БОРЩ Микола Митрофанович, БОРЩ Раїса Миколаївна

БОРЩ Микола Митрофанович, БОРЩ Раїса Миколаївна

63.3(2)614 / 9(С)24
К 64
Конквест, Р.
  Великий терор. Сталінські чистки тридцятих років [Текст] / Роберт Конквест ; [пер. з англ. Н. Волошинович, З. Корабліна] ; Міжнар. благод. фонд "Україна 3000". – Луцьк : Терен, 2009. – 879 с.

  Книга Р. Конквеста "Великий терор" – вражаюче за своєю ґрунтовністю й фаховістю дослідження періоду сталінських репресій 30-х років XX століття. За допомогою наукових джерел, письмових свідчень очевидців та жертв терору, документів тієї епохи автор проливає світло на один із найбільш замовчуваних періодів історії СРСР. Погляд західного дослідника на перебіг подій особливо цікавий ще й тому, що це – незаангажований погляд зі сторони. А представлений у книзі аналіз терору як явища неодмінно стане ґрунтом для нових досліджень сучасних українських істориків.
  Для науковців, студентської молоді, широкого кола читачів.

821(477.51)
Б 87
Брик, Олексій Григорович.
  У вирі життя [Текст] : [худож.-публіцист. повість] / Олексій Брик. – Чернігів : Десна, 2018. – 239, [1] с.

  У художньо-публіцистичній повісті "У вирі життя" письменник Олексій Брик відобразив події, що відбувалися в Україні у 80–90 роки минулого століття та на початку двадцять першого століття. В епіцентрі тих складних моментів життя перебував відомий державний діяч на Чернігівщині, Надзвичайний і Повноважний Посол України в республіках Киргизії та Білорусі Петро Дмитрович Шаповал.
  Обіймаючи посаду Посла України, Петро Дмитрович вніс значний вклад у дружні, економічні та культурні відносини між Україною і державами, де йому довелося працювати.
  Під керівництвом Петра Шаповала, свого часу, Чернігівщина досягла значних успіхів у промисловості, аграрному секторі, будівництві та культурі...

Н3.36
Б 83
Борщ, Р. М.
  Якщо ти любиш [Ноты] : репертуарний зб. для анс. та капел бандуристів. Вип. 1 / Р. М. Борщ. – Чернігів : [б. в.], 2012. – 100 с.

  Репертуарний збірник для ансамблів та капел бандуристів. Збірник складається з вокально-інструментальних творів. Тут ми знаходимо твори корифеїв української музичної культури – О. Білаша, Г. Майбороди, І. Шамо. Цікаво представлені в обробці Раїси Борщ українські пісні. Значну частину репертуарного збірника складають твори М. Лисенка.

Н2.1
Б 83
Борщ, М. М.
  "Молюсь за тебе, Україно" [Ноты] : тв. для нар. хору та вокал. анс. / М. М. Борщ. – Чернігів : [б. в.], 2013. – 35 с.

  Збірник "Молюсь за тебе, Україно" розрахований для професійних та аматорських колективів з народною та академічною манерою виконання. Вона буде корисна в плані розширення репертуару, сприятиме збагаченню музичного світогляду в учасників колективів та ознайомить їх з творчістю відомого хормейстера Чернігівського краю.

398(477.51)
П 56
Пономаревський, Станіслав Борисович.
  Народна пісня Чернігівського Полісся: жанрово-тематичний і поетичний дискурс [Текст] : монографія / Станіслав Пономаревський ; Упр. освіти і науки Черніг. облдержадмін., Черніг. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти ім. К. Д. Ушинського. – Чернігів : [б. в.], 2019. – 251 с. : іл.

  У монографії на основі фольклорних записів обгрунтовуються сучасний стан, умови функціонування, тематична й поетична специфіка побутування жанрів народної пісенності на Чернігівському Поліссі. Запропоновано авторський аналіз жанрів і жанрових різновидів календарно-обрядової та сімейно-обрядової поезії, народної позаобрядової лірики, балад, творчості релігійного спрямування тощо. В окремому розділі розглянуто елементи поетики танцювальних приспівок різних типів.
  Книга адресована слухачам курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, учителям-практикам, науково-педагогічним працівникам насамперед чернігівського регіону з метою підготовки вчителя до розв'язання завдань, побудованих на використанні народної спадщини (передусім пісенної) в навчально-виховному процесі закладів освіти, а також усім, хто цікавиться проблемами національного фольклору, традиційної культури, народної пісні, звичаєвості.

94(477)
О-40
Одарченко, Петро Васильович.
  Русифікація України і боротьба за рятування української нації [Текст] / Петро Одарченко. – Ічня : Формат, 2018. – 191, [1] с.

  У контексті ефективної протидії збройній агресії Російської Федерації проти України, відновлення державного суверенітету й територіальної цілісності держави дуже важливим чинником є спричинення позитивних змін суспільної свідомості, донесення до широкого загалу правдивої історії, протидія антидержавній пропаганді. Саме у зв'язку з цим є доцільним, корисним і важливим видання історично-публіцистичної праці легендарного громадського діяча й письменника Петра Одарченка "Русифікація України та боротьба за рятування української нації". У ній, на основі документів та особистих спостережень, автор простежив і переконливо показав як саме відбувалася примусова й централізована русифікація України в часи панування радянського тоталітаризму, особливу увагу автор приділив теренам Донбасу й Слобожанщини. Видання цієї актуальної книги є важливим у контексті реалізації державної політики відновлення національної пам'яті та інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму.

821(477.51)
Д 81
Дудко, Федір.
  Отаман Крук [Текст] / Федір Дудко. – Ічня : Формат, 2018. – 97, [2] с. : іл.

  Духовна складова незалежності України є не менш важливою, ніж політична та економічна. Надзвичайно вагомим внеском у ствердження духовної незалежності держави є Ініціатива Президента України щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яка наразі успішно реалізується. Однак, внаслідок ворожої по відношенню до Української Держави пропаганди, значна частина населення не усвідомлює важливість створення Помісної Української Церкви, підпадає під вплив облудних закликів. Книга державного діяча доби УНР, видатного письменника Федора Дудка "Отаман Крук" простою мовою пояснює важливість духовного складника боротьби за незалежність України. У ній йдеться про події, які відбулися у Святомиколаївському Рихлівському пустинному монастирі, що є пам'яткою козацького барокко, напередодні та підчас Визвольних Змагань 1917–1921 років.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється