ТОВ "ВИДАВНИЦТВО СТАРОГО ЛЕВА"

ТОВ "ВИДАВНИЦТВО СТАРОГО ЛЕВА"

84(4УКР)
К 46

Кіяновська, Маріанна Ярославівна.
  373 [Текст] : [вірші] / Маріанна Кіяновська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 258, [13] с. : іл.

 

  Перша книжка вибраного Маріанни Кіяновської, до якої ввійшли 373 вірші, написані за більш як 20 років, – і водночас цілісна, концептуальна поетична збірка, головним внутрішнім сюжетом якої є любов і подолання смерті. Бо 373, окрім того, що це унікальне просте число, – ще й температура кипіння води за Кельвіном. Вода, навіть ставши парою, не перестає бути водою. І це найважливіша метафора цієї книжки.

84(4УКР)
М 48

Мельників, Ростислав.
  Апокрифи степу [Текст] : (поезії 1992 - 2012) / Ростислав Мельників. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 140 с. : іл.

  "Апокрифи степу" – своєрідний зріз поетичного доробку Ростислава Мельникова за двадцять років: від часу виникнення "Червоної Фіри", співзасновником і учасником якої він був, – до 2012, коли поет, за його власним зізнанням, відкрив наступну сторінку своєї творчості. Утім, тут ви не знайдете характерних для подібних видань хронологічних чи біо-бібліографічних відсилань і відповідної композиційної побудови, адже це абсолютно нова книжка, що лише увиразнює неординарний художній світ автора та є черговою "спробою філології мандрів" (за влучним визначенням Леоніда Ушкалова).

84(4УКР)
К 56

Ковалевська, Ольга.
  Зорі у квадраті [Текст] : [поезія] / Ольга Ковалевська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 127 с. : іл.

 

  Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки Ольги Ковалевської – "Зорі у квадраті", що записана авторкою у формулу. Однак, математики тут небагато, – значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. І хоча їй вдаються часом складні експерименти з будовою слів і речень, втім, загальна філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах – любові до людей та світу як Божого творіння. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити...

84(4УКР)
І -36

Іздрик, Юрій Романович.
  Календар любові [Текст] : [вірші] / Іздрик. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 425, [6] с. : іл.

  "Календар любові", у певному сенсі, – справді календар. У цій збірці 365 віршів, це – вірші на щодень, вірші на кожну пору року, на кожен сезон. Переважно тут інтимна лірика, хоча трапляються і тексти про війну, про світ, який зовні.
  З цією книжкою можна прожити цілий рік. І це щонайменше.

84(4УКР)
К 17

Калитко, Катерина.
  Катівня. Виноградник. Дім [Текст] : [поезія] / Катерина Калитко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 142, [1] с. : іл.

  Ця книжка – як вино зі зболеної лози, пророслої на суворому ґрунті – про те, як тривожно дихається у спустошеному й виснаженому домі, про те, як тяжко він віднаходиться й гостро відчувається. Ці вірші – як те саме терпке вино – із землі, крові й повітря. Вони – про потребу жити й дихати, боятися й радіти, втрачати і створювати, про вміння цінувати біль за те найживіше, що він приносить із собою. Про те, що всі ми хочемо й повинні відшукати Дім, а в ньому – себе та своє терпке життя.

84(4УКР)
Б 43

Белей, Лесь.
  Книга про ліс [Текст] : [поезія] / Лесь Белей. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 91, [4] с. : іл.

 

  "Книга про ліс" – це два дуже різних між собою, за звучанням і тематично, корпусів текстів. Недарма ж і сама книга розділена на дві частини: In Silva та Ex Silva. Перша – це мандри історіями Лісу, його стежками і звуками, символами і рефлексіями, ним породженими. Друга – це вихід за межі Лісу, у Місто, яке теж наповнене своїми символами та історіями, подекуди динамічнішими, ближчими і впізнаванішими, але так само відкритими до різних прочитань та інтерпретацій.

84(4УКР)
К 46

Кіяновська, Маріанна Ярославівна.
  Листи з Литви. Листи зі Львова [Текст] : [вірші] / Маріанна Кіяновська, Мар'яна Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 139 с. : іл.

  Дві подруги-поетеси упродовж листопада 2015 року надсилали одна одній вірші-листи. Мар'яна Савка писала зі Львова, а Маріанна Кіяновська – з Паланги, з Литви, де перебувала на літературній стипендії. Щодня по віршеві. Фейсбучне товариство стало свідком цього незвичного відкритого листування. На ці вірші-листи чекали, їх обговорювали і поширювали. І ось тепер це листування втілилося у книгу –діалогічну і дуже цілісну. У цих віршах так багато людяності, любові, життєвої зрілості, глибинних одкровень і радості спілкування. Цей нетривалий відтинок часу став свого роду вертикаллю – між минулим, сучасним і майбутнім, до якого можна прислухатися, передчути і відчитати його між рядками.

84(5ВІР)
В 17

Ван, Сона.
  Лібрето для пустелі [Текст] : поезія / Сона Ван ; [пер. з вірмен. Анушавана Месропяна]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 173 с. : іл.

  Масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності, але не зникнуть з пам’яті поколінь, відгукуючись у сьогоденні.
  У книзі тонко переплелися родинні спогади та особистий біль цілого народу, які зазвучали журливим поетичним багатоголоссям.
  Авторка книги удостоїлась однієї з найпрестижніших нагород Вірменії – медалі "Мовсес Хоренаці" за вагомий внесок у справу збереження вірменської національної пам’яті та ідентичності.
  "Лібрето для пустелі" – друга збірка поезій Сони Ван українською мовою.

84(4УКР)
К 95

Куценко, Оксана.
  Лялечки [Текст] : [поезія] / Оксана Куценко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 142, [1] с. : іл.

  Третя поетична збірка Оксани Куценко здебільшого про те, що всі ми трохи заховані, трохи занурені у свої власні схованки-лялечки. Але так не триватиме вічно, адже лялечка – це стан перед великою зміною, перед трансформацією, перед появою крил.
  Чудові тексти у супроводі дивовижних ілюстрацій Анастасії Стефурак – гарний привід для розмови про зміни, великі й дрібніші, про ідентичність та вміння її зберегти в безконечному плині всього, що довкола.

84(4УКР)
С 30

Семенчук, Григорій.
  MORE віршів і пісень [Текст] : [поезія] / Григорій Семенчук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 79 с. : фот.

 

  "MORE" – друга поетична збірка Григорія Семенчука, літератора, музиканта, програмного директора ГО "Форум видавців". До неї увійшли як суто поетичні тексти, так і написані для гурту "DrumТиатр", співзасновником та учасником якого є Григорій.

84(4УКР)
Л 32

Лаюк, Мирослав.
  Метрофобія [Текст] : [поезія] / Мирослав Лаюк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 175 с. : іл.

  Поезія Мирослава Лаюка є поезією мисливця. Мисливця за дивним, часто навіть дивакуватим, за сенсами чи навіть за контр-сенсами.
  Він не боїться полювати за незвичним. Не боїться бути диваком. Інколи навіть фріком. Не боїться мати кілька облич одночасно.
  У "Метрофобії" є багато верлібрів. І багато силабо-тоніки. Це ніби два обличчя однієї й тієї самої людини, дві частини біографії. Одна – це, власне, метрофобія, уникання ритму, уникання правил, навіть орфографічних, інша – це любов до ритму, дуже особливого поетичного ритму, любов до рими, любов до архітектури вірша.

84(4УКР)
О-75

Осока, Сергій.
  Небесна падалиця [Текст] : поезія / Сергій Осока. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 139, [2] с. : іл.

 

  Поезія Сергія Осоки – вічне протиборство любові й смерті на руїнах пам'яті, спроба зупинити чорну течію скорботи і відродити, бодай словом, втрачений вирій. До книги увійшли найкращі твори поета, яким притаманна глибина міфологічного мислення і яскрава метафорика.

84(4УКР)
С 88

Стус, Василь Семенович.
  Небо. Кручі. Провалля. Вода [Текст] / Василь Стус. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 408, [1] с. : іл.

  Перед вами книга віршів, перекладів, статей і листів, які є найважливішими для художньо-естетичного світогляду Василя Стуса, одного з найтрагічніших і найглибших українських поетів XX століття.
  Небо. Кручі. Провалля. Вода. Символічні стихії, в яких і з якими поет жив, боровся, розчинявся, змагався, творив – проорюючи власною долею, віршами, світоглядним вибором глибоченну межу між обивательським і пристосуванським існуванням і гранично чесним життям із собою, в собі, над собою.

84(4УКР)
М 36

Махно, Василь.
  Паперовий міст [Текст] : вірші 2015 - 2016 / Василь Махно ; іл. Лесі Квик. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 123, [1] с. : іл.

 

  Нові вірші Василя Махна, зібрані у книжці "Паперовий міст", творять крихку лінію письма, якою прописано міста, імена, будинки, птахів, риб. У них – своя історія і своя метафізика. Цей міст розхитують сім вітрів, у його метафізичному сплаві легкі конструкції, що збудовано з літер та слів, провисають лінією мови, линвою її існування. У "Двадцять одному вірші про кохання" – другому розділі книжки – любовна географія стає урбаністикою і тілом, містами і країнами – усім, де можна триматись за повітряну руку на повітряному мості. Текстову частину доповнюють прозорі й глибокі лінійні ілюстрації знаної львівської художниці Лесі Квик.

84(4УКР)
Б 75

Боднар, Мірек.
  Пожертва на світло [Текст] : [поезія] / Мірек Боднар. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 110, [1] с. : іл.

  Поезія Мірека Боднара нагадує чорну шовковицю: вона має запах, колір і форму. Від неї залишається слід на язику. Зовні шовковиця виглядає, як малина, але насправді м'ясиста всередині.
  Мірек Боднар – поет-подорожник. Він по-бітницьки багато і яскраво мандрує (містами, ландшафтами, жіночими тілами), але, що важливіше, його поезію можна прикладати до душевних ран. Вони від цього не заживуть (бо вони взагалі не заживають), але стане легше. Так, наче перед тобою щойно виговорилася людина, яка має такі ж проблеми, що й ти.
  У книжці – три боднарівські незмінні протагоністи: Я, Вона і Ми. Іноді Я свариться з Вона, іноді Вона не розуміє Я, іноді Ми ламає життя обом іншим, іноді Я і Вона по-своєму трактують Ми, а Ми відмовляється приймати їх обох.

84(4УКР)
С 13

Савка, Мар'яна Орестівна.
  Пора плодів і квітів [Текст] : кн. зібраних віршів / Мар'яна Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 367 с. : іл.

 

  Книга зібраних віршів "Пора плодів і квітів" увібрала практично весь поетичний доробок Мар'яни Савки – від першої збірки "Оголені русла" і до найновіших віршів, які не виходили окремими виданнями. Це творчий шлях довжиною майже у двадцять років.

84(4УКР)
Ч-81

Чубай, Грицько.
  П'ятикнижжя [Текст] : [вірші, листи] / Грицько Чубай. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 255 с. : іл.

 

  Це книга-оприсутнення одного з найтаємничіших українських поетів, зірка якого яскраво спалахнула в похмурі 70-ті. Це книга-діалог Поета з Сучасником поза межами звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями – і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Ця книга – як лист у пляшці, вкрай важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто може його відчитати, тим, хто зуміє проростити у серці живі слова. 

84(4УКР)
Х 39

Херсонський, Борис.
  Родинний архів та інші вірші [Текст] : [вірші] / Борис Херсонський ; пер. з рос. Маріанни Кіяновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 299, [1] с. : фот.

 

  Борис Херсонський – один із найвідоміших російськомовних поетів України, есеїст і перекладач, лауреат багатьох міжнародних премій, зокрема премії ім. Йосипа Бродського, австрійської премії "Literaris" та ін. До першої україномовної книжки автора увійшли тексти двох книжок "Родинний архів" (2003) і "Мармуровий листок" (2009), а також кілька циклів віршів, у яких, крім перекладів Маріанни Кіяновської, є і автопереклади українською, і вірші, які Борис Херсонський написав відразу українською в 2013-2015 рр. Усіх їх об'єднує тема родини, пам'яті, пошуку певного шляху до себе, до свого коріння, до Бога.

84(4УКР)
Г 96

Гусейнова, Олена.
  Супергерої [Текст] : поезії / Олена Гусейнова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 178, [13] с. : іл.

 

  "Супергерої" – це книжка про і книжка для. Книжка про те, як західну популярну уяву присвоює незахідна людина, начитана й надивлена. Книжка для тих, хто, живучи між Сходом і Заходом на переламі тисячоліть, не раз відчували їх несподівану близькість (а потім – далечину), ставали свідками і призвідцями неможливого, у всій своїй буденній недосконалості знаходили чи тратили джерело суперсили. Який пласт розуміння первинний особисто для вас – про чи для? 

84(4УКР)
М 69

Міхаліцина, Катерина.
  Тінь у дзеркалі [Текст] : [поезія] / Катерина Міхаліцина. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 159 с. : іл.

 

  Це поезія того-що-є-довкола. Імпресіоністичні засади зображення знайомого, а тому рідного й дорогого, навколишнього світу виявляються в зримих звичних оболонках, проте вони наповнені таким несподіваним змістом, аж дух перехоплює, а на вустах лишається смак прив'ялої трави, перестиглої сливи, осіннього дощу.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється