Надаються безкоштовні юридичні консультації у Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ. Чекаємо на вас кожного 2-го та 4-го четверга місяця з 15:00 до 16:30.
CSS Profile – інструмент подачі заявок на фінансову допомогу
26 листопада об 11:00 центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує всіх охочих приєднатися до онлайн-зустрічі "CSS Profile – інструмент подачі заявок на фінансову допомогу".
25 листопада о 12:00 центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує всіх охочих приєднатися до онлайн-зустрічі "Платформа Common Application".
Виставка світлин "Народжені війною", Виставка художніх робіт "Навчання у творчості" викладачів і студентів Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, Виставка картин "Моменти" Сергія Гончаренка
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Читайте періодику Чернігівщини онлайн!
Пропонуємо скористатися нашою електронною бібліотекою та ознайомитися з цифровими копіями періодичних видань Чернігівщини. Щоб переглядати газети й журнали, потрібно зареєструватися. Зробити це дуже легко: 2-3 хвилини – і Ви наш новий читач. Найсвіжіші номери періодики можна почитати, завітавши до нашого затишного інтернет-центру.
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових спільно з волонтерами започатковує акцію "Мандрівна бібліотека" в межах Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Мета цієї ініціативи – збір та передача книг нашим захисникам, чернігівським воїнам.
21 листопада у Хабі цифрової освіти Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбувся тренінг для учнів Чернігівського професійного будівельного ліцею, присвячений ознайомленню з порталом "Дія.Освіта". Цей захід відбувся в межах проєкту "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти" та в рамках тижня цифрової грамотності — щорічної ініціативи, спрямованої на вдосконалення цифрових навичок українців, що триватиме з 18 по 24 листопада 2024 року.
21 листопада Україна відзначатиме 20-ту річницю Помаранчевої революції та 11-ту річницю початку Євромайдану та Революції Гідності, які змінили хід історії країни та усього світу.
23 листопада 2024 року Україна буде відзначати одну із найжахливіших трагедій в історії українського народу – Голодомор 1932-1933 рр.
Тричі за два з половиною десятиріччя Україна потрапляла в пекельний лабіринт голодомору з величезними людськими жертвами: 1921–1922, 1932–1933, 1946–1947 рр. Сталін та створена й керована ним адміністративно-командна система ставилася до голоду в Україні як до явища неіснуючого. Це замовчування було злочинним і продуманим. Правда про мільйони замордованих є неспростовним свідченням того, що Радянський Союз – справжня імперія зла, тюрма народів, яка неодмінно має бути зруйнована і засуджена. Відкриваючи цю правду, ми не лише свідчимо про минуле – ми творимо сьогодення та майбутнє.
18 листопада у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація книг письменниці Тетяни Олійник "Ним усі захоплювалися. Спогади зв'язкових про Романа Шухевича", "Формула української перемоги" та письменника Богдана Червака "Окупація, або правда про український Київ 1941-1942 рр." та "Олена Теліга".
Незабаром, 19 листопада 2024 року, настане тисячний день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Напередодні цієї події працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових підготували книжково-інформаційну викладку "1000 днів незламності", на якій представлені видання, котрі є нагадуванням про неймовірну силу, мужність, відвагу наших захисників та захисниць, які ціною власного здоров'я та життя боронять нашу державу від загарбників.