ЛЕЩИНСЬКА Галина Василівна (Чернігівський музичний коледж ім. Л. М. Ревуцького)

ЛЕЩИНСЬКА Галина Василівна (Чернігівський музичний коледж ім. Л. М. Ревуцького)

28.6 / 59
Б 87
Брем, Альфред.
    Життя тварин [Текст] : [у 10 т. Т. 1. Ссавці. А-Г] / Альфред Брем ; [уклад. Н. М. Черкашина ; пер. з рос. Д. Федорова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 125, [2] с.

  Вже незабаром після смерті А. Брема його "Життя тварин" було капітально перероблено і багато в чому абсолютно змінено (в 1890 р.) проф. Пехуель-Леше, згідно з новітніми даними зоології. Потім, у міру накопичення нового біологічного матеріалу, відбувалися нові зміни (напр., в 3-х томному німецькому виданні, обробленому Шмідтлейном). Також зроблено і в даному, російському виданні. При всьому тому, однак, в нашому виданні (в I томі) вдалося вмістити всіх без винятку ссавців, описаних у великому виданні, вилучивши тільки деякі подробиці, які абсолютно не підходять для юнацтва, і декілька стиснувши текст. Звісно, це відгукнулося на збільшенні обсягу першого тому більш, ніж у півтора рази проти намічених раніше 20 листів. Але тільки за цих умов за справжнім виданням і вдалося зберегти той характер живого і разом наукового опису життя тварин, який мала і початкова праця А. Брема, і в той же час дати йому необхідну повноту і всебічність.

28.6 / 59
Б 87
Брем, Альфред.
    Життя тварин [Текст] : [у 10 т.]. Т. 5. Птахи : А–К
/ А. Брем ; [уклад. Н. М. Черкашина]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 125, [2] с.

  "Птахи" Брема оброблені за останнім німецьким виданням, причому, так само як і в першому томі, в російське видання увійшли всі тварини цього класу, зазначені у великому виданні. Про птахів, що мають особливе значення для Росії, зробили додатки за російськими джерелами.

28.6 / 59
Б 87
Брем, Альфред.
    Життя тварин [Текст] : [у 10 т. Т. 3. Ссавці. Л–О]
/ Альфред Брем ; [уклад. Н. М. Черкашина ; пер. з рос. Д. Федорова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 125, [2] с.

  У третій том "Життя тварин" Брема увійшли описи плазунів, земноводних, риб і безхребетних тварин, тобто членистоногих, молюсків, моллюскообразних, черв'яків, голкошкірих, кишковопорожнинних і найпростіших. Щоб дати характеристику цих тварин і в той же час витримати характер живого і наукового опису їх, і третій том, подібно першим двом, довелося значно розширити об'ємом проти наміченого раніше.

   

  Книгу, що містить в собі розділи, присвячені Моцарту, Бетховену, Чайковському та Людвігу II – королю Баварії, не можна назвати життєписом, в звичайному розумінні цього слова. Розкриваючи біографічні сторінки музичних геніїв, автор пов'язує феномен їхньої творчості з традицією менестрелів-міннезінгерів, оспівувачів чистої любові Мінне, вишнього неба. Блаженний Іоанн впевнений: всевишній Отець відкриває сьогодні своє Превічне Євангеліє через симфонічну та фортепіанну музику. Таємниці музичного месіянства захоплять читача у заповідні сфери, донині відкриті лише помазаникам.

  

  Друга книга з серії "Фортепіано як орфеон" сучасного мислителя-містика про музику як універсальну мову божеств, що вийшла в 2012 році під однойменною назвою "Фортепіано як орфеон" та неодноразово перевидавалася.
  Автор, засновник власної оригінальної фортепіанної школи, продовжує свої натхненні діалоги за роялем. Коментуючи відомі твори світової класики, розкриває таємницю Універсуму Добра, закарбованого великими геніями вишньої любові – музичними христами. Захоплюючий, насичений рідкісними фактами та інтерпретаціями екскурс в історію світової культури і в сокровенні глибини людської душі підказує безцінні ключі для виходу з кризи, що вразила сучасну класичну музику.
  Книга адресована всім любителям музики, професійним музикантам та музичним педагогам.

  

  П. І. Чайковський, назвавши Моцарта "музичним Христом", можливо, сам і не здогадувався, якою мірою наблизився до істини. В новій книзі блаженного Іоанна – містика, боговидця, спадкоємця духовної школи Атлантиди і Гіпербореї – постулюється існування цілої плеяди небесних вісників Мінне, чистої божественної любові. Ці помазаники (малі христи) приходять на землю, щоб нагадати людству про сонячні світи люблячого Отця, звідки всі ми родом.
  Вони несуть великий хрест. На них чекає зіткнення з фарисейством, гоніння, наклепи, зашморг чи отрута... Але вірність сонячній Мінне дає силу генію, і скромний віденський маестро у напудреній перуці перемагає смерть, увінчуючись славою в пантеоні Alma Mater Dei et Humani.

  

  Перед вами книга великого музиканта і водночас яскравого філософа, мислителя, богоодкровенного коментатора. Автор подає абсолютно новий, революційний підхід до музики як до мови божеств, до музичного виконання як до засобу розкриття у слухача архетипних глибин його внутрішніх замків. Музика – не спосіб самовираження музиканта-виконавця, але потужний ключ розпечатання внутрішньої духовної людини.
  Це голос зраненого серця, яке пережило драму неприйняття та нерозуміння, голос, що виривається з глибин щирої душі та дарований людству як вість з добрих небесних світів, де нас зустрічають Моцарт, Бах, Бетховен, Чайковський... Подаючи власний виконавський досвід, Іоанн Богомил говорить про існування музичних архетипів, про таємничі духовні джерела творчості, які перетворюють її на високе служіння щодо преображення світу.
  Книга становитиме великий інтерес для композиторів, музикантів, методистів, шукачів нових способів трактування музичних творів.

Н2.1
П 18
Парфенюк, В. М.
    Хорові твори [Ноти]
/ В. М. Парфенюк. – Київ : Фенікс, 2019. – 219 с.

  Музична мова творів Володимира Парфенюка проста і зрозуміла. Основна її риса – народність. Вона ґрунтується на засадах, закладених класиками українського національного хорового мистецтва, – виразне голосоведення з внутрішньою логікою розвитку, природне фразування, ясна гармонічна функціональність, органічне застосування елементів підголоскової та імітаційної поліфонії, збереження метроритмічної першооснови. Хорова фактура, за невеликим винятком, самодостатня і розрахована на виконання а cappella, і лише кілька творів викладено із гармонічно-орнаментальним супроводом.
  Пропонована збірка містить оригінальні твори композитора, а також обробки народних та авторських пісень, адресована керівникам та артистам хорових колективів й усім шанувальникам української музики.

Н2.1
Ч-92
Чуприна, І. С.
    Пісенна палітра [Ноти] : навч.-репертуар. пос. для хорових колективів та вокал. анс. Вип. 1
/ І. С. Чуприна. – Чернігів : [б. в.], 2019. – 144 с.

  До посібника увійшли 33 твори, різних за тематикою, музичними жанрами та напрямками. Представлені у збірці пісні можуть бути використані як навчально-методичний, так і концертний матеріал для хоровитих колективів та вокальних ансамблів. Весь музичний матеріал адаптований до певного складу виконавців хорів та вокальних ансамблів з урахуванням вікових категорій та технічних можливостей, тому представлені твори мають різну ступінь виконавської складності. Навчально-репертуарний посібник стане у нагоді для викладачів музичних шкіл та училищ, керівників аматорських хорових колективів та вокальних ансамблів.

Н2.4
Д 58
Довгий, О.  
    Роденьські мелодії [Ноти]
/ О. Довгий. – Київ : Книга Пам'яті України, 2004. – 231 с.

  До книги Олексія Довгого "Роденські мелодії" ввійшли вибрані пісні, створені ним у творчій співдружності з композиторами Олександром Яковчуком, Василем Лелекою, Юрієм Куплівацьким, Валерієм Лупановим, Віктором Вовком та Петром Зубом.
  Значна частина цих пісень виконується професійними та самодіяльними колективами, транслюються по радіо, виходять в телевізійний ефір.
  Тематично збірка різнопланова. В ній вміщені пісні про Україну, її воїнів та трудівників, особливо виразний в ній ліричний струмінь. Це твори, присвячені жінці, її вроді і душевній чистоті.
  Книга розрахована на широке коло професійних та аматорських колективів. Її автори впевнені, що вона прислужиться відновленню та творенню сучасної духовності незалежної України.

  

  Іоанн Богомил пише завжди понад і вперше. Не просто творить – зводить світлоносні сувої, будучи сам зодягнений в тіло світла. Не винаходить нові форми – повертає поезії її початкову роль, спрямовуючи людину до високих архетипів, пробуджуючи спрагу останньої правди, роблячи чистішою, добрішою, мудрішою. І коли береться за перо, щоб сказати про невимовне, робить це настільки майстерно, що розумієш: о. Іоанн – більше ніж поет.
  Три книги, що склали поетичну збірку (квітень-червень 2016 р.), об'єднує світла сповідальна атмосфера. Автор немов шукає освідчитися в коханні – читачеві, ближньому, анонімному перехожому, соловецькому зеку-небіжчику... і звичайно ж, Божій Матері, що є для автора бездоганним ідеалом.

  

  Блаженний Іоанн сягає туди, куди не сягає ніхто, чує те, що недоступно нікому. Звідси його геніальна просвітленість, міжгалактичне світло, що перетікає у слово. Його голос – поетичний і співучий, музикальний і словесний, провіденційно-співрозмовний і сокровенний, пророчий та вічний. Йому підвладне все: проза і поезія, євхаристійні проповіді та молитви, псалми і притчі, щоденники і життєписи, енциклопедії і теогами, передання і саги, історичні та філософські трактати...
  Книга відомого українського письменника та літературознавця Петра Сороки – відкриття і одкровення, жива обпалююча зустріч з великим сучасним містиком, пророком, поетом, музикантом, вісником божественної Премудрості, Доброти та Любові.

74.58 / 378
К38
    Києво-Могилянська академія в іменах, XVII ст.–XVIII ст. [Текст] / [редкол.: В. С. Брюховецький (голова) [та ін.] ; упоряд. З. І. Хижняк]. – Київ : КМ Академія, 2001. – 734 с.

  Ця книга – перша спроба стисло й систематизовано подати інформацію про життєвий шлях і діяльність вихованців та діячів Києво-Могилянської академії XVII–XVIII ст. В Енциклопедії представлено майже 1500 імен: гетьманів, церковних ієрархів, козацьких старшин, дипломатів, професорів, письменників, медиків, композиторів, художників, благодійників і фундаторів Академії. Також – учителів, священиків, козаків, канцеляристів, перекладачів, співаків і багатьох-багатьох інших. Тобто на сторінках нашої Енциклопедії розмістилися не лише знані, але й незнані на сьогодні представники так званої мовчазної більшості, яким ми повертаємо належне місце в історії Києво-Могилянської академії й України, адже, незалежно від посади чи ієрархічної сходинки, працею кожного з них творився дух нації, її ментальність, спосіб життя.

84(4УКР)
М 48
Мельник, Леонід Петрович.
    Ластівки [Текст] : [оповідання, вірші]
/ Л. П. Мельник. – Чернігів : Деснянська правда, 2007. – 31 с.

  У цій книзі автор прагне змалювати життя таким, як воно є насправді. Без прикрас, без зайвої надуманості. Його герої живуть серед нас, працюють разом з нами, страждають, радіють, плачуть і сміються. Ось саме про це й пише Леонід Мельник.

Н2.33
Г 69
Горленко, В. В.
    Марине [Ноты] : песни и романсы на стихи М. Цветаевой в сопровождении гитары к 120-летию со дня рождения
/ В. В. Горленко. – Чернигов : Лозовой В. М., 2012. – 32 с.

  Чернігів – моє рідне місто. Тут я народився, виріс, вчився, а після закінчення Київської консерваторії повернувся додому, де зараз живу і працюю. Складаю музику з дитинства. Цей цикл пісень і романсів з'явився після відвідування феодосійського музею Цветаєвих влітку 2011 року.

84(4УКР)
Д 36
    Дерево пам'яті [Текст] : кн. укр. іст. оповід.: для ст. шк. віку : в 4 вип. Вип. 1. Від найдавніших часів до 1648 року / [уклад. В. О. Шевчук]. – Київ : Веселка, 1990. – 606 с.

  Книга українського історичного оповідання матиме чотири випуски.
  До першого випуску ввійшли давні перекази, оповіді з літописів, твори українських письменників, які відображають історію України від найдавніших часів до 1648 року – початку визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького.

37
Н 32
    Настольная книга для мальчиков [Текст]. – Москва : ЭКСМО-Пресс, 1999. – 318, [1] с.

  Хлопчисько повинен стати справжнім чоловіком: добрим, сильним, відповідальним. А для цього йому потрібно благополучно минути всі складнощі перехідного віку. Школа і батьки, друзі і недруги, навчання і розваги – як розібратися з усім цим і знайти всьому місце в своєму житті? Тут допоможуть добра порада, м'яка підказка, авторитетна думка. Все це є в "Настільній книзі для хлопчиків" – надійному маяку в складному і суперечливому світі.

  

  Книга написана у формі захоплюючої подорожі по різних країнах. Вирішуючи цікаві завдання та головоломки, ви дізнаєтеся, чи був Ахіллес чемпіоном з бігу і скільки важить Амфора з-під нектару, а ще – як врятувати священного жука-скарабея. У Стародавній Індії ви зможете провести караван слонів через джунглі і налагодити справедливий обмін чаєм між Індією і Китаєм. Знаючи римські цифри, ви вирішите дивовижну безліч завдань зі знаменитими шведськими сірниками і цим допоможете бідним і втомленим подорожнім. І, нарешті, ви зробите подорож по шахівниці, розв'язуючи далеко не шахові задачі.
  Це видання допоможе навчитися вам логічно міркувати і нестандартно мислити.
  Книга розрахована на учнів середньої школи, але виявиться цікавою і їх вчителям і батькам.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється