Методичні матеріали за 2021 рік

Методичні матеріали за 2021 рік

  011:02
  В 42
  Видавнича діяльність Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка (1991-2020 рр.) : бібліогр. покажч. / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; [упоряд. : О. І. Іваненко, О. М. Плаунова, І. В. Розумій]. – Чернігів : Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, 2021. – 93 с.
  Головна бібліотека Чернігівської області – сучасний інформаційний, науковий, культурно-освітній заклад, що формує, зберігає і надає в користування найбільш повне зібрання документів у межах регіону, є депозитарієм краєзнавчої літератури, координує діяльність бібліотек області та надає методичну допомогу, сприяє реалізації прав громадян на знання, освіту, самоосвіту, інформацію. Серед наших пріоритетів – перетворення головної книгозбірні краю на заклад культури європейського рівня.
Переглянути
Поділитись:
  016:02
  Б 59
  Бібліотеки Чернігівщини на сторінках преси : бібліогр. покажч. публ. за 2020 р. Вип. 24 / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; [уклад. К. Райхіль ; відп. за вип. А. Мальована]. – Чернігів : Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, 2021. – 48 с. 
  Матеріали бібліографічного покажчика містять публікації у друкованих засобах масової інформації та розкривають сучасний стан, проблемні питання бібліотечної галузі, досвід роботи окремих бібліотек і централізованих бібліотечних систем області.
  Покажчик адресовано фахівцям бібліотечної справи, працівникам органів управління в галузі культури, усім зацікавленим.
Переглянути
Поділитись:
  016
  Л 64
  Література про Чернігівську область за 2018 рік : бібліогр. покажч. / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; [уклад.: Н. Ф. Гонза та ін. ; відп. за вип. І. М. Аліференко]. – Чернігів : Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, 2021. – 220 с.
  У щорічнику "Література про Чернігівську область за 2018 рік" вміщено бібліографічний опис книг і статей з різноманітних за змістом періодичних видань. Матеріал систематизований за розділами, які в комплексі відображають основні питання краєзнавства. Література згрупована згідно з рекомендаціями Національної історичної бібліотеки України.
  Бібліографічний опис супроводжується короткими анотаціями. Довідковий аппарат складається з алфавітного покажчика авторів і назв книг та статей, іменного та географічного покажчиків.
  Посібник "Література про Чернігівську область за 2018 рік" може бути корисним викладачам і студентам, журналістам і літераторам, бібліотечним і музейним працівникам, усім, хто вивчає історію рідного краю.
  Опис літератури здійснено відповідно до чинних державних стандартів.
Переглянути
Поділитись:
  Тексти, які чіпляють : методичний порадник бібліотекаря [Електронний ресурс] / Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка ; уклад. О. Шурубенко ; відп. за вип. В. Примак. – Вип. 8. – Чернігів, 2021. – 75 с.
  Методичний порадник містить ряд корисних настанов з написання якісних текстів (для сайтів, блогів, соціальних мереж, газет). На конкретних прикладах вчить, як викладати думки стисло, чітко та переконливо, без мовного сміття та штампів. Як писати листи, на які реагуватимуть представники ЗМІ. Як привернути увагу до тексту та вчасно публікувати контент у соціальних мережах.
  Під час роботи над порадником використано публікації фахівців у галузі бібліотечної журналістики, праці вітчизняних та закордонних копірайтерів, блогерів, підручники з сучасної української літературної мови.
  Рекомендовано для бібліотечних блогерів, авторів статей і всіх, хто працює з текстом.
Переглянути
Поділитись:

 Соціальні мережі для бібліотек Чернігівщини : відео [Електронний ресурс] / Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка ; А. О. Ширманова. – Електрон. відео дані. – Назва з першого слайда.

  У даному відео проводиться аналіз активності книгозбірень Чернігівщини у соціальних мережах. Бібліотекарі, користуючись можливостями соціальних мереж, залучають читачів до участі у конкурсах та акціях, дають відповідь на актуальне питання "шо почитати?", анонсують бібліотечні заходи. А користувачі, в свою чергу, можуть ділитися своєю думкою, отримувати корисну інформацію, налагоджувати контакти. Представництво бібліотек Чернігівщини в соціальних мережах постійно зростає, сприяє формуванню позитивного іміджу книгозбірень, залученню користувачів та просуванню нових бібліотечних продуктів та послуг.

Переглянути
Поділитись:

  Віртуальна книжкова виставка: як зробити якісну віртуальну виставку в Power Point, Сanva та Google Slides? / підгот. бібліотекар НМВ Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Шурубенко О. Ф. – Електрон. текст. та зображув. дані. – Назва з першого слайда.

  У сучасних умовах віртуальна книжкова виставка є однією з найпоширеніших форм презентації бібліотечного фонду в мережі Інтернет, ефективним інструментом надання доступу до інформаційних ресурсів з різної тематики, засобом інформування дистанційних користувачів про нові надходження.

  Для перегляду перейдіть за посиланням.

Переглянути
Поділитись:

021
Б 59 
Бібліотека в Instagram : методичний порадник бібліотекаря [Електронний ресурс] / Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка ; О. Шурубенко. – Вип. 7. – Чернігів, 2021. – 50 с.

  Методичний порадник бібліотекаря містить набір настанов зі створення облікового запису в соціальній мережі Instagram – від створення якісного профілю користувача до розкрутки акаунту.
  Структурно видання складається з п’яти розділів, три з яких висвітлюють теоретичні аспекти роботи в соцмережі, а два останні наочно демонструють досвід закордонних та вітчизняних бібліотек.
  Рекомендовано бібліотекам, які роблять перші кроки в Instagram.

Переглянути
Поділитись:

  Календар нетрадиційних свят. 2021 рік / підгот. бібліотекар НМВ Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Шурубенко О. Ф. – Електрон. текст. та зображув. дані. – Назва з першого слайда.

  Різдво, Великдень, День закоханих, День Незалежності України, День Святого Миколая та ін. – улюблені свята українців. Хто проних не знає? Головне завдання будь-якого свята – дарувати настрій, приємнімоменти, заряджати позитивом.

  Для перегляду перейдіть за посиланням.

Переглянути
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється