ОЛІЙНИК О. Г.

ОЛІЙНИК О. Г.

84(4УКР)
М 91
Мусієнко, Р.
  У перехресті двох століть [Текст] : [вірші] / Ростислав Мусієнко. – Чернігів : Лозовий В. М., 2012. – 45 с.

  Вірші написані протягом кількох останніх років у вигляді такого собі "потоку свідомості". Коли в моменти, вільні від творчого завантаження більш масштабними проектами, автор, можливо, несподівано для самого себе осявався рядками, які записував на чому завгодно, що потрапляло під руку.
  Привертає увагу дуже широкий спектр інтересів Ростислава Мусієнка. Тут і жорстка громадянська позиція, і лірика на межі з еротикою, і філософські судження.
  Взагалі, тема роду і пам'яті дуже сильно акцентована "У перехресті двох століть", що є додатковим аргументом на користь збірки.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірника книги.  

821(477)
Т 88
Турківський, Микола Петрович.
  Зацвіли в Прилуках абрикоси [Текст] : поезії / Микола Турківський. – Прилуки : Прилуцька міська друкарня, 2006. – 159 с. : фот.

 

  До книги увійшли поезії написані в Прилуках протягом майже тридцяти п'яти років.

  Фотознімки доповнюють життєвий і творчий шлях.

63.3(4УКР)5 / 9(С2)
Б 77
Бойко, Вадим Миколайович.
  На край землі. Переселення селян Лівобережної України в Південно-Уссурійський край (1883-1894 рр.) [Текст] / Вадим Бойко. – Чернігів : Десна Поліграф, 2017. – 221 с. : іл.

 

  У книзі досліджується історія заселення Південно-Уссурійського краю українцями, понад дві третини з яких становили вихідці з Чернігівщини.
  Пропоноване видання підготовлене на основі широкого кола джерел, основною частиною яких є матеріали з фондів Державного архіву Чернігівської області та Російського державного історичного архіву Далекого Сходу.
  Мета праці – відображення історичної долі наших пращурів, які під тиском соціально-економічних негараздів вимушені були шукати кращого життя.
  Дослідження адресовано науковцям, викладачам вузів, учителям, усім тим, хто цікавиться вітчизняною історією.

84(4УКР)
З-91
Зуб, П. Г.
  Бас [Текст] : повість / Петро Зуб. – Чернігів : Деснянська правда, 2006. – 126 с. : іл.

 

  Чудові співацькі здібності простого сільського хлопця помічають в армійській художній самодіяльності і згодом приймають його як народного таланта в консерваторію. Навчання, робота в філармонії, оперному театрі, стажування в Італії – все це сприяло розвиткові співака. Палке кохання то наснажувало Артема Замая на творчість, то приносило біль і розчарування.

84(4УКР)
М 30
Марченко, О. П.
  Восьма нота для тебе [Текст] : поезії / О. П. Марченко. – Чернігів : Деснянська правда, 2006. – 63 с.

 

  "Восьма нота для тебе" – перша поетична книжка чернігівки Олени Марченко. Молода поетеса наполегливо шукає свої образи в контексті руху сучасної поезії, прагне утвердити у своїх текстах власний погляд на життя, на наш час, на покликання людини творити світ, в якому немає байдужості і бездуховності.

84(4УКР)
Б 61
Білоцвіт, Олеся Миколаївна.
  За силуетом слова [Текст] : поезії / О. М. Білоцвіт ; [авт. передм. Д. Іванов]. – Чернігів : Деснянська правда, 2010. – 111 с., [7] арк. іл. : 1 арк. портр.

 

  "За силуетом слова" – нова збірка молодої української поетеси Олесі Білоцвіт, яка впродовж кількох років живе в Австралії. Опинившись на чужому материку, авторка несе в собі не лише заповіти свого роду, а й пам'ять нації. Висока духовна насиченість поезій вміло поєднана з тонким психологізмом.

84(4УКР)
Д 44
Дідович, П. М.
  Кросна долі [Текст] : роман-есе / Петро Дідович ; ред. С. Реп'ях. – Чернігів : Чернігівські обереги, 2009. – 207 с.

 

   В автобіографічному творі П. Дідовича крок за кроком прослідковується становлення особистості. На долю письменника, як і його ровесників – дітей війни, випали важкі, а то й трагічні випробування – фронти, гітлерівська окупація, поневіряння в голоді та холоді не лише під час війни, а й у повоєння, на яке випало навчання в школі. Автор не нагнітає ситуації, не драматизує подій. Він викладає лише факти.

  Не приховує автор і власних помилок, у тому числі й прорахунків у виборі життєвого шляху. Перша частина роману-есе завершується роками солдатської служби – теми, мало дослідженої в українській літературі.
  "Кросна долі" – твір багатоплановий. Рельєфно відтворюючи навколишній світ, тонко передаючи психологію численних персонажів, оточення, в якому живе і діє головний герой, автор, як і в попередніх творах, не дає готових рецептів, змушуючи читача робити висновки самому.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється