САКУН Валентин Євгенович

САКУН Валентин Євгенович

84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Зоряні птиці галактик [Текст] / Юрій Антипович. – Полтава : Верстка, 2006. – 171 с.

  Ця книга журналіста Юрія Антиповича доповнює попередню ("Шукайте їх серед янголів", Полтава, Верстка, 2005 р.) новими свідченнями про зустрічі з нерозпізнаними літаючими об'єктами, фантастичні подорожі на борту НЛО, контакти з людськими душами, так званим астральним світом. Хтось сприйме це за чистої води містику, хтось за правду. Книга "Зоряні птиці галактик" дає привід порозмислити і тим, і іншим, а також третім, хто відсіватиме зерна істини від хибних здогадок. При підготовці книги автор скористався матеріалами Іnternet і публікаціями в інших виданнях.

85.143(4УКР) / 75С
Б 33
Сакун, Валентин Євгенович.
  Марія Башкирцева – у полоні глухоти [Текст] : дод. про що повідав конверт (цікавинки з життя М. Башкирцевої) : дослідн. нариси / Валентин Сакун. – Полтава : Говоров С. В., 2013. – 55 с. : іл.

  Видання розраховане на широкий читацький загал, хто цікавиться творчою біографією Марії Башкирцевої. У книзі висвітлено той період життя, коли вона страждала глухотою, не скорившись їй.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
К 65
Копач, Майя.
  Минуле завжди з нами [Текст] : нотатки остарбайтера / Майя Копач. – Полтава : Верстка, 2007. – 222, [1] с. : фот., іл.
  Разом з тисячами українських дівчат, насильницьки вивезених у роки Другої світової війни до Німеччини, була і автор цієї документальної повісті, на той час 14-річна юнка з Чернігівщини, Майя Антипович (пізніше у заміжжі Копач). Яких поневірянь зазнали вони в неволі, як виживали в нелюдських умовах рабської праці, принижень, голоду і холоду, хто був їм ворогом, а хто другом, адже в Тюрінгію так само потрапили і французи, поляки, бельгійці, – про це ви дізнаєтеся з книги-сповіді "Минуле завжди з нами". Вона хвилює щирістю оповіді, драматизмом подій, тонкою спостережливістю автора і головне – мужністю українського характеру. Спогадів остарбайтерів в Україні майже не видавали. Тим значущішою є пізнавальна вартість повісті. І не лише для істориків, а для будь-кого, хто цікавиться трагічною долею українців у часи того страшного лихоліття.
63.3(4УКР) / 9(С2)
С 15
Сакун, Валентин Євгенович.
  Нескорені глухотою [Текст] : дослідн. нариси / В. Є. Сакун. – Полтава : АСМІ, 2016. – 119 с. : фот.
  Ця книга присвячена видатним нечуючим особистостям Полтавщини, котрі не скорилися глухоті й зробили вагомий внесок у гуманітарну сферу: образотворче мистецтво, літературу, народну медицину, освіту. Здолавши недугу, вони стали на рівні з визначними чуючими постатями світу.
84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Око долі [Текст] : характерники : невигадані історії / Юрій Антипович. – Полтава : Верстка, 2012. – 203 с. : іл.

  Ця книга з тих, що їх називають пригодницькими. Щоправда, пригоди не вигадані, це реальні історії з реальними людьми – астрологами, телепатами, провидцями, а також з конкретними історичними особами. Сергій Мурайов-Апостол, Микола Бухарін, Ерік де Бішоп... Читачів зацікавить розповідь про жінку, яка розмовляє з душами, – Людмилу Тараниченко з Харківщини.
  У роботі над книгою автор використав матеріали Інтернет та публікації в інших виданнях.

84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Сійте на скелях [Текст] : шкіци, вірші, есей, драми / Юрій Антипович. – Полтава : Верстка, 2004. – 191 с.
  До книги журналіста Ю. Антиповича увійшли вірші різних років, есей про перебування в Грузії, а також драми "Остання ніч Мазепи", "Брате мій, Каїне". Драми, порівняно з першим виданням ("Брате мій, Каїне", Полтава, 1999 р.), друкуються в новій редакції.
84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій.
  У вітражах вічності [Текст] / Юрій Антипович. – Полтава : Шамало Р. В., 2014. – 191 с. : іл., [12 с. кольор. іл.].

  Нова книга журналіста Юрія Антиповича – передусім пожива для роздумів. Як і кілька попередніх, вона розповідає про загадкові явища на нашій планеті, піднімає завісу над деякими містичними таємницями. Острів Хортиця як сакральний центр України, дзеркала Козирєва, ефект Бартіні і тарілки Серла, пошуки снігової людини та НЛО Марини Попович, версії науковців щодо загибелі Атлантиди, інопланетяни на Місяці, "за" і "проти", що їх висловлюють учені з приводу доцільності польотів на Марс і його колонізації, – калейдоскоп фактів, гіпотез, відкриттів розширить знання читача про довколишній світ і Всесвіт.

20.3
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Феномени [Текст] : у світах реальному і паралельних / Юрій Анатолійович Антипович. – Полтава : Верстка, 2007. – 238, [1] с.

  Ця книга про нерозпізнані літаючі об'єкти і гуманоїдів, таємниці снів, яснобачення, полтергейсту, з якими читачі знайомі з попередніх книг автора "Шукайте їх серед янголів" (Полтава, "Верстка", 2005) та "Зоряні птиці галактик" (Полтава, "Верстка", 2006). Окремий розділ присвячений феноменам Івана Франка, Джуни Давіташвілі, Вольфа Мессінга, Валерія Лакоти, Вергілія... Автор використав матеріали Іnternet та друкованих зарубіжних і вітчизняних видань.

84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Шукайте їх серед янголів [Текст] : фантасмагорії дитинства / Юрій Антипович. – Полтава : Верстка, 2005. – 100, [1] с. : іл.
  "Шукайте їх серед янголів" – спогади журналіста Ю. Антиповича по загадкові явища, які супроводжували його у дитинстві, отроцтві і пізніші роки. Розповідаючи про з'яви фантому померлого батька, полтергейст, НЛО, витівки сільського чаклуна діда Єроха, миттєвості озоріння духу тощо, автор намагається дати їм своє тлумачення. У книзі є маловідомі факти з життя відомих людей. Вона дає привід для роздумів тим, кого цікавлять таємниці Природи, Космосу, Людини.
84(4УКР)
А 72
Антипович, Юрій Анатолійович.
  Шукайте їх серед янголів [Текст] : фантасмагорії дитинства / Юрій Антипович. – Полтава : Верстка, 2005. – 100, [1] с. : іл.
  Це видання – результат копіткої, без перебільшення – подвижницької праці автора впродовж кількох десятиліть. Тут подаються відомості про перебування Т. Г. Шевченка в Полтавській губернії в 1843-1844, 1845-1846 та 1859 роках: місця, які він тоді відвідав, людей, з котрими зустрічався, присвячував їм свої твори; про полтавців, які працювали над увічненням образу поета і його літературних персонажів; про митців і мистецькі колективи, що торкалися Шевченківської тематики у своїй творчості. Книга нагадує, що зв'язки з Полтавщиною у Кобзаря були міцніші, ніж із якимось іншим куточком України, і наш край не повинен забувати, що по цій землі ходив, її описував і змальовував геніальний син і пророк нашого народу. Книга 1.
83.3(4УКР)
Ш 37
Ротач, Петро Петрович.
  Полтавська Шевченкіана [Текст] : спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії : у 2 кн. Кн. 2. Л–Я / Петро Ротач. – Полтава : Дивосвіт, 2009. – 517, [14] с. : іл.

  Це видання – результат копіткої, без перебільшення – подвижницької праці автора впродовж кількох десятиліть. Тут подаються відомості про перебування Т. Г. Шевченка в Полтавській губернії в 1843-1844, 1845-1846 та 1859 роках: місця, які він тоді відвідав, людей, з котрими зустрічався, присвячував їм свої твори; про полтавців, які працювали над увічненням образу поета і його літературних персонажів; про митців і мистецькі колективи, що торкалися Шевченківської тематики у своїй творчості. Книга нагадує, що зв'язки з Полтавщиною у Кобзаря були міцніші, ніж із якимось іншим куточком України, і наш край не повинен забувати, що по цій землі ходив, її описував і змальовував геніальний син і пророк нашого народу. Книга 2.

83.3(4УКР)
Ш 37
Ротач, Петро Петрович.
  Під кроною Шевченкового дуба [Текст] : ювіл. виступи біля пам'ятника та Дуба Шевченка в Полтаві (1989–2001) / Петро Ротач. – Полтава : Верстка, 2002. – 61, [2] + 8 арк. іл.

  У цій книжці зібрано літературно-публіцистичні промови автора, виголошені в шевченківські дні протягом 1989-2001 рр. біля пам'ятника Т. Г. Шевченкові у Полтаві, в обласній філармонії та біля живого пам'ятника поетові – Дуба Шевченка, що росте з 1861 р. на Павленківській околиці міста. У публіцистичних виступах зачіпаються різні аспекти зв'язків Т. Г. Шевченка з Полтавою і Полтавщиною, говориться про вшанування його пам'яті та про пошуки глибшого розуміння творчості геніального українського поета в наш час, позначений боротьбою за незалежність Української держави і духовне відродження.
  Книга може стати в пригоді тим, хто цікавиться життям і творчістю Т. Г. Шевченка та особливо його зв'язками з нашим рідним краєм і хто прагне поширювати творчість, ідеї, заповіти геніального українського поета.

83.3(4УКР)
К 73
Ротач, Петро Петрович.
  Поклик через століття. Іван Котляреський і Полтава [Текст] : зб. ст. і дослідж. / Петро Ротач. – Полтава : Дивосвіт, 2003. – 195, [2] с. : іл.

  Книга містить публіцистичні статті, розвідки, замітки та бібліографічні матеріали, присвячені різним питанням життя і творчості першого класика нової української літератури Івана Котляревського. Розповідається також про дослідників спадщини поета, про вшанування його пам'яті на Полтавщині, починаючи від 1903 року, коли було збудовано відомий монумент, котрий став символічним знаком Полтави.
  У збірнику висвітлюється роль Котляревського в розвитку культури рідного міста, подається історія хати, в якій народився, працював і помер поет, а також історія видання "Енеїди". Читач знайде й розвідку про бібліотеку І. П. Котляревського та його листування з окремими людьми й установами. Завершується книга добіркою висловів низки учених, письменників, митців про І. Котляревського, записаних автором під час святкування 200-річчя від дня народження поета (1969 р.).
  Збірка ілюстрована світлинами, які доповнюють зміст уміщених у ній матеріалів.
  Це видання може бути корисним усім, кому дороге ім'я І. П. Котляревського, хто любить історичне минуле нової української літератури, яку започаткував наш великий земляк, як і літературу сучасну.
  Книгу "Поклик через століття" автор присвячує 100-річчю від часу побудови в Полтаві пам'ятника І. П. Котляревському.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється