ДОРОЖКІНА Ірина Василівна

ДОРОЖКІНА Ірина Василівна

392(477)
Б 74
Богомолець, Ольга Вадимівна.
  Домашні обрядові образи України [Текст] : за матеріалами вист. "Домашні образи України XVII–XX ст. з приват. колекції Ольги Богомолець" у Київ. Музеї рос. мистецтва (1–14 березня 2008 р.)
/ [авт. тексту, упоряд.] Ольга Богомолець ; [передм. Є. Сверстюка]. – Київ : Оранта, [2021]. – 194, [5] с. : іл. кольор. – Бібліогр.: с. 198–199.

  У приватному зібранні Ольги Богомолець зберігається майже 5000 образів з усіх куточків України.
  У цій книзі автором лише частково представлені образи обрядові – саме ті, до яких зверталися наші предки за допомогою при певних життєвих подіях.
  Найбільше шанували в народі Христа Спасителя і Пресвяту Богородицю. Дякували їм за хліб щоденний, благословляли ними до шлюбу і проводжали в останню путь. Але негоже було турбувати величного Господа Вседержителя своїми щоденними, дріб'язковими проблемами, тож з'являлися в домашніх іконостасах святі – цілителі і заступники на всілякі потреби.
  З цими образами проводжали у далеку дорогу, давали благословення на навчання і початок роботи. Боронили вони від гріхопадіння, самогубства, блискавки і неврожаю, допомагали зцілювати хвороби і рани, підтримувати злагоду в родині, виховувати дітей, вишивати і берегти цнотливість.
  Були домашні образи не мистецькими раритетами, а невід'ємною частиною буття і оберегами для кожної української родини: простими і зрозумілими, величними і святими.
  Книга “Домашні обрядові образи” є першою в серії авторських видань, що досліджують етнічні, культурні та духовні особливості української домашньої ікони. За нею побачать світ книги “Домашні образи центральної України”, “Подорожні образи України”, “Образи Богородиці в українській домашній іконі”, “Домашні образи різних регіонів України”.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється