Невигадані історії про стародавнє місто

Невигадані історії про стародавнє місто

25.09.2020
520

  Рідне місто… Легендарне місто… Старовинне, затишне, єдине і неповторне місто… І все це – Чернігів! Місто, яке має особливий колорит, давні традиції й славетну історію! Місто, яке є одним з найдавніших у Східній Європі, яке за свою багату і довгу історію пережило кілька періодів піднесень і занепадів, але ніколи не втрачало високого адміністративного статусу і завжди залишалося центром великого регіону.
  Будучи стольним градом князівства, кордони якого в період його розквіту на північному сході доходили до Мурома, а на півдні включали в себе Тмутаракань (сучасна Тамань), Чернігів мав міцні укріплення, дерев'яні стіни яких неодноразово зупиняли орди войовничих степових сусідів та амбіції руських князів. Час стер з лиця землі неприступну Чернігівську фортецю, але зберіг у пам'яті імена та діяння тих, хто зводив її вежі та стіни.
  У 1239 році Чернігів зруйнували монголо-татари, і місто поринуло в морок "темних віків".
  В добу Гетьманської держави (середина 17–кінець 18 ст.) місто було центром територіального козацького полку, в складі Російської імперії (19–початок 20 ст.) – центром губернії, а у радянські часи і донині – центром області.
  Захоплюючому минулому та європейській сучасності Чернігова присвячена книжково-ілюстративна виставка "Невигадані історії про стародавнє місто".
  На виставці представлені найцікавіші, найяскравіші та найцінніші видання з фондів бібліотеки, авторами яких є відомі дослідники минулих часів та сучасні українські історики, мистецтвознавці та краєзнавці.

Підготувала Ірина Каганова,
завідувач відділу краєзнавства

Повернутись
Поділитись: