Бібліотека – хаб цифрової освіти

Бібліотека – хаб цифрової освіти

    На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема цілі "Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути", Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта", що доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua
  11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та Українська бібліотечна асоціація підписали Меморандум про співпрацю, згідно з яким вони спільно сприятимуть розвиткові цифрової грамотності у межах проєкту "Дія. Цифрова освіта" – складової національного проєкту "Дія", яким передбачається створення онлайн-сервісів державних послуг задля побудови "Держави у смартфоні".
  У межах співпраці бібліотеки як хаби цифрової освіти надаватимуть усім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі "Дія. Цифрова освіта".
  З травня 2023 року платформу було оновлено. Дія. Освіта – наступний етап еволюції проєкту "Дія. Цифрова освіта". Він стартував у 2020-му і був зосереджений на цифровій грамотності й цифрових навичках. Тепер Дія.Освіта – національна едьютейнмент-освітня платформа актуальних знань та навичок. Тут кожен може безоплатно здобути важливі знання заради власного ж успіху. Мета Дія.Освіта – зробити прорив не тільки у цифрових знаннях, а й загалом у навичках та вміннях, актуальних у сучасному світі.
  Комунальний заклад "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових" з 2019 року входить до мережі цифрових хабів та безкоштовно надає доступ до сайту "Дія. Освіта", де можна пройти навчання з цифрової грамотності.
  Працівниці відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів бібліотеки інформують користувачів про окремі можливості й послуги Дії. Під час консультацій акцентуємо увагу на тому, що є:
  Дія – портал державних послуг, де можна отримати всі послуги онлайн: швидко, зручно та доступно.
  Дія – застосунок, де всі потрібні документи зосереджено на одній локації – у вашому смартфоні.
  Завантажити додаток App Store
  Завантажити додаток Google Play
  Дія. Освіта – освітня платформа актуальних знань та навичок. Її місія – зробити сучасні вміння і навички доступними для всіх в Україні. Платформа доступна українською та англійською мовами.
  З 2020 року в хабі цифрової освіти Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових розпочалося проведення тренінгів "Будь на часі! Курс цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта", учасникам яких розповідають, що таке цифрові компетенції і чому вони необхідні кожному. Користувачі дізнаються про можливості швидкого й безкоштовного опанування цифрової грамотності за допомогою національної освітньої онлайн-платформи "Дія. Освіта". Навчання відбувається індивідуально або у групах. Отже, кожен охочий з нашою допомогою може опанувати навички цифрової грамотності, ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі, навчанні і для особистого розвитку.
  Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових узяла участь у проєкті "Розвиток спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти", який реалізовувався ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з проєктом "Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні" (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції у 2021–2023 рр. Працівниці відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів пройшли онлайн-тренінги для тренерів регіональних тренінгових центрів для бібліотекарів (РТЦ) за цим проєктом, а також узяли участь у стратегічній сесії "Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти". Стратегічна сесія мала на меті проаналізувати досвід діяльності хабів цифрової освіти, обговорити можливості ширшого залучення населення України до цифрової освіти через бібліотеки, розробити структуру навчально-методичного посібника для бібліотекарів-координаторів хабів цифрової освіти, який допомагатиме кожній бібліотеці організувати або вдосконалити напрям цифрової освіти й долучитися до мережі хабів цифрової освіти. Підготовлений експертами ВГО Українська бібліотечна асоціація практичний посібник "Бібліотеки – Хаби цифрової освіти" допоможе всім, хто хоче створити у своїй бібліотеці хаб цифрової освіти або вдосконалити його діяльність. Про участь у підсумковій зустрічі за цим проєктом читайте за посиланням та про смартфон у подарунок читайте за посиланням.

  Додаткова інформація
  Хаби цифрової освіти – це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до вебсайту Дія. Освіта і пройти навчання з цифрової грамотності. Це бібліотеки, школи, університети, компанії та приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації. Деякі хаби передбачають можливість отримати консультації і допомогу у навчанні з боку працівників – про це необхідно уточнювати в конкретному хабі.
  Інтерактивна карта хабів
  Національна освітня онлайн-платформа "Дія. Освіта"  

 Cкануйте код у вайбері, щоб приєднатися до групи користувачів бібліотеки, які навчаються цифрової грамотності, або переходьте за посиланням: https://invite.viber.com/?g=ceV13oWzKE7_9F316IYaT8IJFXSTCKMp
  
  Телефони для довідок ► (0462) 65-14-34, 0988952893 (viber/telegram)
  mail chounb@ukr.net 

До вашої уваги – добірка корисних електронних ресурсів, рекомендованих хабом цифрової освіти

  Міський транспорт

  Чернігівська транспортна компанія
  Транспорт Чернігова
  КП "Чернігівське тролейбусне управління"
  Eway

Купівля квитків на літак, потяг, автобус, спільні подорожі

Укрзалізниця
Eквиток
Infobus
Like Bus
Europodorozh
PoizdUA
SkyBooking
Автолюкс
Tickets
Proizd.ua
Privatbank
Blablacar
Busfor.ua від Blablacar

Запис до лікаря

Колцентр, який обслуговує другу поліклініку і третє поліклінічне відділення, три філіали: Масани, Подусівка,  П’ять Кутів
З понеділка по п’ятницю з 7:30 до 18:00 за телефоном 90-90-10
Helsi
Health24
Medcard24
Doc.ua

Купівля ліків

Tabletki.ua
Likie
ЛІКИ.ЮА
Doc.ua
 

Купівля квитків у кіно, театр, на концерт

 Karabas
TicketBox
Concert.ua
Multiplex