Віртуальна виставка до Міжнародного дня захисту дітей

Віртуальна виставка до Міжнародного дня захисту дітей

01.06.2024
67
  Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня. Це одне з найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. В Україні День захисту дітей установлений відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно.
  Пропонуємо ознайомитися з літературою юридичного спрямування, яка допоможе зрозуміти права дітей, механізми їх захисту і законодавчі аспекти, що стосуються забезпечення безпечного та щасливого дитинства. Наші відібрані книги охоплюють широкий спектр тем – від основних прав дитини до специфічних юридичних процедур і практик.
  З цими та іншими виданнями ви зможете ознайомитися в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.


  341
  А 14
  Абетка викладання прав людини : практ. діяльність в поч. і серед. школі / Орг. Об'єднаних Націй ; [пер. укр. Т. Ф. Романів ; відп. ред. та кер. проекту С. С. Уварова]. – Івано-Франківськ : Тіповіт, 2006. – 175 с.

  У цьому посібнику йде мова про нас, людей. Видання присвячене процесу викладання й пізнання значущості вродженої "гідності і цінності людської особи", які є "основою свободи, справедливості і загального миру" (Загальна декларація прав людини, преамбула). У книзі також розглядаються права, що належать усім нам.


  67.9(4УКР)3 / 34С(С2)
  З-19
  Закон України про охорону дитинства : за станом на 20 трав. 2003 р. / Верхов. Рада України. – Київ : Парламентське видавництво, 2003. – 22, [2] с.

  Цей Закон визнає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток встановлює основні засади державної політики в цій сфері.


  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  З-38
  Захист прав дитини в Україні : підсумки діяльності у 2013 р. уповноваж. Президента України з прав дитини Ю. О. Павленка / Адмін. Президента України, Уповноваж. Президента України з прав дитини ; [матеріали підгот. Л. С. Волинець та ін. ; заг. ред. Ю. О. Павленко]. – Київ : К. І. С., 2014. – 187 с.

  Цей збірник матеріалів містить результати моніторингу дій і рішень виконавчих органів центральної та місцевої влади щодо дітей і моніторинг становища дітей в Україні.
  Детально розкриті такі питання: забезпечення найвищих інтересів дитини у процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи, підвищення ефективності діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення прав дитини, реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх, удосконалення діяльності щодо профілактики дитячої злочинності, створення умов для охоплення дошкільними закладами 100% дітей, які того потребують, збільшення охоплення дітей позашкільною освітою, фізичним вихованням у різних закладах освіти тощо.



  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  З-38
  Захист прав людини як основа гуманізації суспільства : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (Чернігів, 10 квітня 2009 р.) / Черніг. держ. ін-т права, соц. технологій та праці, Черніг. юрид. коледж держ. департаменту України з питань викон. покарань ; [редкол.: Б. І. Сташків та ін.]. – Чернігів : [б. в.], 2009. – 268 с.

  Збірник праць друкується за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції "Захист прав людини як основа гуманізації суспільства". Присвячений розгляду теоретичних і прикладних проблем захисту прав людини, формування та реалізації державної політики у кримінально-виконавчій системі в контексті змін, що відбуваються в соціально-економічній, політико-правовій і духовній сферах суспільного життя. Особлива увага приділяється розвитку інституту захисту прав людини та співвідношенню норм вітчизняного й міжнародного законодавства.


  67.5 / 341
  К 64
  Конвенція про права дитини. – Київ : Українська Правнича Фундація : Право, 1995. – 31 с.

  Конвенція про права дитини – один із найважливіших міжнародних документів, який визначає права дітей та обов'язки держав щодо їх захисту. Вона була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року і набула чинності 2 вересня 1990 року. Сьогодні Конвенцію ратифікувала більшість країн світу, що робить її найширше підтримуваним документом у сфері прав людини. Конвенція про права дитини складається з 54 статей, які охоплюють різні аспекти життя дитини.


  74.200.58 / 374.04
  П 47
  Позакласний час плюс. № 8, 2006. Права дитини. Права людини (проблеми правового виховання) / відп. ред. Н. І. Косарєва. – Київ : Атопол, 2006. – 80 с.

  Це спеціальне видання для вчителів, класних керівників, педагогів-організаторів, директорів і їхніх заступників з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів та всіх, хто бере участь в освітньо-виховному процесі.
  До вашої уваги – матеріали до проведення бесід, лекцій, годин спілкування; практичні вправи, ігри, конкурси; методичні поради фахівців, результати наукових досліджень.



  347(477)
  П 68
  Правові засади запобігання насильства в сім'ї : монографія / С. В. Пєтков [та ін.]. – Київ : КНТ, 2020. – 220, [1] с.

  Монографія присвячена дослідженню проблем адміністративно-правового регулювання відповідальності за вчинення насильства у сім'ї. На основі аналізу процесів протидії насильству в сім'ї як системної категорії із застосуванням комплексної теоретико-управлінської методології запропоновано та сформовано поняття "адміністративно-правовий механізм попередження насильства у сім'ї" та "адміністративна відповідальність за вчинення насильства у сім'ї". Запропоновано класифікацію суб'єктів здійснення і попередження насильства в сім'ї за рівнем компетентності.


  342(477)
  Я 11
  Я і Конституція / Лариса Денисенко, Олександр Ільков, Андрій Стельмащук, Альона Шуліма ; намалювала Женя Олійник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 85, [1] с.

  Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя й життя всієї країни? Адже Конституція – це не просто набір правил про державу, про вибори, права та обов'язки суспільства й кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати всі свої мрії.
  Конституція як компас? Так! Бо в ній про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку.
  Тож рушаймо!

Підготувала Катерина Денисенко,
головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук
 
Повернутись
Поділитись: