ДНІСТРОВИЙ Анатолій

ДНІСТРОВИЙ Анатолій

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Глобус Карла Маркса [Текст] : есеї з соц. та політ. критики / Анатолій Дністровий. – Львів : Піраміда, 2015. – 152, [1] с. : портр. – (Приватна колекція).

  "Глобус Карла Маркса" – несподівана книжка в літературному та есеїстичному доробку автора. Вона присвячена актуальним процесам у теперішньому мінливому світі й об'єднана темами соціальної нерівності та цивілізаційним шансом перехідного суспільства в умовах глобальних викликів.

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Дрозофіла над томом Канта [Текст] : роман / Анатолій Дністровий. – Львів : Піраміда, 2010. – 145, [1] c. : портр., іл. – (Українська модерна проза). 

  Новий роман Анатолія Дністрового "Дрозофіла над томом Канта" – про українського інтелектуала, який перебуває у стані ненародження, стані, коли не знає, заради чого жити і пливе за течією радості і тривоги, любові і відчаю. Від усвідомлення свого ненародження він відчуває себе нещасним. Чекає великих змін, та не відчуває їхнього наближення. Ні любовні авантюри, ні інтелектуальні пошуки не наближають його до душевної рівноваги. Автор розробляє класичний сюжет конфлікту між вічним і плинним, а метафорою інтелектуального "без грунту" в його романі постає хаотична і непрогнозована поведінка маленької дрозофіли, що живе один день і живиться продуктами розпаду й гниття, наче вчені – на звалищі чужих ідей. Однак у головного героя є жінка, якій він постійно сповідується, жінка, від якої прийде спасіння...

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Пацики [Текст] : конкретний роман / Анатолий Дністровий. – Львів : Піраміда, 2011. – 242, [1] c. : іл., портр. – (Приватна колекція).

  "Пацики" – центральний роман молодіжної трилогії письменника ("Місто уповільненої дії", 2003; "Патетичний блуд", 2005). Його дія відбувається в депресивних спальних районах Тернополя останніх років СРСР, в середовищі проблемних тінейджерів із неблагополучних сімей.

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Письмо з околиці: з нотаток, блоґу і заначок [Текст] : [ст. та есеї] / Анатолій Дністровий. – Київ : Грані-Т, 2010. – 239 с. : іл. – (De profundis).

  До книги "Письмо з околиці", яку Анатолій Дністровий жартома окреслює як "ultra lait публіцистика", увійшли мікроесеї, авторські колонки, вибрані статті, записи з нотатника й блоґу, більшість із яких упродовж 2000-2009 років широко друкувалася в часописах та інтернет-виданнях.
  Зустрічі різних тем під однією обкладинкою – як, скажімо, поезія і радіація, Кант і кінематограф, стоїцизм і слабкість, чари музики й соціальні трущоби, письмо й читання, мовчання й профани, подорожі й самопожирання, письменники та психоаналіз живота – все це постає складовими голосу з околиці – околиці як особистості автора, околиці як його участі в тих чи інших процесах, навіть околиці як присутності української культури у світі.
  Композиція книги "Письмо з околиці" як membra disjecta (з лат. – роз'єднані члени) формує багатогранну картину того, як в одному письмі можуть природно поєднуватися пристрасть до літератури, філософії, історії, кіно та рибальства, а також різні епохи, люди, розчарування й прагнення.

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Тибет на восьмому поверсі [Текст] : роман / Анатолій Дністровий. – Львів : Піраміда, 2013. – 185, [1] с. : іл., портр. – (Приватна колекція).

  "Тибет на восьмому поверсі" – завершальний роман молодіжної трилогії ("Місто уповільненої дії", "Пацики") Анатолія Дністрового, що вийшов у 2005 році під назвою "Патетичний блуд". Твір написаний у жанрі "університетського роману" (campus novel), дія якого відбувається в Ніжинському університеті та його гуртожитках на початку 90-х минулого століття. На тлі перехідного часу – соціальної депресії та економічного дефолту – Дністровий показує цікаву картину Ніжина ранньої незалежності, влучно передає атмосферу університетського життя та буденщини студентських гуртожитків, наївне сповідування молоддю філософії дзен-будизму та інших інтелектуальних мод. Попри показову безтурботність і розкутість поведінки головних героїв, вони приречені жити винятково днем теперішнім, оскільки майбутнє нікому нічого не обіцяє.

84(4УКР)
Д 54
Дністровий, Анатолій.
  Черепаха Чарльза Дарвіна [Текст] : вибр. поезії, поеми, переклади, есеї / Анатолій Дністровий. – Чернівці : Книги - XXI, 2015. – 190 с. : іл.

  "Черепаха Чарльза Дарвіна" – синтетична книжка вибраних творів Анатолія Дністрового. В ній представлені поетичні твори 1993-2013 років, поеми, переклади, а також невеликий корпус мікро-есеїстики, яку автор називає епістолами. Вперше кілька напрямів творчості Дністрового – поезія, переклади та есеї – об'єднані однією обкладинкою, що дасть змогу читачеві краще відчути улюблені теми письменника – культурна пам'ять, покинуті простори, переживання втрати минулого, яке ще недавно було теперішнім. Образ черепахи Чарльза Дарвіна, яка на 250 році життя померла від серцевого удару в 2006-му, – це метафора останнього свідка тих часів, представників яких практично вже нема.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється