ТКАЧ Михайло Михайлович

ТКАЧ Михайло Михайлович

821(477.51)
Т 48
Ткач, Лариса Юхимівна.
  Мить життя [Текст] : [поезія]
/ Лариса Ткач. – Чернігів : Десна Поліграф, 2020. – 83 с.

  Нова поетична збірка "Мить життя" Лариси Ткач тематично є продовженням попередніх книжок. Її поезіям притаманні гостре відчуття швидкоплинності часу, образне бачення світу, пошук добра і справедливості. Слово поетеси правдиве, щире, пронизане тонким ліризмом і любов'ю до природи, до матері.
  В багатьох віршах авторка торкається тривожного сьогодення, болючих подій на Сході України, жіночої долі, багатства її душі.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано чотири примірники книги.

821(477.51)
Л 64
  Літературний Чернігів [Текст] : щокв. мист. журн. літ. спілки "Чернігів". № 4 (92), жовт.-груд. 2020 / голов. ред. МихасьТкач ; редкол.: Ганна Арсенич-Баран [та ін.]. – Чернігів : Лозовий В. М., 2020. – 191 с.

  Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки "Чернігів". Випуск 4(92) 2020.

821(477)
Ю 71
Юрик, Пилип Сергійович.
  Городні дебати [Текст] : байки
/ Пилип Юрик. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2020. – 83 с.

  Збірка українського письменника Поляна-Пилипа ЮРИКА вміщує байки, написані автором у різні роки, деякі з них надруковані в інших його книжках і колективних збірниках. А тепер Пилип зібрав їх усі "докупи", додав нові й підготував окреме видання саме в жанрі байки.
  Упізнають себе в цих творах як звичайні люди, так і з міністерськими портфелями, й народні обранці...

63.52 / 902.7
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Дерево роду [Текст] : навч. вид.
/ М. М. Ткач. – Київ : Анфас, 1995. – 104, [2] с.

  У книжці "Дерево роду" розкривається сутність прадавнього українського звичаю, що вимагає від кожної людини обов'язкового знання власного родоводу до сьомого покоління включно. Окремо досліджуються основні засади родового дерева. В простій і дохідливій форм подано аналіз таких понять як віра, обряд, звичай, родовий символ тощо. Книжка допоможе батькам у виборі імені дитині, організації природного режиму харчування за народним принципом, дасть розуміння місця міфологічних легенд, казок, пісень, дум, повір'їв, прислів'їв, приказок та загадок у процесі формування особистості.
  Розрахована на широке коло читачів – батьків, вихователів, вчителів, педагогів, науковців, методистів, студентів, працівників культурних закладів, а також усіх, хто причетний до справи виховання підростаючого покоління та небайдужий до власної долі.

84(4УКР)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Непочата вода [Текст] : поезії
/ Микола Ткач. – Київ : Євшан-Зілля, 2008. – 271 с.

  Чуттєве занурення в первісну течію часу, де його лінійна ознака переростає в циклічну; де відбувається поєднання й узагальнення видимих проявів життя і де всі події і явища його постають цілісно, в причинно-наслідковому взаємозв'язку й розвитку, це все – поезія – засіб пізнання й звільнення від суєт земних. Саме так виявляє себе творчість поета й етнолога Миколи Ткача в його новій книзі "Непочата вода".
  Непочата вода – це вода, що молитовно набрана з живого джерела якраз перед світанком. У народі така вода вважається цілющою. Вона допомагає людині позбутися хвороб і прозріти істину Божу. Автор щиро зізнається перед читачем, що більшість уміщених до книжки віршів написано саме на світанку.

821(477)
Н 73
Новицький, Станіслав Сергійович.
  Полудень [Текст] : [поезії]
/ Станіслав Новицький. – Кропивницький : Центрально-Українське видавництво, 2021. – 79 с.

  Поезію Станіслава Новицького можна любити, можна не любити, але байдужим вона не залишить нікого. Поет не цурається в своїй творчості ні класичних катренів, ні верлібрів, він у постійному пошуку нових форм і образів, якими хоче передати людям те, що відчуває серцем. Попри всю неординарність віршів автора, він залишається незмінно вірним своїй любові до рідної землі, до сільського буття, до української історії.
  "Полудень" – друга збірка поезій безумовно талановитого автора, яка обов'язково знайде свого читача.

Книга містить дарчий  напис

  "Чернігівській обласній бібліотеці – з вірою та повагою

підпис
Станіслав Новицький
19 березня 2021 р.

с. Високі Байраки"

81.416 / 4А(Сл)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Пахощі Боянових слів [Текст]
/ Микола Ткач. – Київ : Снива, 1996. – 151 с. : іл.

  У книжці "Пахощі Боянових слів" шляхом наукового аналізу розкривається секрет старослов'янського правопису. На його основі, використовуючи численні мовні джерела: словники, тексти говорів, літописні та інші писемні пам'ятки, матеріали власних записів фольклору, автор відтворює справжнє звучання славетної  пам'ятки Київськоруської доби "Слово о полку Ігоревім".
  Реконструкція тексту пам'ятки здійснена за виданням 1800 року. В книжці подається три варіанти реконструйованого твору: імовірний первісний запис – ланцюгове письмо XI–XII ст.; імовірний пізніший перепис твору – письмо відповідно до змін, що склалися в правописі в XIV–XV ст.; текст пам'ятки українською абеткою з відтворенням природного звучання кожного слова, відповідно до існуючих говорів.
  Стане в пригоді науковцям, викладачам вузів, вчителям української мови та літератури, студентам, учням, всім, хто кохається в поезії та рідному слові.

821(477.51)
Л 64

  Літературний Чернігів [Текст] : щокв. мистец. журн. літ. спілки "Чернігів". № 3 (95), лип.-верес. 2021 / гол. ред. Михась Ткач ; редкол.: Олександр Бобир [та ін.]. - Чернігів : Лозовий В. М., 2021. - 199 с.

  Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки "Чернігів". Випуск 3(95) 2021.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється