ЯК ВИХОВАТИ УСПІШНУ ЛЮДИНУ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

ЯК ВИХОВАТИ УСПІШНУ ЛЮДИНУ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

25.06.2020
288
1

ЯК ВИХОВАТИ УСПІШНУ ЛЮДИНУ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

  Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були успішними в житті. Результати численних психологічних досліджень показують: людина вважає себе успішною, коли стає професіоналом, має міцну сім’ю та друзів, на яких можна покластися.
  І, відповідно, багатьом батькам цікаво, що ж саме потрібно робити, щоб виховати успішну дитину.
  Ось декілька корисних книг, які допоможуть вам у цій непростій справі.

 

4

  Войчицькі Е. Як виховати надуспішних людей. Прості уроки – феноменальний результат / Естер Войчицькі ; пер. Тетяна Семигіна. – Київ : BookChef, 2019. – 320 с.

  Успішність виховують із пелюшок. Від народження малюка батьки дбають про його щастя й добробут, сповна відповідають за прищеплення дітворі навичок, які допоможуть досягти успіху.
  Американська журналістка, педагог і мати трьох щасливих доньок уклала систему цінностей TRICK – інструкцію з виховання дітлахів, розвитку їхніх здібностей та реалізації життєвої мети, вдало випробувала це диво на своїх дітях і учнях, щиро сподіваючись, що й ви почуєте її. Пропонована книжка – для батьків і тих, хто хоче ними стати, дідусів і бабусь, педагогів, вихователів, гувернанток, дитячих психологів, усіх, хто живе та працює з малюками.

2

  Єфременкова С. Я зможу виховати щасливу дитину / Світлана Єфременкова. – Харків: Основа. – 2018. – 96 с.

  Намагаючись виховати дитину щасливою, ми часто перечитуємо багато літератури, шукаємо техніки та вправи, щоби вплинути на виховання дитини. Однак забуваємо про те, що для цього впливати необхідно не лише на дитину, але й на себе.
Ця книжка містить стратегію розвитку дитини і себе як прикладу для наслідування. Вона покликана створити такі умови для дитини, в яких малюк зростатиме в любові, повазі та прийнятті й матиме прекрасний приклад того, як можна зробити своє життя щасливим. Лише 50% цієї книги написано про виховання щасливої дитини, інші 50% – про виховання щасливих себе. Адже приклад того, як стати і бути щасливою людиною, – це найкраще, що ви можете дати своїм дітям!

3

  Ібука М. Після трьох вже пізно / Масару Ібука. – Київ: Сварог і К., 2020. – 152 с.

   Автор цієї дивовижно доброї книги вважає, що маленькі діти мають здатність навчитися чого завгодно. Він розмірковує про величезний вплив на новонароджених навколишнього середовища і пропонує прості та зрозумілі прийоми навчання, що сприяють ранньому розвиткові дитини. На думку автора, те, що дорослі освоюють з великими труднощами, діти вивчають граючи. І головне в цьому процесі – вчасно ввести новий досвід. Але тільки той, хто поруч з дитиною день у день, може розпізнати це "вчасно".

5

  Зотова Н. Ваша успішна дитина / Наталія Зотова. – Київ: Ранок, 2011 – 128 с.

  Батьки стають першими вчителями своїх дітей, тими людьми, які пояснюють малечі секрети життя і дають їй знання про світ, накопичені людством протягом його багатовікової історії. Кожному з батьків хочеться, щоб життя їхньої дитини було легким, склалося щасливо. Як допомогти малюкові вирости успішною людиною? І що входить у поняття успішності? Книга, яку ви тримаєте в руках, розповідає про те, як розкрити здібності й таланти дитини, розширити її світогляд, уберегти від хибних звичок, навчити самостійності й відповідальності, правильного спілкування та поводження в суспільстві.

6

  Кавалло Р. Не програмуйте дитину: як наші слова впливають на долю дітей / Роберта Кавалло, Антоніо Панарезе. – Київ: Центр навчальної літератури, 2019. – 160 с.

  Книга "Не програмуйте дитину" призначена для батьків, які з усіх сил намагаються зробити як краще, але не розуміють, чому дитина не слухається, соромиться, постійно нервує або грубіянить, чому вона перетворилася на бунтівного, незадоволеного, втраченого підлітка й чому в дорослому житті вона ризикує залишитися нещасною людиною, не знайти себе. З цієї книги ви зрозумієте, що одна з причин таких складнощів може полягати в тому, що ви неусвідомлено самі налаштовуєте дитину на це. Наша книга – і для тих батьків, які хочуть, щоб життя їхньої дитини склалося щасливіше, безтурботніше й легше, ніж у них.

7

  Клауд Г. Як виховати чудову дитину? Як допомогти дитині в формуванні справжнього характеру / Генрі Клауд, Джон Таунсенд. – Київ: Сварог і К., 2020. – 232 с.

  Кожна дитина – індивідуальність. Але найголовніше, що можуть зробити батьки для дитини, – це виховати в ній характер. Характер – сума здібностей вашої дитини, які дозволяють їй упоруватися з життям. Батьки більше за всіх інших впливають на формування характеру дитини. З самого народження ви допомагаєте їй розвинути шість найважливіших рис: уміння спілкуватися з людьми; відповідальність; відчуття реальності, яке допомагає жити в недосконалому світі; наявність чітких моральних принципів, що відрізняють будь-яку совісну людину; розвинути таланти і здібності, без чого з дитини не виросте майстер своєї справи; закласти основи духовного життя, привести її до особистого спілкування з Богом. Автори дають поради батькам дітей різного віку, бо одні й ті ж самі істини слід по-різному доносити дитині дошкільного віку і підліткові. Книга дає надію: в якому би віці ви не взялися за виховання характеру вашої дитини, при добре налагодженому контакті з нею це можливо.

8

  Коблінер Б. Зробіть із дитини фінансового генія / Бет Коблінер ; пер. з англ. А. Куйбіди. – Харків: Віват, 2019. – 320 с.

   Фінансову грамотність потрібно формувати у дитини змалку. У цій книжці розповідається про найважливіші фінансові поняття і створення середовища, яке допоможе вам та вашій дитині знайти спільну мову в обговоренні фінансів. Це треба робити незалежно від того, скільки їй років – 3 чи 23. Ви дізнаєтесь, як навчити дитину розпоряджатися грошима, убезпечити покупки в Інтернеті, заощаджувати в будь-якому віці. Використовуйте цю книжку як путівник складним світом фінансів!

9

  Літкотт-Гаймс Д. Як виховати дорослого : зламайте батьківські стереотипи та підготуйте свою дитину до успіху / Джуді Літкотт-Гаймс ; пер. з англ. Олена Замойська. – 3-тє вид. – Київ : Наш формат, 2019. – 356 с.

  Для того, щоби допомогти дитині стати дорослою, навчити її самостійно ухвалювати рішення, впоруватися зі стресом, знаходити вихід у скрутних ситуаціях, батькам потрібно у першу чергу змінитися самим, навчитися жити. Д. Літкотт-Гаймс простою мовою розповідає про те, як досягти цієї мети.
  Для батьків, які прагнуть виховати своїх дітей відповідальними та самостійними особистостями.

10   Макріді Е. Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) / Емі Макріді ; пер. з англ. Валерія Глінка. – Київ : Наш формат, 2018. – 324 с.

  Авторка цієї книжки пропонує рецепт, як зупинити епідемію егоцентризму, навчити дітей поводитися зважено й відповідально, сформувати стійкий характер і зрештою виховати щасливих, упевнених у собі хлопчиків та дівчаток.
  Для батьків, педагогів, вихователів і всіх, хто цікавиться психологією та вихованням дітей.
11

  Медіна Д. Правила розвитку мозку дитини. Як виховати розумну та щасливу дитину від народження до п’яти років / Джон Медіна ; пер. з анг. Тетяна Рабчак. – 5-те вид. – Київ : Наш формат, 2019. – 318 с.

  Що може зробити жінка під час вагітності для розвитку своєї дитини? Що більше впливає на майбутнє дитини – генетика чи виховання? Як упоратись із роздратуванням і спалахами люті? Молекулярний біолог та батько двох дітей Джон Медіна руйнує міфи про розвиток мозку дитини й відкриває очі на справжню суть популярних методів, препаратів та іграшок, які начебто зроблять вашу дитину генієм. Для всіх, хто прагне збагнути, як працює людський мозок, зрозуміти механізми його формування, розвитку і роботи. Для батьків, бабусь і дідусів, доньок і синів.

 12   Райшер Е. Супербатьки: 75 успішних стратегій виховання / Еріка Райшер ; [пер. з англ. Т. Заволоко]. – Київ : КМБУКС, 2018. – 208 с.
 
  "Супербатьки" – повний посібник з виховання, побудований на дотриманні 75 досить простих, однак по-справжньому ефективних правил. У ньому ви знайдете безліч корисних практичних порад стосовно розв’язання проблем, з якими батькам доводиться стикатися мало не щодня. Ідеться, зокрема, про аналіз можливих сценаріїв поведінки, приклади розподілу обов’язків у родині, принцип визначення основних пріоритетів. Досить докладно розповідається про такі ключові у справі виховання дітей техніки, як переосмислення, емпатія, повторення, справедливе попередження, припинення дії, винагорода, тренування емоцій. Загалом мета цього видання – допомогти вам створити сімейне життя своєї мрії.
  Для сучасних батьків, які постійно прагнуть до самовдосконалення.
 13   Сантагостіно П. Почуття власної гідности / Паола Сантагостіно. – Львів: Свічадо, 2011. – 96 с.  

  Є багато способів, за допомогою яких можна зміцнювати віру дитини у власні сили. Упевнена в собі дитина в майбутньому стане врівноваженою та радісною дорослою особою. Натомість брак почуття власної гідності може стати причиною небезпечних розладів особистості, проблем у спілкуванні з іншими людьми. У своїй книжці авторка, за фахом психолог і психотерапевт, пояснює, як звертатися до дитини, використовуючи відповідні слова, правильний тон і позитивний настрій; як налаштувати дитину на щиру розмову про її емоції та встановити правила, які зможе визнати і прийняти ціла родина; як разом із дитиною розпізнавати помилки й виправляти їх; як навчитися оцінювати реальну вагу проблеми. Ця книжка буде цікава не тільки батькам, але й вихователям, учителям, катехитам – усім, хто має стосунок до виховання дітей.
 14   Телєжнікова Т. Ваш малюк – геній : кращі ігри, що розвивають інтелект і творчі здібності / Т. Телєжнікова. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО», 2009. – 272 с.

  Гра – ефективний інструмент, за допомогою якого можна зробити з дитини справжнього генія. Ця книжка навчить батьків гратися з дитиною, зробивши гру засобом розвитку творчих та інтелектуальних здібностей малюка.
  У виданні детально висвітлено сучасні методики розвитку розумових здібностей у процесі гри, подано цінні педагогічні та психологічні рекомендації для батьків і вихователів. До вашої уваги пропонуються кращі ігри, розроблені вітчизняними й зарубіжними педагогами.
 15   Чуа Е. Три сили. Як виховують в успішних спільнотах / Емі Чуа, Джед Рубенфелд ; [пер. з англ. І. Серебрякової]. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 300 с.  

  Професорка Школи права Єльського університету Емі Чуа, донька китайських іммігрантів, не вперше кидає виклик панівному підходу до виховання дітей у США. Цього разу разом із чоловіком, професором Джедом Рубенфелдом, вона дослідила вплив методів виховання та цінностей спільнот, у яких зростають діти, на їхній подальший успіх у житті. Подружжя дійшло висновку, що для всіх найуспішніших спільнот в Америці визначальною є комбінація трьох чинників, які автори назвали Трьома силами: відчуття вищості, загроженість і здатність контролювати імпульси. Ці Три сили притаманні переважно іммігрантам у першому поколінні, релігійним та національним меншинам, які внаслідок життєвих обставин і культурних особливостей досягають виняткового успіху та вибираються на найвищі суспільні щаблі. Водночас автори роблять застереження, що поняття "успіх", яке вони використовують у дослідженні, – приземлене, вимірюване, і зрештою цей успіх не є вичерпним та остаточним, а Три сили не обіцяють щастя і гармонії.
 16   Шрагіна Л. 15 табу для мамусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей / Лариса Шрагіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 129 с.

  Перед вами практична інструкція про те, як прищепити дитині правильне сприйняття багатьох речей, що таке добре, а що погано. Для вивчення батьками надаються типологія причин поганої поведінки дитини, основні педагогічні помилки, а також детальний аналіз різних виховних ситуацій. На думку авторки, головна потреба дітей – почуття батьківської любові, підтримки, а також розуміння того, що дитину цінують і поважають. При цьому любов батьків не повинна переходити межі: в жодному разі не потрібно потурати дитині, балувати її. Як знайти ту тонку грань правильного виховання, дізнайтеся з цього видання. 
   Підготувала Оксана Плаунова, головний бібліограф
відділу наукової інформації і бібліографії
Повернутись
Поділитись: