САВЧУК Олександр Олегович

САВЧУК Олександр Олегович

821(71) ксерокопія
Т 56
Томпсон-Сетон, Ернест.
    Наші приятелі [Текст] : оповідання про собак
/ Сетон-Томпсон Е. ; Пед. Бюро Полтав. Губерн. Земства ; пер. М. Бейер ; Пед. Бюро Полтав. Губерн. Земства. – Полтава : [б. в.], 1918. – 48 с.

  Е. Томпсон-Сетон першим у світі написав оповідання, головними героями яких були справжні звірі і птахи. З великою любов'ю, правдиво і захоплююче він змалював їхню поведінку і вчинки, часто в драматичних ситуаціях.
  Він багато спілкувався з безсловесним населенням Землі, вивчав їхні вчинки. Йому було що розповісти людям. А через те, що його могли не зрозуміти, він "перекладав" життя тварин людською "мовою". Тобто вони, його герої, думають, сподіваються, розмірковують, вирішують… і помиляються так само, як люди. Вони бояться невідомого, незрозумілого. Як і люди бояться того ж. Сетон-Томпсон намагався зробити усіх звірів як не близькими, то хоч відомими людям.

502(477.53) ксерокопія
Б 41
Бейер, Микола Миколайович.
    Шануймо і бережімо свій рідний край [Текст]
/ М. М. Бейер ; Полтав. природ. музей. – Чернівці : Друк Арт, 2019. – 43 с.

  Книжка "Шануймо і бережімо свій рідний край" 1919 року відкрила природоохоронну серію видань Полтавського краєзнавчого музею, зробивши його щонайменше на наступне десятиліття єдиною науковою установою в Україні, що видавала книжки про охорону природи.
  У книжці йдеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Наголошується на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість Україна не має що протиставити цьому. Саме ця книжка, перша у світі, порушила питання про руйнівний вплив сільського господарства на довкілля, і зокрема – на глобальні зміни клімату. Простою мовою автор доносить до читача (від дітей і до дорослих свідомих читачів), чому втрата рідної природи є неприпустимим лихом для кожного з нас.
  У роки СРСР книжка була заборонена. В наш час збережено менше 5 оригінальних примірників.

1(37)
Д 93
Дьяченко, Николай Васильевич.
    Римские стоики: Сенека, Эпиктет, Марк Аврелий [Текст] : опыт прочтения : монография
/ Николай Дьяченко. – Харьков : Савчук О. О., 2014. – 154 с.

  У монографічному есе розглядається філософія римських стоїків – Сенеки, Епіктету, Марка Аврелія, особлива увага приділяється етичній проблематиці. Підкреслюється неминуще значення стоїцизму для вирішення "вічних" питань людського буття, формування світоглядних орієнтирів особистості в контексті загальнолюдських цінностей та ідеалів.
  Адресується всім, хто цікавиться філософією, історією духовної культури.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється