досконала та вічна.
  Окремий розділ присвячено висвітленню різних аспектів українського націоналізму – походження нації та націоналізму, формування організованого націоналізму і націоналізму в незалежній Україні.

84(4УКР)
С 31
Сень, Галина Василівна.
  Паролі [Текст] : поезія, проза / Галина Сень ; упоряд., [вступ. ст.] Софії Максимчук. – Львів : Каменяр, 2016. – 93, [1] с. : портр.

 

  Пропонована збірка відкриває цікавий, тонкий і чуттєвий світ поетеси, ім'я якої невідоме нинішньому читачеві. Вона, будучи залюбленою в слово, в рідний край, у навколишній світ, передчасно відійшла ще у 2014 р. у Вічність. Однак її поезії, наповнені глибоким змістом, ліризмом і філософічністю, завжди хвилюватимуть і надихатимуть на відкриття нових граней життя, залишаючись актуальними попри час.

84(4УКР)
П 65
Починайко, Марта Дмитрівна.
  Поріг смирення [Текст] : [поезії] / Марта Починайко ; [вступ. ст. А. Содомора]. – Львів : Логос, 2010. – 175 с. : іл., портр.

 

  "Поріг смирення" – це поезія сучасної філософії життя, втілена у чорно-білі лінії візуального мистецтва графіки. Це спорідненість душ митців, співзвучність поезії та графіки, які передають почуття людей, їх радощі, страждання, це пошук шляху для кожного індивіда. 

84(4УКР)
С 31
Сенатович, Оксана Павлівна.
  Твори [Текст]. Т. 1 : Обличчям до голуба : поезія / Оксана Сенатович. – Львів : Каменяр, 2012. – 399 с. : фот.

 

  Томом під назвою "Обличчям до голуба" започатковано систематизоване видання вибраних творів української письменниці Оксани Сенатович (1941-1997). У ньому вміщено вірші та поеми з прижиттєвих поетичних збірок "Стебло" (1968), "Діапазон весни" (1979), "Голубий голос" (1984), "Чоловік з трояндою" (1986), "Обличчям до голуба" (1990). Твори з цих збірок засвідчують, що поетична творчість Оксани Сенатович вирізняється з цілого обширу української поезії самобутнім ліричним голосом із іронічними нотками, специфікою тематики та версифікаційним розмаїттям.

84(4УКР)
П 65
Починайко, Марта Дмитрівна.
  Твоя дорога поряд [Текст] / Марта Починайко ; [вступ. ст. Б. Чепурко]. – Львів : Логос, 2010. – 119 с. : іл.

  У новій книжці "Твоя дорога поряд" автор шукає співрозмовника з-поміж своїх гіпотетичних читачів.
 Поезія Марти Починайко – строго раціональна, духовна, ба й інтелектуальна, але парадоксальним чином тонко чуттєва і психологічна. Тут важлива мить підключення до іншого, до енергетики ближнього, до незглибимої народної душі, й оця філософія сердечності здатна зворушити до сліз не тільки автора.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється