Дванадцять книжок про те, як навчитися заробляти

Дванадцять книжок про те, як навчитися заробляти

14.02.2023
965
  Як навчитися успішно та грамотно заробляти гроші, раціонально розподіляти й витрачати їх, а ще – заощаджувати? Що для цього потрібно знати і вміти? Ці та інші подібні питання вельми актуальні в сучасному світі. Відповіді на них ви зможете знайти у книжках, які ми пропонуємо до вашої уваги.
  Ці видання поповнили фонд Чернігівської ОУНБ завдяки культурно-освітньому проєкту з розвитку навичок альтернативного фінансування діяльності бібліотек "AlterFundLib" від Благодійного фонду "Бібліотечна країна".


  316.4
  А 29
  Аджемоглу Д. Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності / Дарон Аджемоглу і Джеймс Робінсон ; пер. з англ. Олександр Дем'янчук. – 7-ме вид. – Київ : Наш формат, 2022. – 436, [1] с. : іл., карти. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  Економіст, професор Гарвардського університету Дарон Аджемоґлу і політолог, професор Чиказького університету Джеймс Робінсон узялися знайти відповіді на запитання: чому одні країни – багаті, а інші – бідні? Чи сприяють економіці природні умови і культурний рівень населення? Який політичний устрій допомагає розвитку економіки, а який її знищує?
  У своїх дослідженнях автори спираються на історичні факти, економічні показники й вивчення політичних режимів різних країн світу. Вони виводять декілька правил, дотримання яких розвиває потужну економіку та стимулює розквіт усіх сфер людської діяльності, а ігнорування цих правил призводить до деградації і поступового занепаду. Висновки, до яких приходять учені, універсальні та справедливі для всіх країн, незалежно від їх географічного положення, культурного або цивілізаційного минулого.
  "Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності" – книга, виплекана критикою, відзначена в рейтингах бестселерів Wall Street Journal та New York Times, рекомендована до читання найвпливовішими людьми сучасності – Біллом Гейтсом і Марком Цукербергом.



  005.3
  В 44
  Вілкінсон М. Секрети фасилітації. Smart-посібник із результативної роботи в групі / Майкл Вілкінсон ; [пер. з англ. Я. Машико]. – Харків : Фабула : Ранок, 2023. – 511 с. : рис., табл. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  Оновлене видання "Секретів фасилітації" пропонує безліч цільових методів для фасилітаторів, які прагнуть до ефективних, послідовних та повторюваних результатів. Заснована на перевіреному підході Майкла Вілкінсона SMART (Structured Meeting And Related Techniques), книжка може допомогти досягти приголомшливих результатів під час управління, представлення, викладання, планування і продажу, а також інших професійних та особистих ситуацій.
  Це розширене видання містить нові розділи щодо організації віртуальних зустрічей, міжкультурних команд, великих груп і конференцій. Також у ньому є стратегії для залучення команд, додаткова інформація про підвищення продуктивності зустрічей та подальші вказівки щодо запобігання деструктивній поведінці. Крім того книжка містить безліч свіжих тематичних досліджень і допоміжний вебсайт з обов'язковими інструментами та методами як для початківців, так і для досвідчених фасилітаторів.



  336
  Г 47
  Гільбо К. Пасивний заробіток. Як перетворити ідею на гроші за 27 днів / Кріс Гільбо ; пер. з англ. О. Асташова. – 3-тє вид. – Київ : Наш формат, 2022. – 236, [1] с. : іл. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  Підприємець Кріс Ґільбо все життя міняв підробітки як рукавички. Він пробував себе в усьому – від імпорту кави до розробки сайтів. Кожна нова справа давала йому досить пристойний заробіток, а також навчила простої істини: реалізувати свої ідеї не так складно. Не має значення, ким ви працюєте і чи плануєте звільнятися з основної роботи. Ви можете почати реалізовувати проєкт навіть не маючи багато грошей, купу вільного часу чи спеціальної освіти.


  159.95
  Г 85
  Гріффітс К. Посібник із креативного мислення. Ваш покроковий помічник для вирішення проблем у бізнесі / Кріс Гріффітс і Меліна Кості ; [пер. з англ. У. Курганова]. – Харків : Фабула : Ранок, 2022. – 286, [1] с. : іл. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  У "Посібнику з креативного мислення" Кріс Ґріффітс і Меліна Кості винайшли відтворювану систему, що дозволяє людям "відкривати" їхній розум і перемагати в боротьбі з професійними викликами, використовуючи силу креативного мислення. Вони демонструють нам, як творчість може бути водночас фантазійною й логічною і як ця традиційно "м'яка сила" може систематично приводити до потужних результатів. Це прекрасне рішення для всіх, хто хоче розвивати власну креативність, здібність вирішувати проблеми творчо, зрештою, формувати власні можливості досягати успіху у світі, що постійно та непередбачувано змінюється. Ця книжка дуже практична в тому сенсі, що вона допомагає читачеві в розумовій підготовці до ефективного та творчого вирішення проблем від початку до кінця.


  159.95
  К 19
  Канеман Д. Мислення швидке й повільне / Деніел Канеман ; з англ. пер. Максим Яковлев. – 6-те вид. – Київ : Наш формат, 2022. – 479, [1] с. : іл. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проєкти і загалом приймати неправильні рішення. "Мислення швидке й повільне" навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім, книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові – інтуїтивним та усвідомленим мисленням.


  005.5
  К 56
  Ковальчук К. Pro партнерство. Як налагодити відносини в спільному бізнесі / Катерина Ковальчук, Петро Синєгуб. – Харків : Vivat, 2022. – 205 с. – (Бізнес) (БФ "Бібліотечна країна").

  Більшість підприємців керують бізнесом у партнерстві, адже для успіху потрібні ресурси: гроші, компетенції, досвід, зв'язки, бізнес-ідея.
  З плином часу хтось стверджує, що взяти в бізнес партнера було найкращим рішенням, а хтось шкодує, що зробив цей крок: очікування партнерів один від одного не виправдалися, нема єдиного стратегічного бачення, в ухваленні рішень – суцільні незгоди. Як результат – утрачені гроші, час, здоров'я, а вивести партнера з бізнесу не так уже легко.
  Ця книга – навігатор для бізнесменів, які хоч одного разу замислювалися про партнерство. Вона допоможе зрозуміти, чи готові особисто ви до партнерських відносин. У результаті ви зрозумієте, як вибрати партнера для себе та як укласти з ним сильну взаємовигідну домовленість.



  336.5
  К 79
  Кремадес А. Мистецтво фандрейзингу. Як приваблювати інвесторів, укладати угоди та інші речі, які необхідно знати підприємцю / Алехандро Кремадес ; [пер. з англ. А. Вакула]. – Харків : Фабула, 2019. – 206 с. – (#PROBusiness) (БФ "Бібліотечна країна").

  Як отримати капітал для розвитку власного стартапу? Як розібратися в усіх нюансах залучення інвестицій? Де знайти свого ангела? На чию допомогу можна розраховувати? Відповіді на ці та інші подібні запитання містяться у книжці Алехандро Кремадеса, одного з провідних спеціалістів із фандрейзингу. Це добре систематизована, практично покрокова інструкція щодо дій на кожному етапі залучення капіталу, яка містить багато дуже корисних практичних порад.


  37.018
  Л 55
  Лібер Р. Як говорити з дітьми про гроші / Рон Лібер ; пер. з англ.: Антоніна Ящук, Казимир Мужановський. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2022. – 190, [1] с. – (БФ "Бібліотечна країна").

  Говорити про гроші – це табуйована тема для багатьох сімей. Мовляв, якщо постійно порушувати фінансові питання, то діти виростуть матеріалістами. Але що буде, якщо не вчити малих поводитися з грішми – витрачати й заощаджувати, віддавати на благодійність і дбати про свої потреби? Або якщо виконувати всі забаганки? Діти виростуть несамостійними, розбалуваними й марнотратними. Тому говорити про гроші з малечею та підлітками треба. А як – про це детально розповідає Рон Лібер.


  330
  П 12
  Пайн Дж. Економіка вражень: битва за час, увагу та гроші клієнта / Б. Джозеф Пайн II, Джеймс Г. Гілмор ; [пер. з англ. А. Цвіри]. – Харків : Vivat, 2022. – 413 с. – (Бізнес) (БФ "Бібліотечна країна").

  Термін "економіка вражень" уперше вжили Б. Джозеф Пайн II та Джеймс Г. Ґілмор 1998 року: це наступна економіка, що йде за аграрною, промисловою та економікою послуг. Автори стверджують: підприємствам треба створювати унікальні зв'язки, щоб завоювати прихильність клієнтів, а пам'ять сама стає продуктом – враженнями. Адже сучасні споживачі прагнуть більшого, їм потрібні емоції та досвід, по які вони захочуть прийти ще. У боротьбі за свого споживача бізнес має запропонувати унікальну цінність, яка вирізнятиме його з-поміж інших. Власникам Apple, Starbucks та LEGO вдалося винайти переваги, завдяки яким бренд став неповторним, і автори аналізують їхній підхід.
  Пайн та Ґілмор як професійні консультанти з питань формування економіки вражень розробили стратегію розвитку компаній у нових умовах, застосувавши власний, сформований за понад 25 років практики досвід, із яким можна ознайомитись у цій книжці.



  005
  Р 65
  Розробляємо ціннісні пропозиції : як створити продукти та послуги, яких хочуть клієнти / Александер Остервальдер [та ін.] ; пер. Роман Корнута. – Київ : Наш формат, 2018. – 317, [3] с. : іл. – (БФ "Бібліотечна країна"). – Пер. вид. : Value proposition design / Alex Osterwalder [et al.].

  Щоб зробити бізнес успішним, варто знайти клієнтський сегмент і задовольнити його потреби. Звучить майже як аксіома. Та як дізнатися, що саме потрібно споживачеві? І як не помилитися? Відповісти на ці запитання допоможе друга книжка Александера Остервальдера й команди практиків, присвячена розробці ціннісних пропозицій.
  Це своєрідна шпаргалка для вибагливого бізнесмена-практика. Автори пояснюють, як розробляти ціннісні пропозиції й тестувати їх, не витрачаючи зайвих грошей і часу, як ставити себе на місце користувача, переводити команду з режиму "проспати нудну нараду" на "працювати злагоджено й ефективно". Щоб не гаяти читацький час, автори подають інформацію доступно та структуровано, без "води" і зайвих сторінок. Запропоновані інструменти й історії успішних компаній ідеально доповнюють бізнес-комікси.



  808.1
  С 82
  Сторр В. Наука сторітелінгу. Чому історії впливають на нас і як ними впливати на інших / Вілл Сторр ; пер. з англ. Марта Госовська. – Київ : Наш формат, 2022. – 222, [1] с. – (БФ "Бібліотечна країна"). 

  Ця книжка – спроба накласти історію на матрицю нашої фізіології. А якщо простіше – захоплива оповідь про те, як ми сприймаємо світ і події, а тоді пояснюємо їх за допомогою історій. І в цьому новаторство Вілла Сторра. Він поєднав психолінгвістику, нейропсихологію та літературознавство, англійський гумор і дієві поради для тих, хто пише.
  Автор розповідає, що таке герої з ґанджем, сила огиди чи метод інформаційних лакун; як зробити персонажа переконливим, а оповідь – чіпкою, неочікуваною та емоційною. Також показує, чого можна повчитися у Джоан Ролінґ і Джона Толкіна, Джейн Остін і Вільяма Шекспіра, Альбера Камю й Агати Крісті. А ще – у маркетологів, психологів, нейробіологів, бабусь та дідусів. І все це – щоб майстерно розповідати історії.



  316.7
  Т 56
  Томас М. Посібник The Financial Times зі стратегії для соціальних медіа. Як рекламувати свій бізнес, управляти ризиками та розвивати особистий бренд / Мартін Томас ; [пер. з англ. Я. Машико] / Martin Thomas. – Харків : Фабула : Ранок, 2020. – 302, [1] с. : рис., табл. – (БФ "Бібліотечна країна").

  Як вирішити, чи створювати додаткові облікові записи в соціальних медіа? Як збільшити кількість підписників на власних каналах? Як розвивати процес управління бесідою? Як зменшити негативний вплив скарги клієнта? Як уникнути проблем із регуляторними органами? Як не стати жертвою кібершахрайства? Де ж отримати відповіді на наведені запитання? Саме в цій книжці! Вона допоможе всім, хто прагне стати впевненим користувачем соціальних медіа та успішно розвивати свій бізнес або кар'єру в соціальних мережах.
 
Повернутись
Поділитись: