ГИРИЧ Ігор Борисович

ГИРИЧ Ігор Борисович

94(477)
Г 51
Гирич, Ігор Борисович.
  Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХIХ – початок ХХ ст. ) [Текст] : [монографія]
/ Ігор Гирич ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. – Вид. 2-ге, випр. і допов. – Київ : Українські пропілеї, 2020. – 453 с. 

  У книзі досліджуються теоретичні засади формування самостійницької суспільно-політичної думки середини XIX – початку XX століття в Наддніпрянській Україні. Розповідається про головні тенденції незалежницької ідеології в різні періоди національно-визвольного руху. Дано характеристику основних угруповань українських інтелектуалів та окремих її провідних представників у зв'язку зі ставленням до ідеї української окремішності. Книга розрахована на фахівців-істориків, учителів і студентів та всіх, хто цікавиться історією.

94(477)
Г 51
Гирич, Ігор Борисович.
  Українська історія: через ідентичність до держави [Текст]
/ Ігор Гирич. – Київ : Українські пропілеї, 2021. – 268 с. : іл., фот. 

  У книзі розповідається про інтерпретаційні проблеми української історії з наголосом на нові часи: XIX – поч. XX ст. Автор пропонує свої історіософські пояснення причин недорозвиненості української нації, що гальмують її цивілізаційний поступ сьогодні. Розмірковує над роллю інтелігенції – інтелектуальної еліти нації, яка змогла мобілізувати українське суспільство в часах української революції 1917–1921 pp. та врятувати його від остаточної асиміляції. У книзі розповідається про окремі постаті суспільно-політичного життя, завдяки яким Україна відбулася як держава.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється