КНИГО-МАНДРИ. УКРАЇНСЬКІ КНИЖКИ ПРО РІЗНІ КУТОЧКИ СВІТУ

КНИГО-МАНДРИ. УКРАЇНСЬКІ КНИЖКИ ПРО РІЗНІ КУТОЧКИ СВІТУ

13.08.2018
355
Knyho_mandry

КНИГО-МАНДРИ. УКРАЇНСЬКІ КНИЖКИ ПРО РІЗНІ КУТОЧКИ СВІТУ

  Старовинне китайське прислів'я каже, що шлях у тисячу літ починається з одного кроку. Дійсно, кожна велика мандрівка бере початок з маленького зрушення, з мрії, задуму, крихітної відмітки на мапі. Багатьом з нас кортить побачити світ, познайомитися з іншими культурами, екзотичними традиціями, мешканцями далеких країн, міст, селищ, островів. Почати таке знайомство можна з туристичних буклетів та інтернет-серфінґу, а можна і з книжок українських авторів.
  У наступному переліку ви знайдете тревелоги та щоденники, збірки оповідань, натхненні історії для дорослих та дітей, здатні відправити читача у чарівну подорож, відкрити таємниці та розповісти цікавинки про різні куточки світу.

  

Yaponski_istorii

  Ів Галина. Японські історії : збірка оповідань / Галина Ів. – Київ: КМ-БУКС, 2016. – 192 с.

  Книга письменниці Галини Ів являє собою збірку оповідань, які занурюють читача в різні ситуації і розкривають особливості життя в далекій Країні вранішнього сонця. Авторка щиро і небайдуже проведе вас стежками і автострадами загадкової далекої Японії, серйозно, а подекуди з гумором, поділиться тим, що дізналася за останні роки про цю країну та її мешканців. Це не та інформація, яку можна вичитати в путівниках чи в Інтернеті, вона підслухана, підглянута, особисто відчута і пережита автором зі сльозами чи зі сміхом.  

Ukrainskyi_Shpitsberhen

  Беспалов М. Український Шпіцберген / Максим Беспалов. – Київ: Темпора, 2017. – 272 с.

  Мандруючи за Полярне коло, на північний архіпелаг Шпіцберген, автор натрапляє на спільноту українців, що живуть там уже далеко не перший рік. Якою є їхня історія, побут, повсякдення? Якою є історія самого архіпелагу? Як звідти виглядає Україна і що ми, українці, знаємо про співвітчизників на крайній Півночі? Ці рядки – спроба задокументувати реальність, інформацію про яку годі шукати.

Meksikanski_khroniky

  Кідрук М. Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії : роман / Максим Кідрук. – Київ: Нора-Друк, 2009. – 301 с.

  Максим Кідрук – письменник, мандрівник, колумніст журналу XXL, автор першого українського технотрилера. Роман "Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії" заснований на реальному досвіді. Письменник розповідає про свою подорож Мексикою. Мандрівка подарувала йому не тільки незабутні враження для написання книги, а й багато друзів з різних країн.

Z_taburetom_do_okeanu

  Кантер Л.  З табуретом до океану / Леонід Кантер, Павло Солодько. – Харків: Фоліо , 2014. – 319 с.

  Ця книжка розповідає про пригоди друзів, які, сидячи одного разу на кухні, вирішили віднести чотири табурети з цієї кухні до чотирьох океанів – Атлантичного, Індійського, Льодовитого й Тихого – та залишити їх як пам'ятки на узбережжях. Звичайні кухонні табурети. Сказано – зроблено. За п'ять років три табурети вже стояли на берегах трьох океанів. Залишився останній – Тихий. І ось мистецький спецназ висаджується у Нью-Йорку. На кожного – по 33 долари та 33 центи, а також паспорт з візою. Група має місію: перетнути Америку з півночі на південь до мису Горн, рухаючись через десятки країн і кордонів, через гори, пустелі та джунглі. Друзів чекають любов і зрада, дружба і війна, смерть і народження… 14 місяців захоплюючих пригод українців в Америці.   

Perekhozhi

  Логвиненко Б. Перехожі. Південно-Східна Азія / Богдан Логвиненко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 232 с.

  Ці короткі історії – наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В'єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх – без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні. Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в'єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе. Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє. Ті, які його обдаровують – і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії...

Paryzh_i_London

  Ящук-Коде О. Париж і Лондон – столиці мого життя / Олена Ящук-Коде. – Київ : КМ-БУКС, 2017 – 256 с.  

  Книга розповідає читачу одразу про дві країни – Францію та Велику Британію. І навіть не стільки про країни, як про їхні столиці, де авторці довелося подовгу мешкати. Олена Ящук-Коде показує Париж і Лондон через призму власного їх сприйняття, через пережите там, через свій життєвий досвід, тобто – суб'єктивно. Можливо, хтось побачив ці міста інакше, адже скільки людей, стільки і поглядів на світ. Досвід українки у столицях європейських країн – навчання, шлюб, народження дітей, подорожі, культурні цінності, їжа, інфраструктура, побут, безпека і теракти, психологія місцевих мешканців і емігрантів – про все це з гумором і сумом небайдуже від українки з Європи. Книжка розрахована на найширше коло читачів.   

Baby_travel

  Карпа І. Baby travel. Подорожі з дітьми або, Як не стати куркою : роман / Ірена Карпа. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 208 с.

  Перед вами чудова книжка: позитивна, весела, повчальна. Ірена Карпа ділиться власним, набутим у численних подорожах, досвідом. Що робити з дітьми у мандрівці на Західні Гаїті, до Індії, Піренеїв у Франції чи по незвіданих посполитим туристом Балканах? З малими непосидами Ірену чекають нові відкриття, всілякі пригоди, конфузи і радість від нових вражень. Пригоди з епатажною письменницею і її дітьми починаються!

Italiia_pid_mikroskopom

  Олендій Л. Італія під мікроскопом / Леся Олендій. – Київ: КМ-БУКС, 2017. – 224 с.

  Італія стоїть на другому місці у списку десяти найкрасивіших країн. Але ця книга – не путівник її відомими місцями. Авторка вирішила показати нам Італію зсередини, але не очима туриста чи заробітчанина. З цієї збірки оповідань, де кожне – окрема зернина для роздумів, ви дізнаєтеся і про культуру країни, і про звички та звичаї її мешканців, про їхні радощі та проблеми. "Італія під мікроскопом" – це охудожнені враження сучасної українки від сучасної Італії, де та мешкає вже чимало років.

Kytaiskyi_shchodennyk

  Смаль Ю. Китайський щоденник української мами / Юлія Смаль. –  Київ: КМ-БУКС, 2016. – 224 с.

  Письменниця Юлія Смаль у формі щоденникових записів ділиться своїм досвідом півторарічного проживання в Китаї разом з родиною – чоловіком і трьома дітьми. Це не інформація з туристичного буклета, а реальні історії з життя родини в провінційному містечку Піньху, а також враження від подорожей країною. Роздуми українки про спільне і відмінне, смішне і сумне, кумедне і філософське.

Makedonski_opovidky

  Багряна А. Македонські оповідки / Анна Багряна. – Київ: КМ-БУКС, 2016. – 256 с.

  "Македонські оповідки" – перша книга нової серії "Відкрий світ". Перша зі збірок оповідань, автори яких подовгу мешкали у різних країнах світу. Вони розповідають про побачене – подібне чи відмінне від нашого життя, розкривають особливості побуту та менталітету корінного населення, показують народні традиції та культурну спадщину різних країн. Кожна збірка серії - ніби подорож із доброзичливим провідником-українцем, який веде читача за руку у відкритий ним самим світ і щедро ділиться власними враженнями. Письменниця, драматург і поет Анна Багряна пише про цю збірку так: "З одного боку, ця книга для мене є підсумком прожитих у Македонії шести років, з іншого – лише маленькою часточкою того, що мені вдалося побачити, почути й відчути за цей час".  

Lontom

  Ославський Б. Льонтом. Дороги і люди / Богдан Ославський. – Брустури: Дискурсус, 2015. – 184 с.

  У цій книжці із непідробною щирістю та невимушеністю автор розповідає про життя у дорозі, зміну ландшафтів і настроїв, але найбільше – про людей, які трапляються йому на шляху. Перед читачем, без прикрас чи зайвої патетики, відкриваються закапелки далекого і близького світу: Кубань і Кавказ, пустелі Середньої Азії та Ферганьска долина, селища і міста Грузії, Узбекистану, Казахстану, Киргизії, Росії та України. Подорож "льонтом" – без великої мети і не для подвигу, можливо, лише заради того, щоб зрозуміти, що "сонце і місяць одні, де б ти не був".

Leksykon_intymnykh_mist

  Андрухович Ю. Лексикон інтимних міст : [довільний посіб. з геопоетики та космополітики] / Юрій Андрухович. – Чернівці: Книги – XXI : Meridian Czernowitz, 2016. – 434 с.

  Збірка 111 історій про різні куточки світу, у яких довелося побувати автору, така собі художньо оформлена абетка спогадів, фантазій та міркувань, замішаних на географії. Це роман з географією – і в сенсі любовному, і в жанрі літературному. Нью-Йорк, Єнакієве, Берлін, Гайсин, Вінниця, Ізяслав, Львів, Ужгород,Тернопіль, Хуст, Чернівці, Цурюпинськ, Чернівці, Стокгольм, Париж, Лісабон, Краків, Женева, Ґуадалахара. Ці та інші міста в одну книжку, в один роман могло поєднати тільки життя чи Провидіння.

Avtostopom_na_krai_svitu

  Волощук О. Автостопом на край світу / О. Волощук. – Чернігів: Сіверщина, 2008. – 218 с.

  Від Чернігова до острова Шикотан, через тайгу і уранові рудники, через болота і залишки концтаборів пройшов і проїхав спеціальний кореспондент газети Сіверщина Олександр Волощук.

Kavkazkyi_shchodennyk

  Волощук О. М. Кавказький щоденник / Олександр Волощук. – Чернігів: Лозовий В. М., 2012. – 176 с.

  У своїй книзі відомий чернігівський мандрівник і журналіст Олександр Волощук розповідає про власну подорож по Кавказу. Читач пройде по лісовозних дорогах Адигеї, разом з автором підніметься на вершину Ельбрусу і побачить дивовижно красиву Аргунську ущелину, отримає насолоду від знайомства з гірською Інгушетією і побуває на місці Бесланської трагедії, пройде автостопом по місцях колишніх і нещодавніх кавказьких воєн і познайомиться з багатьма цікавими людьми.

Moia_Chekhiia

  Гончарова-Ямборова В. Моя Чехія, моя Словаччина / Віта Гончарова Ямборова. – Київ: КМ-БУКС, 2017. – 240 с.

  Книга розповідає читачу одразу про дві досить близькі до України країни - Чехію і Словаччину – не як туристичний путівник, а вустами авторки-українки, котра мешкає там з підліткового віку. Віта Гончарова-Ямборова сьогодні є відомою письменницею-детективісткою у Словаччині. Вона ділиться своїми спогадами про те, як відкривала для себе ці краї, мову і людей, їхню культуру й традиції, знаходить подібне до України і відмінне, смішне і сумне. Авторка веде у часі і просторі, щиро ділиться своїми відкриттями, спогадами і планами, завдяки їй читач дійсно відкриває собі незнаний раніше світ, навіть якщо йому вже доводилося бувати у цих країнах.

 

Підготувала:
  головний бібліограф
відділу наукової інформації та бібліографії
  О. М. Плаунова

Повернутись
Поділитись: