СТРАТЕГІЇ ГЕНІЇВ

СТРАТЕГІЇ ГЕНІЇВ

07.04.2020
303
0

СТРАТЕГІЇ ГЕНІЇВ

Ми зробили неможливе,
тому що не знали,
що це неможливо
Стів Джобс

  Видатними стратегами не народжуються. Більшість успішних керівників з часом навчаються мислити більш стратегічно і працювати ефективніше на тактичному й організаційному рівнях.
  Керівники компаній і підприємці можуть багато чого перейняти від Ґейтса, Ґроува і Джобса.
  Білл Ґейтс, Енді Ґроув і Стів Джобс не були великими стратегами від народження: під час свого першого перебування в Apple Джобс ледь не довів компанію до банкрутства; перша публікація Ґроува про управління бізнесом була хіба що стислим довідником для керівника-операціоніста середнього рівня; знання Ґейтса у сфері менеджменту й бізнес-стратегії на час його відрахування з Гарварду мало кого могли вразити. Саме здатність учитися стратегії, її втіленню, знаходити нові можливості в межах власного бізнесу зробила їх такими успішними лідерами.
  Стратегія та її реалізація нерозривно поєднані між собою. Не може бути видатним план, який не виконується, так само як і нічого не варте майстерне виконання, якщо воно веде у хибному напрямку. Досвідчені керівники мають спрямувати організацію на правильний шлях, очолити її на цьому шляху та забезпечити результат.
  Спільне бачення основ формування стратегії компанії та її здійснення не виникло раптово та одночасно в усіх трьох, воно відшліфовувалося впродовж усієї їхньої кар’єри в численних випробуваннях.
  Пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою, на якій представлено видання відомих письменників і журналістів про видатних постатей нашої епохи – Білла Ґейтса, Енді Ґроува і Стіва Джобса. Зрозумівши, як Microsoft, Intel, Apple та інші компанії в галузі хай-тек зуміли еволюціонувати, керівники вищої ланки та підприємці інших сфер можуть навчитися якомога краще реагувати на зміни на своїх ринках.

 

 1

  005
  К 94
  Кусумано Майкл А. Стратегії геніїв : п’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса / Майкл А. Кусумано і Девід Б. Йоффі ; [пер. з англ. С. Новікової]. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 256 с.

  Білл Ґейтс, Стів Джобс та Енді Ґроув – ці троє бізнесменів були свого часу найпопулярнішими людьми у сфері бізнесу та технологій. Кожен з них добився найвищих висот у своїх галузях підприємництва. Всі троє жили окремими життями та займалися різними сферами бізнесу, проте їх трьох об’єднувало одне – тип стратегій, прийнятих ними для досягнення успіху. Автори книги (Девід Б. Йоффі – професор Гарвардської бізнес-школи, та Майкл А. Кусумано – професор менеджменту МІТ) впродовж багатьох років дослідження цих особистостей вивели п’ять головних правил, якими керувалися Ґейтс, Джобс та Ґроув. Книга доносить до читача ці доленосні п’ять правил. Кожне правил детально розписане та розбите на "підправила", плюс до кожного правила автори додають приклад його використання в житті вищезгаданих бізнесменів. У книзі подані й приклади помилок та невдач, які зазнали підприємці через недотримання якогось із правил.
  П’ять уроків від геніїв:
1. Дивись уперед, відраховуй назад.
2. Роби великі ставки, але не став на карту компанію.
3. Створюй платформи й екосистеми, а не просто продукти.
4. Використовуй важелі та силу – дій за правилами дзюдо та сумо.
5. Побудуй компанію навколо власного "якоря".
  Глибоке розуміння програмного забезпечення у Microsoft, "технологічна" дисципліна в управлінських та операційних процесах в Intel та почуття дизайну і легкості користування в Apple – саме ці ідеї є "якорями", навколо яких Ґейтс, Ґроув та Джобс побудували свої компанії. Вони приділяли виняткову увагу цим напрямам, а решту доручали спеціалістам, які мали більше знань у відповідних сферах. При цьому завжди тримали в полі зору загальну картину.
  "Стратегії геніїв" базується на трьох основних припущеннях: по-перше, керівники компаній можуть багато чого перейняти від героїв книги, якими б унікальними ті не були; по-друге, уроки, описані в книзі, можна використовувати в різноманітних галузях, а не тільки у високотехнологічних компаніях; по-третє, для досягнення успіху однаково важливі й стратегія, і її реалізація.
  Знайомство з книгою дає змогу зрозуміти, які саме риси характеру і манера поведінки, спільні для трьох абсолютно різних лідерів, стали секретом їхнього успіху, тоді як керівники багатьох більш інноваційних компаній не змогли втримати свій бізнес на плаву.

2

 84(7СПО)
  А 36
  Айзексон Волтер. Стів Джобс : [біогр. засновика компанії Apple : пер. з англ.] / Волтер Айзексон. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2012. – 603 с.

  Ця книга є першою та єдиною офіційною біографією Стіва Джобса, найвідомішого технологічного гуру світу та засновника компанії Apple. В основу книги покладено понад 40 інтерв’ю з Джобсом, проведених упродовж двох років, а також інтерв’ю з понад сотнею його родичів, друзів, ворогів, конкурентів і колег. Попри те, що Джобс брав участь у написанні цієї книги, він не висловлював бажання контролювати процес і не просив дати йому текст книги на вичитку перед публікацією.
  Мало не найголовніша особливість Джобса – наполегливість у виконанні завдань, мотивація себе та своєї команди, а також поширення свого успішного досвіду.
  Цитати з виступів Стіва Джобса:
  "Ваш час обмежений, не витрачайте його, живучи чужим життям. Не потрапляйте в пастку догми, яка вчить жити відповідно до думок інших людей. Не дозволяйте шуму чужих думок перебити ваш внутрішній голос. І найважливіше. Майте хоробрість слідувати своєму серцю й інтуїції. Вони якимось чином вже знають те, яким ви хочете стати насправді. Все інше – другорядне".
  "Є тільки один спосіб виконати велику роботу – полюбити її. Якщо ви до цього не дійшли, почекайте. Не хапайтеся за справу. Як і з усім іншим, підказати цікаву справу вам допоможе власне серце".

3

  84(7СПО)
  Б 71
  Блюменталь Карен. Стів Джобс: людина, яка мислила по-іншому : біогр., написана Карен Блюменталь / Карен Блюменталь ; пер. з англ. І. Бондаренко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2014. – 287 с.

  У цій книзі описано злети і падіння комп’ютерного генія Стіва Джобса. Успіхів було значно більше. Такі особистості приходять у світ, щоб радикально змінити його. Джобсові це вдалося, внаслідок чого ми живемо зараз в еру комп’ютерів. З книги можна дізнатися багато цікавих фактів і про Стівена, і про компанію Apple.
  Цитати з виступів Стіва Джобса, наведені в книзі:
  "Просте може бути важчим, аніж складне. Слід дуже багато працювати, аби ваше мислення стало ясним і ви могли створити просту річ. Але кінець-кінцем воно того варте, адже якщо зможете зробити це, то будете здатні зрушити гори".
  "Коли ви вперше зіштовхуєтесь із проблемою, вона здається вам простою. Бо ви про неї мало знаєте. Потім, коли ви занурюєтесь у неї, то розумієте. Наскільки складною вона є, і шукаєте звивистих шляхів її вирішення".

4

 004
  С 32
  Сердюк Марія. Стів Джобс / Марія Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. – 140 с.

  Серія "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей" – це унікальний проєкт, який сприяє якісному дозвіллю батьків і дітей. Книжки серії написано в захопливій і доступній формі, що робить сам процес читання улюбленим і корисним дозвіллям. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв – видатних людей усіх часів.
  Біографія Стіва Джобса написана у формі коротких історій, які розповідають про певний етап з життя відомого американця. Наприкінці кожної історії, які розділені на розділи, є декілька питань, що покликані перевірити наскільки дитина зрозуміла та запам’ятала основні тези прочитаного. Завдання книги – допомогти дитині віднайти свій шлях у цьому житті, обрати ту дорогу, яка приведе до успіху та допоможе реалізувати весь свій потенціал та зробити її щасливою. Приклад відомих людей стане ілюстрацією такого життєвого сценарію. Книга має кольорові ілюстрації, а читати її можуть не лише діти, але й дорослі, адже змінюватися ніколи не пізно. Марія Сердюк змогла показати читачеві всі протиріччя, все різнобарв’я такої непересічної особистості як Стів Джобс. Разом з автором ми побачимо найяскравіші сторінки його життя.

5

 004
  С 50
  Сміт Деніел. Думати, як Стів Джобс / Деніел Сміт ; [пер. з англ. О. Чупи]. – Київ : КМБУКС, 2018.

  "Думати, як Стів Джобс" розкриває філософію та ретельно відпрацьовані навички, які Джобс використовував у його подорожі до вершини та у консолідації унікального місця Apple у суспільній свідомості. З його думками про інновації, порадами: як знайти натхнення чи представити ідею, рекламу та багато іншого можна зануритися у розум майстра. Спосіб, у який мислив видатний винахідник Стів Джобс, був інакшим, ніж у решти людей. Він володів неймовірною здатністю знати, чого хочуть люди, навіть раніше, ніж вони самі це розуміли, і, що навіть важливіше, він вмів продавати цю ідею. Співзасновник Apple і засновник NeXT, Стів Джобс завдяки своїм революційним поглядам дав поштовх до створення нового ринку персональних комп’ютерів. І вже одного цього було достатньо, щоб забезпечити йому значне місце в історії ХХ століття. Його інноваційні ідеї щодо розвитку анімації та дизайну змінили уявлення про те, як мають виглядати комп’ютер, плеєр і телефон. Він умів чітко формулювати свої бажання й отримувати приголомшливі результати, вигідно продавати свої ідеї і, досягши успіху, втримуватися на вершині.
  "Стів був одним із найвизначніших американських винахідників – досить хоробрим для того, щоб мислити інакше, ніж решта, досить сміливим, щоб вірити, що він може змінити світ, і досить талановитим, щоб це зробити" (Барак Обама).

6

  004
  А 36
  Айзексон Волтер. Інноватори : як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; пер. з англ. Дмитро Гломозда. – Київ : Наш формат, 2017. – 487 с.

  Айзексон через біографії найбільших інноваторів описує різні етапи цифрової революції. Сюжет книги фокусується на 10 найвизначніших відкриттях цифрової революції та людях які їх здійснили. Час, про який йде розповідь, розтягається від 1830-их аж до середини 2000-их років і складається з переплетених історій понад 60 інноваторів, які здійснили різноманітні прориви в комп’ютерних технологіях та їх застосуванні.
  Це книга про хакерів і мрійників, які кардинально змінили у світі підхід до бізнесу. Перед нами майстерний тур у світ творчих людей, яким людство завдячує електронним комфортом: Біла Гейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Енді Ґроува та інших. Винахідники та підприємці, які зробили можливу еволюцію, створюють цікаве читання, навіть якщо ви не є технічно орієнтованими людьми. Автор аналізує основні віхи розвитку технологій у вигляді перших багатофункціональних блоків пам’яті, першого центрального компонента обробки та першої програми, що зберігаються в пам’яті. Винахід інтегральних схем зробив можливим експоненційний стрибок в обчислювальній потужності й відкрив двері для дрібних персональних комп’ютерів, які, у свою чергу, потрапили в розробку електронних таблиць і програм графічного дизайну для бізнесу та ігор для задоволення, а в майбутньому й мережі Інтернет. Айзексон описує людську історію, змішуючи особисту історію, що стоїть за амбіціями і мріями, і енергією як конкурентних, так і спільних сил.
  Автор на прикладах показує, що джерелом нововведень є як індивідуальна творчість окремих геніїв, так і співпраця багатьох людей з різними вміннями: інженерів, програмістів, дизайнерів, підприємців тощо. Сюжет книги найбільше зосереджується на ролі співпраці, бо автор вважає що біографи до нього вже достатньо розглянули ролі окремих людей в історії. Сюжет, який розтягується на століття, показує не тільки як сучасники обмінювались ідеями, але й те, як ідеї запозичуються з попередніх поколінь.

7
Підготувала: Наталя Карбовська, завідувачка відділу документів
 з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук
Повернутись
Поділитись: