РОМАНЮК Михайло Васильович

РОМАНЮК Михайло Васильович

94(477)
У 45
  Українські націоналісти в боротьбі проти нацизму: збройне протистояння, спротив у німецьких тюрмах і концтаборах, діяльність на еміграції [Текст] : док. та матеріали / НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Світова Ліга українських політичних в'язнів, Центр незалеж. іст. студій ; [упоряд. і відп. ред. Михайло Романюк]. – Львів : [б. в.], 2020. – 903 с. : іл., фот.

  До збірника увійшли документи й матеріали, які відображають участь українських націоналістів у боротьбі проти нацизму. Публіковані тексти ілюструють різні етапи розвитку українського визвольного руху: період збройного протистояння нацизму, на який оунівці стали одними з перших в Європі – відразу ж після початку Другої світової війни; спротив окупаційному режиму в Україні та боротьбу за виживання у нацистських тюрмах і концтаборах; а також державотворчу діяльність на еміграції, у лавах Світової ліги українських політичних в'язнів (СЛУПВ).
  В основі видання – організаційні звіти, спогади колишніх в'язнів гітлерівських тюрем і концтаборів, документи з життя та діяльності СЛУПВ періоду 1985–2019 pp., списки загиблих націоналістів у боротьбі проти нацизму та тих політичних в'язнів, які вижили і продовжували самовіддану працю в лавах УПА та збройного підпілля ОУН, а також у місцях компактного розселення українців за кордоном.
  Для істориків, дослідників новітньої історії України, широкої читацької аудиторії.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється