ШКУРАЙ Іван Васильович

ШКУРАЙ Іван Васильович

    "Глухомань" – перший роман задуманої автором трилогії "Завороже не Придесення", який має право на окреме творче життя. Це епічна розповідь про долю поколінь, що пройшли через війни і будні двадцятого століття, чи не найтрагічнішого в історії людства. Життя як Божий дар у всьому його урізноманітненні, здійснення і крах надій, розвій і виродження родів, діалектична єдність особистості і довкілля, минулого і сучасного, пам'ять і забуття, краса і потворність – все це й інше набуває у творі особливого авторського забарвлення через індивідуальне бачення подій і явищ. Разом з тим це глибоко лірична оповідь про Дітей Природи, до яких, належить і сам оповідач, це освідчення в любові до завороженого Придесення, в яке не можна не закохатися.
   Трилогія "Заворожене Придесення" – це літопис поколінь, що виходить за часові і просторові рамки двадцятого століття, це доля маленької Людини з великої літери через призму бачення відомого українського письменника Івана Шкурая (Деснаша), вірного сина своєї Великої і Малої Батьківщини, закоханого у рідний край. Майстру слова удалося так розкрити характер своїх героїв і відтворювані події, що його епічна і глибоко лірична оповідь не може залишити читача байдужим.
  Герої роману пройшли через війни, гулаги, тюрми, колгоспи, будови комунізму, здобули незалежну Україну і опинилися в ній чужими людьми... Але Людьми!.. Отож це іще й трагедія поколінь. Але трагедія оптимістична.
  Усе населення трилогії, різне за своїми характерами і уподобаннями, думає, як наповнити життя реальним змістом, стати справжнім господарем на своїй землі... Давайте подумаємо і ми, прочитавши тепер уже три романи: "Глухомань", "Червоний острів" і "Родом із колгоспу" одного "Завороженого Придесення". І не тільки подумаємо... А піднімемося над своєю епохою і замислимося, куди несе нас течія подій, і чи вигребемо, якщо будемо намагатися гребти...
   "Батуринська голгофа" – це вибране із поетичних творів Івана Шкурая (Деснаша), автора цілої низки романів, повістей, оповідань, поезій, нарисів, публіцистичних статей, що знайшли схвальну оцінку читача.   
  Усім їм притаманна гострота насущних проблем і художня довершеність, оригінальність в змалюванні образів. Роман у віршах "Батурин", що увійшов до книги, то, власне, ліро-епічне полотно, у яке письменник вклав усю свою зболілу душу як істинний патріот України. Широко розгалужений сюжет, складна фабула, розмаїття характерів, що проявляються всіма своїми гранями в буденних і трагічних ситуаціях, на полях історичних битв, психологічна насиченість думок – все це не лише штрихи в оцінці цього визначного твору, що пробуджує національну свідомість, кличе до звитяги в ім’я України-матері. Символічна поява його в трьохсотріччя батуринської трагедії... І "Батурин" і інші твори збірки переконують нас в тому, що сходження України на батуринську голгофу продовжується. І ми знаходимо відповідь на запитання чому. Вся книга наповнена тонким ліризмом, хвилюючими почуттями.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється