Координаторка хабу цифрової освіти – завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Олена Попович та провідна бібліотекарка відділу Олена Слєпченко взяли участь у п'ятиденному онлайн-тренінгу для тренерів Регіональних тренінгових центрів "Розвиток спроможності бібліотек-хабів цифрової освіти". Мета навчання – розширення цифрових навичок тренерів, а надалі й координаторів хабів цифрової освіти.
Навчання відбулося в межах проєкту
ВГО Українська бібліотечна асоціація, що реалізується за грантової підтримки від Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та уряду Швеції.
Спікери запропонували до уваги учасників інформацію про проєкт, важливість цифрових навичок у житті сучасної людини, про цифрову грамотність як частину інформаційної грамотності, стратегічні цілі й дослідження Міністерства цифрової трансформації з питань цифрової грамотності та освіти. Також було розглянуто можливості
порталу "Дія. Цифрова освіта" і функції хабів цифрової освіти.
Учасники тренінгу вивчали такі питання:
потреби користувачів хабів цифрової освіти;
нормативна база, що регламентує роботу хабу;
облаштування й технічне оснащення хабу;
надання навчальних, інформаційних, консультативних та довідкових послуг;
базова політика послуг доступу;
профіль компетентностей бібліотекаря-координатора;
побудова індивідуального плану навчання;
ресурси для підвищення рівня професійних компетентностей;
інструменти створення цифрового контенту;
ефективна комунікація у співпраці з медіа.
Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка щиро дякує організаторам тренінгів ВГО Українська бібліотечна асоціація і тренерам за підвищення кваліфікації з питань навчання користувачів цифрової грамотності.
Проєкт ПРООН "Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні" (Проєкт підтримки Дія), у межах якого була надана грантова підтримка, розпочав роботу у 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожна людина в Україні могла користуватися електронними послугами й ніхто не залишився поза увагою.