СТОП НАСИЛЬСТВУ!

СТОП НАСИЛЬСТВУ!

13.11.2019
361
001

СТОП НАСИЛЬСТВУ!

  Кожна людина повинна мати всi права i всi свободи, проголошенi цiєю Декларацiєю, незалежно вiд раси, кольору шкiри, статi, мови, релiгiї, полiтичних або iнших переконань, нацiонального чи соцiального походження, майнового, станового або iншого становища.
  Стаття 2 "Загальної декларацiї прав людини"

  Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у регіонах України проводиться загальнонаціональна акція "16 днів проти насильства". Ця акція була започаткована першим Інститутом жіночого глобального лідерства в червні 1991 року та учасниками Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, що закликали до спільних глобальних дій.
  Дати вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок, 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини.
  Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  10 грудня – Міжнародний день прав людини.
  Україна приєдналась до цієї кампанії у 2000 році, об'єднавши 20 регіонів країни та 75 державних та неурядових організацій.
  Основні завдання акції "16 днів проти насильства":
  - привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім'ї;
  - активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;
  - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.
 

 

10 67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  А 43
  Шамрук Н. Б. Сучасний стан протидії насильству в сім'ї в Україні [Текст] / Н. Б. Шамрук // Актуальні проблеми освіти, науки та галузевого законодавства у світлі вимог стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки : матеріали міжнар. заоч. наук.-практ. конф. (Чернігів, 30 черв. 2017 р.) / Акад. держ. пенітенціар. служби. – Чернігів : Десна Поліграф, 2017. – С. 140–142.
  Збірник праць друкується за матеріалами міжнародної заочної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми освіти, науки та галузевого законодавства у світлі вимог Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки". Присвячений розгляду теоретичних та прикладних проблем функціонування пенітенціарної системи, підготовки персоналу для установ виконання покарань, слідчих ізоляторів та органів пробації, формування та реалізації державної політики у контексті змін, що відбуваються в політико-правовій, соціально-економічній та кримінально-виконавчій сферах суспільного життя.
  Для науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів, слухачів, аспірантів та докторантів, персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
4  615
  Г 38
  Герман Д. Психологічна травма та шлях до видужання [Текст] : наслідки насильства – від знущань у сім'ї до політичного терору / д-р Джудіт Герман ; з англ. пер.: Оксана Лизак, Оксана Наконечна, Олександр Шлапак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 413 с.
  Ця книжка буде корисною і психологам, і людям, які пережили насильство – в будь-якій формі, і членам родин тих, хто пережили насильство. В ній авторка пропонує стислий, але зрозумілий опис механізму травми з прикладами та її подолання в різних контекстах.
7  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  Г 85
  Грищенко С. В. Протидія торгівлі людьми [Текст] : навч. посіб. / Грищенко С. В. ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. – Чернігів : Лозовий В. М., 2015. – 223 с.
  Навчальний посібник написаний згідно з вимогами організації навчального процесу в кредитно-трансферній системі, у посібнику вміщено навчальний матеріал дисципліни "Протидія торгівлі людьми", пропонується ґрунтовний виклад основних питань курсу: характеристики торгівлі людьми, як злочину та порушення прав людини; соціально-педагогічної роботи у сфері протидії торгівлі людьми; соціальної профілактики торгівлі людьми в Україні.
  Рекомендується для викладачів ВНЗ, студентів спеціальностей "Соціальна педагогіка", "Соціальна робота" та для фахівців, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми.
9  88.5 / 15
  Л 67
  Ліщинська О. А. Профілактика психологічного насильства у сім'ї та освітньому середовищі [Текст] : метод. рек. / О. А. Ліщинська ; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т соц. та політ. психології. – Київ : [б. в.], 2010. – 67 с.
  У рекомендаціях описано результати досліджень за темою "Науково-методичні засади соціально-психологічної допомоги сім'ї", що виконувалася в межах Державної програми підтримки сім'ї на період до 2010 року. Педагогічне і психологічне насильство, його наслідки розглядаються як артефакти педагогічного впливу. Проаналізовано причини зловживань владними повноваженнями з боку вчителів та батьків, зроблено спробу визначити критерії прояву психологічного насильства в родинному та освітньому середовищі. Наведено як поради батькам щодо підготовки дитини до конструктивних стосунків з навколишнім світом, так і поради для жертв або свідків домашнього насильства.
  Видання буде корисним практичним психологам, учителям, батькам, працівникам соціальних служб для молоді.
8  342
  З-12
  Забезпечення гендерної рівності: проблеми теорії та практики [Текст] : навч. посіб. / [авт. кол.: Н. В. Камінська та ін. ; за ред. Н. В. Камінської]. – Київ : КНТ, 2019. – 159 с.
  Навчальний посібник присвячений проблемам теорії та практики забезпечення гендерної рівності. Розглядаються поняття "ґендер", "ґендерна рівність", "ґендерна ідентичність", мережа інституцій у сфері забезпечення рівних прав і можливостей Європейського Союзу та ін.
6  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  К 34
  Келлі Л. Розробка мінімальних стандартів щодо послуг, спрямованих на подолання насильства проти жінок: діагностичне дослідження [Текст] : висновки : неофіц. пер. / Ліз Келлі, Дюбуа Л. – Страсбург : [б. в.], 2007. – 39 с.
  Насильство проти жінок вже давно визначається міжнародною спільнотою як одна з форм гендерної дискримінації та порушення прав людини щодо жінок. У виданні йдеться про стандарти послуг та надання цих послуг, спрямованих на подолання насильства проти жінок (притулки, консультації та захист, "гарячі лінії", юридичні консультації, жіночі і кризові центри).
13  342(477)
  П 56
  Пономарьов С. Ю. Запобігання та протидія дискримінації в Україні [Текст] : посіб. для працівників органів держ. влади та місцев. самоврядування / С. Ю. Пономарьов, І. Ю. Федорович ; Міжнар. орг. з міграці. - Київ : НВП "Інтерсервіс", 2014. – 72 с.
  Посібник пропонує ознайомитися з принципом рівності та недискримінації, основними положеннями національного антидискримінаційного законодавства та їх тлумаченням у контексті міжнародного і європейського права. Він також пропонує огляд інструментів, проілюстрованих як закордонними, так і вітчизняними кращими практиками, які органи державної влади та місцевого самоврядування могли б використовувати для уникнення, запобігання та протидії дискримінації, а також забезпечення справжньої рівності для різних соціальних груп в рамках плануванні та здійсненні своєї діяльності, наданні адміністративних чи інших послуг тощо.
12  343(477)
  П 83
  Протидія торгівлі людьми в Україні [Текст] : (зб. законод. актів). – Київ : Нємчінова І. П., 2013. – 92 с.
  До пропонованого друкованого видання включено тексти Закону України "Про протидію торгівлі людьми", Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми до 2015 року та постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих на виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми", окремі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України стосовно питань протидії торгівлі людьми.
11  341
  С 40
  Сироїд Т. Л. Міжнародний захист прав людини [Текст] : навч. посіб. / Т. Л. Сироїд, Л. О. Фоміна ; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. – Харків : Право, 2019. – 308 с.
  У навчальному посібнику висвітлено становлення та розвиток інституту міжнародного захисту прав людини на універсальному і регіональному рівнях; розкрито обсяг та складові основних прав людини (право на життя, право на свободу та особисту недоторканність, свободу думки, совісті та релігії, свободу зібрань та об'єднання та ін.); зосереджено увагу на ключових питаннях щодо правової та інституційної основи захисту таких категорій осіб, як діти, жінки, біженці, вимушені переселенці, особи, позбавлені волі, та ін. Приділено увагу спеціалізованим органам та інституціям універсального і регіонального рівня, до компетенції яких віднесено захист прав означених категорій осіб; детально і змістовно розкрито процедури розгляду скарг статутних і договірних органів. Проаналізовано практику Європейського суду з прав людини щодо розгляду конкретних справ та акцентовано увагу на значенні прийнятих ним рішень.
  Розрахований для студентів, аспірантів, викладачів закладів вищої освіти, науковців, а також усіх, хто цікавиться питаннями захисту прав людини.
1   Єфремова Г. Л. Профілактика насильства в сім'ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі / Г. Л. Єфремова // Виховна робота в школі. – 2018. – № 3. – С. 36–39.
  Матеріал статті дозволяє розширити поінформованість із проблем насильства над дитиною в сім'ї та шкільному середовищі, визначає шляхи попередження булінгу в освітніх закладах, висвітлює сутність, види та принципи профілактики насильства, розкриває особливості формування ненасильницької поведінки особистості засобами корекційно-профілактичних програм.
  Єфремова Г. Л. Профілактика насильства в сім'ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі / Г. Л. Єфремова // Виховна робота в школі. – 2018. – № 5. – С. 26–30.
  У статті зосередили увагу на міжнародно-правових документах захисту прав дітей, розглянули поняття "насильство", форми жорстокого поводження з дітьми.
  Єфремова Г. Л. Профілактика насильства в сім'ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі / Г. Л. Єфремова // Виховна робота в школі. – 2018. – № 6. – С. 11–46.
  Репрезентовано різні теорії до розуміння поняття насильства, ознайомлено з видами насильства над дітьми в сім'ї, розкрито фактори ризику насилля над дитиною в сім'ї, висвітлено вплив сімейного насильства на особистісний розвиток дитини, з'ясовано чинники виникнення насильницької поведінки, подано рекомендації з профілактики шкільного насильства.
5  Петренко П. Якщо в родині – справжнє пекло. [Текст] : як протидіяти домашньому насильству – відповідає міністр юстиції : [інтерв'ю] / Павло Петренко ; [записала] Наталя Гук // Україна молода. – 2018. – № 11. – С. 7.
  Як протидіяти домашньому насильству, яким може бути насильство в сім'ї, куди звертатися, якщо зазнали насильства, яка тепер існує відповідальність за вчинення такого насильства – відповідає міністр юстиції Павло Петренко.
3   Реформу системи протидії домашньому насильству розпочато [Текст] // Соціальний захист. – 2018. – № 1/2. – С. 15–19.
  У статті йде мова про прийнятий Верховною Радою України розроблений Мінсоцполітики Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", який запроваджує комплексну систему боротьби з домашнім насильством.
2   Чігер В. Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми [Текст] / Владислав Чігер // Підприємництво, господарство і право. – 2019. – № 5. – С. 266–269.
  У статті розглядаються проблемні питання, пов'язані з протидією торгівлі людьми. Наголошується на важливості цього питання на міжнародному та національному рівнях. Значну увагу приділено питанню нормативно-правового регулювання "торгівлі людьми". Указується на особливості кримінально-правової кваліфікації торгівлі людьми в Україні. Висловлюються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства.
 

Підготувала:
провідний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук
Ю. О. Чирка

Повернутись
Поділитись: