Книга з гумором!

Книга з гумором!

31.03.2021
386

Не втрачайте почуття гумору
Гумор для людини –
що аромат для троянди.
Джон Голсуорсі

  Шановні читачі! Відділ документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка пропонує до вашої уваги віртуальну книжкову виставку "Книга з гумором!", присвячену Дню сміху, який щороку відзначається у багатьох країнах світу 1 квітня.
  Світ сміху – це особливий світ. Хто не любить щиро, від душі посміятися? Чим більше людина сміється, тим вона здоровіша та щасливіша. І добра гумористична книга – незамінний помічник у цьому. На виставці представлені збірки гумористичних та сатиричних творів сучасних українських письменників і зарубіжних авторів.

  Вишня О. Мисливські усмішки / Остап Вишня ; [упорядкув., передм., дод. Т. Щегельської]. – Київ : Національний книжковий проект, 2012. – 271 с.

  Павло Михайлович Губенко (літературний псевдонім Остап Вишня (1889–1956) – письменник-гуморист, якого називають засновником гумористичного жанру в українській
літературі. Сам Вишня називав сміх своєю головною зброєю. "Мисливські усмішки" поєднують у собі пейзажний ліризм і народний гумор. Автор розповідає різні мисливські бувальщини, ділиться своїми спостереженнями та життєвим досвідом. Метою полювання для письменника було насамперед бажання долучитися до чистого світу природи й відчути себе її частинкою. Його твори заворожують соковитою народною мовою, багатством відтінків комічного, лукавим і добродушним настроєм.


  Генрі О. Поросяча етика : оповідання / О. Генрі ; [пер. з англ. О. М. Кожушко]. – Харків : Фабула, 2017. – 286, [2] с.

  Якщо ви любите короткі й дотепні оповідання, то ця книга саме для вас!!! Кожне оповідання – лише кілька сторінок, та вони сповнені несподіванок і сюжетної дотепності, яскравих характерів, тонкого гумору та справжніх почуттів.


  Глазовий П. Г. Сміхослов / П. Глазовий ; післямова В. Карпенка. – Київ : Газета "Вечірній Київ", 1997. – 300, [3] с. : іл.

  У книзі відомого українського сатирика і гумориста Павла Глазового (1922–2004), зібрані його гостросоціальні твори – дуже цікаві, смішні. У них можна знайти відповіді на різного роду запитання. Тонкі та влучні гуморески передають вдачу й самобутність українців, та так майстерно, що не сміятися просто неможливо.


  Джером К. Джером. Троє в одному човні (як не рахувати собаки) / Джером К. Джером ; пер. з англ. Юрія Лісняка. – Київ : Школа, 2009. – 222, [1] с. : іл.

  Повість Джерома К. Джерома про трьох нерозлучних друзів, які подорожують човном по Темзі, смішить людей уже понад 200 років. Твір "Троє в одному човні" докорінно змінив життя автора. Написана за спогадами про весільну подорож Темзою, що відбулася в серпні 1889 року, ця повість принесла письменникові світову славу.
  Історія трьох друзів – Джорджа, Гарріса та Джея, які здійснюють прогулянку на човні Темзою, відпочивають від Лондона й намагаються на деякий час злитися з природою, – і до сьогодні залишається неперевершеним зразком англійського гумору.


  Кононенко О. А. Сага про Кайдашів : за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я" / Олексій Кононенко ; намалював Кость Лавро. – Харків : Фоліо, 2016. – 110, [1] с. : іл.

  Читачі вперше мають можливість ознайомитися з поетичним переказом безсмертної повісті видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького (1838–1918) "Кайдашева сім'я", який створено відомим українським поетом Олексієм Кононенком.


  Сакі. Шокова терапія : оповідання / Сакі (Гектор Г'ю Манро) ; [пер. з англ. О. Кожушко]. – Харків : Фабула, 2017. – 366, [2] c.

  Гектор Г'ю Манро (1870–1916) – англійський письменник, журналіст і публіцист, один із основоположників літератури "чорного гумору". Свої короткі сатиричні оповідання – гротескні, часом абсурдні, іноді містичні – він публікував під псевдонімом Сакі (який на фарсі означає "виночерпій"). Відточена фраза, злегка цинічна іронія в дусі О. Уайльда, і сюжети, що нагадують сюжети оповідань О. Генрі, принесли письменникові величезну популярність.


  Тернер С. Неідеальна матуся : [як народити дітей і не очманіти] / Сара Тернер ; [пер. з англ. А. Дудченко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 301, [1] с.

  Виховання дитини – важка й відповідальна робота. У книжці з гумором та відвертістю написано про безсонні ночі, відсутність вільного часу, дитячі витівки й бешкети, про те, як батьківство змінює життя подружжя, про міфи та стереотипи, які нав'язує довідкова література з дитячого виховання, про стреси й безвихідні ситуації, про те, що не існує супермам та ідеальних діточок, а єдине, без чого вам ніколи не обійтися у вихованні дитини, – це любов, суміші для харчування й сила-силенна маминого терпіння.


  Українська байка. – Харків : Фоліо, 2007. – 316, [1] с.

  Українська байка в її кращих зразках – у творчості Г. Сковороди, П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки, Л. Глібова, М. Старицького, Б. Грінченка. Овіяні народною мудрістю, байки українських письменників в алегоричних образах засуджували несправедливість суддів, зажерливість і хабарництво чиновників, необмежену панську сваволю, зі співчуттям зображували безправне становище бідняків, їхні мрії та надії на краще життя, вихваляли кмітливість і дотепну вдачу українського народу. В цьому їх сила та незгасна, невмируща життєвість.


  Філдінг Г. Щоденник Бріджит Джонс : [роман] / Гелен Філдінг ; пер. з англ. Лідії Луцан. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 424, [1] с.

  "Щоденник Бріджит Джонс" полюбили читачі з усього світу, адже в цій книжці Гелен Філдінг щиро й дотепно розповідає про сучасну жінку, пошук себе, кар'єру, стосунки, кохання, моду. Ця книжка – чудова нагода посміятися, розчулитися, а може, навіть вигукнути: "Бріджит Джонс – це я!".


  Філдінг Г. Бріджит Джонс. На межі здорового глузду : [роман] / Гелен Філдінг ; пер. з англ. О. Мельник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 509 с.

  "Бріджит Джонс. На межі здорового глузду" – продовження легендарного "Щоденника", до якого мила та кумедна Брідж звикла записувати всі свої радощі й біди. Нарешті і на вулиці Бріджит – свято: вона знайшла собі пару – чоловіка мрії, перспективного красеня-адвоката Марка Дарсі. Та виявилося, що будувати стосунки зовсім не просто! Доля підготувала для міс Джонс чимало злетів і падінь. Дівчина постійно намагається встановити Внутрішню Рівновагу, балансує між роботою на телебаченні, авантюрними ідеями своєї матусі та ремонтом квартири, зависає з друзями і, хоч би що, не втрачає оптимізму та відчайдушно вірить у справжнє кохання!


  Чорногуз О. Ф. Притулок для блазнів : сатир. комедії / Олег Чорногуз ; [авт. передм. В. Рабенчук ; авт. післямови Л. Тома]. – Вінниця : [б. в.], 2013. – 527, [1] с. : іл., портр.

  Творчість Олега Чорногуза давно увійшла у вітчизняну літературу. Мало хто у світовій літературі створив 10 сатиричних романів. До нової книжки відомого українського письменника Олега Чорногуза "Притулок для блазнів" увійшли однойменний сатиричний роман та дві сатиричні комедії – "Ювілейний сувенір" і "Красуня за викликом", якими автор продовжує галерею вітчизняних авантюристів у слові, започатковану ще піввіку тому. За благопристойними масками українських бізнесменів, чиновників та політиків двадцять першого століття читач легко розпізнає хижі й підступні обличчя негідників, здирників і шахраїв, які за пустими розмовами про національне й державне дбають лише про власне збагачення та блазнюють перед сильнішими і впливовішими за себе в ім'я досягнення злочинних цілей.


Підготувала Олена Журман,
бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

Повернутись
Поділитись: