Науково-методичний відділ

Новини

30.11.2023
63
Обласна школа керівника "Публічна бібліотека в умовах війни та відновлення: сучасні виклики та можливості"

  30 листопада на платформі ZOOM Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових провела обласну школу керівника "Публічна бібліотека в умовах війни та відновлення: сучасні виклики та можливості". У заході взяло участь понад сімдесят осіб, серед яких директори бібліотек області, їхні заступники, начальники та спеціалісти відділів культури територіальних громад. Модерувала захід вчений секретар ОУНБ Катерина Райхіль.

Докладніше
Поділитись:
15.11.2023
132
Виїзд до Киселівської ТГ: методична допомога бібліотекам громади

  15 листопада працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових здійснили виїзд до Киселівської ТГ з метою надання методичної допомоги бібліотекам громади. Було відвідано Петрушинську, Малинівську, Киселівську, Терехівську сільські бібліотеки й Вознесенську клуб-бібліотеку, де нині функціонує Новоселівська сільська бібліотека, яка була зруйнована під час воєнних дій. Також у громаді в період окупації пошкоджень зазнала Терехівська сільська бібліотека.

Докладніше
Поділитись:
27.09.2023
208
Онлайн-семінар "Бібліотеки Чернігівської області: відновлення, пошук нових форм та методів роботи"

  27 вересня відбувся онлайн-семінар для директорів, бібліотекарів, представників відділів культури області "Бібліотеки Чернігівської області: відновлення, пошук нових форм та методів роботи" (у форматі Zoom-конференції). Захід, до якого долучилося понад 67 учасників, було організовано з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та з метою обміну досвідом.
  Відкрила семінар директорка Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Інна Аліференко, яка наголосила на важливості проведення подібних заходів, окреслила основні проблеми бібліотек у період війни та привітала колег з професійним святом.

Докладніше
Поділитись:
09.08.2023
169
Експертно-діагностичне аналізування діяльності бібліотек Сосницької територіальної громади

  8–9 серпня завідувачкою науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Катериною Райхіль і головним бібліотекарем Мариною Латамарчук було здійснено комплексне експертно-діагностичне аналізування діяльності бібліотек Сосницької територіальної громади. Зокрема, було відвідано Сосницьку публічну бібліотеку, Сосницьку бібліотеку для дітей та 5 сільських бібліотек-філій. Проаналізовано на місцях внутрішню документацію, оцінено поточний стан основних напрямів роботи.

Докладніше
Поділитись:
26.07.2023
369
VIII щорічний виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід"

  26 липня за ініціативи Президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації в рамках реалізації плану роботи ЧОВ УБА на 2023 рік з метою обміну досвідом і підвищення фахового рівня сільських бібліотекарів області на базі Стольненської бібліотеки краєзнавчо-інформаційного центру Менської ТГ (як кращої сільської бібліотеки 2022 року за результатами обласного конкурсу "Краща бібліотека року") відбувся VIII щорічний виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід".

Докладніше
Поділитись:
27.06.2023
201
На гостини до Стольного

  З метою підготовки до VIIІ (восьмого) щорічного круглого столу "Я пропоную свій досвід" працівники Чернігівської ОУНБ – директор Інна Аліференко, заступник директора Вікторія Примак і головний бібліотекар науково-методичного відділу Марина Латамарчук – відвідали Стольненську філію краєзнавчо-інформаційний центр Менської публічної бібліотеки.

Докладніше
Поділитись:
08.06.2023
391
Онлайн-семінар для бібліотекарів області "Бібліотечна статистика: основні вимоги до показників"

  8 червня відбувся онлайн-семінар для бібліотекарів області "Бібліотечна статистика: основні вимоги до показників". Захід проходив у форматі Zoom-конференції. Актуальність проведення семінару спричинена впровадженням та затвердженням (Наказ МКІП 28.11.2022 р. №463, затверджений 23 січня 2023 р. за № 137/39193) нових форм статистичної звітності для бібліотек. До заходу долучилися понад 70 учасників.

Докладніше
Поділитись:
19.05.2023
287
Виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід"

  19 травня відбувся 7-й щорічний виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід", що проходить за ініціативи Президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації в межах реалізації плану роботи ЧОВ УБА на 2023 рік з метою обміну досвідом і підвищення фахового рівня сільських бібліотекарів області, налагодження партнерства між бібліотеками Чернігівщини. Семінар відбувся у Тростянецькій бібліотеці-філії Парафіївської ТГ (як кращої сільської бібліотеки 2021 року за результатами обласного конкурсу "Краща бібліотека року").
  

Докладніше
Поділитись:
27.04.2023
406
Семінар-практикум "Облік, списання, організація бібліотечних фондів у бібліотеках територіальних громад"

  27 квітня відбувся онлайн семінар-практикум "Облік, списання, організація бібліотечних фондів у бібліотеках територіальних громад". Захід був організований у зв'язку зі значною кількістю питань та проблем, які виникли у бібліотеках територіальних громад при актуалізації фондів, постановці документів на облік, децентралізації, а саме – коли бібліотеки передавалися на баланс громад.

Докладніше
Поділитись:
25.04.2023
219
Онлайн-курс "Видавнича діяльність бібліотек: від теорії до практики" на тему "Мовні помилки: морфологічні, синтаксичні, пунктуаційні"

  25 квітня для бібліотекарів області відбулося завершальне заняття онлайн-курсу "Видавнича діяльність бібліотек: від теорії до практики" на тему "Мовні помилки: морфологічні, синтаксичні, пунктуаційні". Навчання на платформі ZOOM провела головна бібліотекарка науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ Ольга Шурубенко.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється