ВАСИЛЕНКО Михайло Григорович

ВАСИЛЕНКО Михайло Григорович

83.3(4УКР) / 8У
Ш 37
Василенко, Михайло Григорович.
  Істини Кобзаря. Статті про Тараса Шевченка [Текст] : до 200-річчя з дня народж., 1814-1861
/ Михайло Василенко ; [мал. Т. Г. Шевченка]. - Дніпропетровськ : Ліра, 2014. - 93, [2] с. : іл. - Бібліогр. в тексті.

  Із поміж найбільших поетів світу Тарас Шевченко стоїть високо й одиноко, адже, виливаючи свою тугу й любов до рідного краю, його бідних людей, він мріяв і боровся своїм вогненним словом за їхнє звільнення від рабства московського, юдейського, панського чи будь-якого іншого.
  Високомистецькими художніми полотнами, поетичними, прозовими, драматичними й публіцистичними творами Кобзар давав нам широкі картини підневільного життя в жорстокій московській імперії.
  Суть свого життя, як і кожного свідомого українця, він бачив у звільненні рідної України від чужинців-загарбників, від своїх здирників і хапуг чи якої б нації й походження вони не були.
  Страждання і горе України, ії складну й безжалісну історію він порівнював із своєю.
  Жодному поетові світу не вдалося так глибоко й досконало відтворити людські страждання, почуття й переживання, як йому духовному провидцю і борцю за свободу української нації і держави, адже він був геніальним виразником вікових мрій свого українського рідного народу.
  Оприлюднені тут статті поета, літературознавця, публіциста й науковця, автора півтора десятка книжок і півтори сотні різноманітних статей Михайла Василенка, який родом із благословенної землі Великого Кобзаря  Черкащини, друкувалися в газетах "Голос України", "Слово просвіти", "Персонал плюс", а також у часописах "Перевал", "Вежа", "Буковинський журнал".


  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється