Інклюзивна освіта – вимога часу

Інклюзивна освіта – вимога часу

28.03.2021
319

"Нещасна, знедолена природою… маленька людина
не повинна знати про те, що вона – малоздібна,
що в неї – слабкий розум, слабкі сили.
Виховання такої людини повинно бути
в сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим".
В. Сухомлинський

  Кожна дитина по-своєму унікальна, і потреби кожної дитини специфічні. Кожна дитина становить незмірну цінність для своїх батьків, а всі діти разом – неоціненний скарб суспільства, запорука його майбутньої долі.
  Питання інклюзії, а саме – повного та активного залучення дітей з особливостями психофізичного розвитку до навчання в умовах, максимально наближених до умов навчання їхніх здорових однолітків, стає все актуальнішим.
Тому працівники відділу з гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вирішили зробити окрему добірку книг із серії "Поради батькам і педагогам", що містять методичні рекомендації й поради для педагогів і батьків, які виховують гіперактивних дітей та дітей із дефіцитом уваги, з розладами аутистичного спектра, з ДЦП, із синдромом Дауна, з порушеннями інтелектуального розвитку тощо.
  У книгах надається корисна інформація стосовно розвитку й сучасних методів, технологій навчання та виховання таких діток в умовах повсякденного життя родини й підготовки їх до самостійної життєдіяльності.
  Література, що представлена на віртуальній виставці, стане у пригоді батькам, учителям, асистентам учителів, вихователям і фахівцям у галузі корекційної педагогіки, особливо в контексті інклюзивного навчання. Адже "особливі діти" живуть поряд із нами й потребують підтримки, допомоги та прийняття.

376
Б 87
  Брембаті Ф. Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання: дислексія, дисграфія, дизорфографія, дискалькулія : практ. рек. для батьків і педагогів / Федеріка Брембаті та Роберта Доніні ; [пер. І. В. Кононова]. – Харків : Ранок, 2019. – 159 с. : іл., рис.

  Ця книжка, авторки якої – відомі зарубіжні спеціалістки, призначена для батьків та вчителів, які дбають про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань. Авторки дають елементарні знання про учнів зі специфічними розладами шкільних навичок, аналізують процес оцінювання їхніх навичок виконання домашніх завдань і підкреслюють важливість постійної співпраці школи й дому з використанням практичного інструменту, що визначає стратегії втручання для кожного учня, – індивідуального плану навчання.
  Особлива увага приділяється особі тьютора, який супроводжує дитину на шляху до знань.


37.04
В 43
  Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім'ям із дітьми з аутизмом : практ. рек. для педагогів та батьків / Стефано Вікарі. – Харків : Ранок, 2019. – 111 с. : іл. кольор. – Бібліогр.: с. 108.

  Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям та підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesu в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, – надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм – це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії з часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім'ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм та методів, які сьогодні пропонує сучасна наука. Стефано Вікарі сподівається, що його книжка допоможе людям свідомо обрати ефективну терапію.


376
П 86
  Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з інтелектуальними порушеннями / [О. В. Чеботарьова та ін.]. – Харків : Ранок, 2020. – 255 с. : рис., табл. – (Інклюзивне навчання). – Бібліогр.: с. 250–255.

  У виданні висвітлюються особливості психолого-педагогічного супроводу та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями. Розкриваються актуальні питання організаційно-методичного забезпечення, реалізації інноваційних педагогічних технологій і надаються рекомендації з упровадження їх у практику. Наводяться результати експериментальних досліджень з реалізації трудового виховання, розвитку мовленнєвої, ігрової, соціально-побутової діяльності. Репрезентуються авторські адаптивні технології навчання дітей з інтелектуальними порушеннями.
  Видання адресоване фахівцям закладів загальної середньої освіти, науковцям, працівникам соціальних служб, викладачам та студентам вищих навчальних закладів. А також батькам дітей з особливими освітніми потребами і всім особам, зацікавленим у розв'язанні проблем сучасної спеціальної педагогіки та психології.


37.04
С 91
  Сухіна І. В. Маленькі непосиди : гіперактивні діти / І. В. Сухіна. – Харків : Ранок, 2020. – 31 с. : іл. кольор. – (Поради батькам і педагогам). – Бібліогр.: с. 29–30.

  Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують гіперактивних дітей і дітей з дефіцитом уваги. Авторка розповідає про причини та прояви гіперактивності, сучасні методи й технології корекції поведінкових порушень.


37.04
Т 46
  Тихонова К. С. Труднощі навчання: дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія : практичні рекомендації для дітей, батьків і педагогів / Ксенія Тихонова. – Харків : Ранок, 2020. – 152 с. : іл., рис. – Бібліогр.: с. 149–152.

  У виданні подається огляд сучасної літератури, зокрема зарубіжної, що присвячена проблемам навчання дітей із дислексією, дисграфією, диспраксією і дискалькулією. Книга містить головні діагностичні ознаки та пропонує підходи й сучасні методики, що їх можуть використовувати вчителі і батьки для допомоги дітям зі специфічними труднощами в навчанні.
  Книга буде корисна батькам, учителям, асистентам учителів та фахівцям в галузі корекційної педагогіки, особливо в контексті інклюзивного навчання.


37.04
Т 67
  Трикоз С. В. Ми поруч : діти з порушеннями інтелектуального розвитку / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. – Харків : Ранок, 2020. – 31 с. : іл. кольор. – (Поради батькам і педагогам). – Бібліогр.: с. 29–30.

  Книжка містить методичні рекомендації та поради для батьків, які виховують особливу дитину. У посібнику описуються характерні риси дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, дається корисна інформація стосовно розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини й підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.


37.04
Ч-34
  Чеботарьова О. В. Метелики в обладунках : діти з ДЦП / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. – Харків : Ранок, 2020. – 31 с. : іл. кольор. – (Поради батькам і педагогам). – Бібліогр.: с. 26–29.

  Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи і технології навчання та виховання.


37.04
Ч-34
  Чеботарьова О. В. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. – Харків : Ранок, 2020. – 31 с. : іл. кольор. – (Поради батькам і педагогам). – Бібліогр.: с. 24–29.

  Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку такої дитини, її можливості, сучасні методи і технології навчання та виховання.


37.04
Я 75
  Ярмола Н. А. Діти дощу : діти з розладами аутистичного спектра / Н. А. Ярмола. – Харків : Ранок, 2020. – 30, [1] с. : іл. кольор. – (Поради батькам і педагогам). – Бібліогр.: с. 28–30.

  Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи і технології навчання та виховання.


Підготувала Олена Журман,
бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

Повернутись
Поділитись: