МЕЛЕЩЕНКО Олександр Костянтинович

МЕЛЕЩЕНКО Олександр Костянтинович

821.09(437)
Г 24
Мелещенко, Олександр Костянтинович.
  Публіцистика Ярослава Гашека (1883-1923) [Текст] : навч.-метод. комплекс : навч. посіб. : хрестоматія : теми реф.
/ О. К. Мелещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Г, Шевченка. Ін-т журналістики. - Київ : Дніпро, 2021. - 706, [1] с. : іл. - Бібліогр.: с. 701-704 та в підрядк. прим.

  Розглядається публіцистична діяльність чеського журналіста та письменника Ярослава Гашека. Без його найкращих гуморесок і творів сатиричної спрямованості неможливо уявити чеську публіцистику початку XX сторіччя, значний пласт якої становлять твори, написані в Києві та Росії в період першої світової та громадянської війн. Десятки друкованих періодичних видань, включаючи київську газету "Чехослован", уважали за честь мати такого автора, а окремі редакції повністю трималися на дописах Ярослава Гашека.
  У сплаві антивоєнної та антиклерикальної публіцистики, густо замішаної на сатирі та гуморі, виник роман "Пригоди бравого вояка Швейка", де виведено абсолютно новий тип пересічної людини, що успішно протистоїть мілітаристській державі. Висміяний і цілий паноптикум різноманітних соціальних типів разом з усіма владними інститутами, які вони презентують.
  Видання розраховано на студентів і викладачів гуманітарних професій, а також усіх, хто цікавиться історією й культурою Чехії, а також чесько- українськими та чесько-російськими зв'язками.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється