ЛЕВКУН Ярослав

ЛЕВКУН Ярослав

902
Л 37
Левкун, Ярослав Ілліч.
  Іван Борковський – славетне ім'я в історії Чехії та України [Текст] / Ярослав Левкун ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича [та ін.]. – Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2016. – 197 с. : фот. – Укр., чес.

  На великому архівному матеріалі, привезеному автором з Праги та фондів ЦДАВО України, ЦДАЗУ м. Київ, ДАІФО, Національного музею у Львові та інших джерел, зроблено вперше наукове дослідження в українській і чехословацькій історіографіях життєвого шляху і громадсько-політичної, наукової діяльності видатного європейського, чеського вченого, українця за походженням Івана Івановича Борковського (1897-1976), першовідкривача "празької культури", визнаного в світі наукового авторитету в галузі слов'янської археології.
  Автор подає етапи життєвого й наукового становлення І. Борковського від студента Карлового (Празького) Університету до академіка ЧАН, голови археологічного товариства Чехословаччини, ректора Українського Вільного Університету в Празі та феномен давньої Праги, як колиски, свободи, політичного, наукового й культурного осередку української духовності і відкриття вченого в галузі археології, що мали світове значення. Висвітлюється участь І. Борковського у створенні закордонного проводу ОУН на Закарпатті спільно з О. Кандибою. Подається невідома досі інформація з біографії С. Фігури – командира Волівської Січі, працівника інституту археології ЧСАН та начальника штабу Карпатської Січі Михайла Колодзінського.
  У книзі простежується особистий внесок І. Борковського у археологічні дослідження Празького граду, Лівого градця, давньої сакральної архітектури, храмів та місць нерозривно пов'язаних з початком історії чеського народу. Розвиваючи науковий і життєвий шлях І. Борковського автор дослідження вводить в історичну науку нову інформацію про визначну постать української еміграції, який працював на розвиток культури і науки дружньої держави, майбутній розвій українсько-чехословацьких культурних взаємин.
  Його наукова точність і ретельність обробки отриманих даних археологічних розкопок, вміння документувати і робити археологічний об'єкт свідком відкриття, усвідомлення того, що інтерпретація та оцінка можуть з часом змінитися, проте археологічний об'єкт, знахідка залишаться незмінними, робили І. Борковського незвичайною особистістю, а результат його праці науковим досягненням.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється