БОНДАР Олександр Миколайович

БОНДАР Олександр Миколайович

94(477.51)
Б 81
Бондар, Олександр Миколайович.
  Троїцька церква в Новому Білоусі [Текст] : іст.-архітектурний нарис / Олександр Бондар. – Чернігів : [б. в.], 2020. – 16 с. : іл.

  Ця невеличка брошурка присвячена Троїцькій церкві в селі Новий Білоус Чернігівського району. Цей сакральний архітектурний комплекс є унікальним, оскільки він не має більше аналогів на всій території Лівобережної України. На сьогодні Троїцька церква, певно, є найстарішою дерев'яною сакральною спорудою Чернігівщини. Вона була споруджена не пізніше кінця XVII ст. Не менш унікальною є і синхронна церкві дзвіниця, оскільки подібних споруд взагалі не збереглося на Чернігівщині.
  Окрім своєї прямої духовної функції комплекс Троїцької церкви в XVII – на початку XVII ст. міг відігравати ще й роль твердині мирської. Життя в той час було неспокійним. Постійні напади татар та міжусобні конфлікти змушували людей пристосовувати церви до оборони, роблячи з них невеликі імпровізовані фортеці, що мали б оберігати жителів села в скрутну годину. Такі комплекси були наявні по всій території Чернігівщині, але зберігся лише один – в Новому Білоусі.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється