Анексована Батьківщина (До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя)

Анексована Батьківщина (До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя)

23.02.2021
316

  26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив про підписання указу № 58/2020 про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати.
  Хочете бути в курсі того, що відбувалося насправді у ті дні? Тоді запрошуємо вас на віртуальну книжкову виставку "Анексована Батьківщина" (До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя).
  Саме 26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію. Того дня у Сімферополі прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам удалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Кілька тисяч громадян України вийшли, щоб засвідчити: "Крим – це Україна".
  Але вже наступного дня, 27 лютого, російські військові захопили всі будівлі органів української влади на території півострова та заблокували українські військові частини. 16 березня було проведено так званий референдум, а вже через два дні, 18 березня, оголошено про "приєднання" Криму до РФ.
  Протягом семи років після цього Росія продовжує вести гібридну війну, елемент якої – постійні інформаційні атаки, зокрема поширення своєї версії історії подій.
  Мета виставки – донесення до читачів об'єктивної інформації про те, що відбувалось у Криму в лютому 2014 року, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Б 48
  Березовець Т. Анексія: острів Крим : хроніки "гібридної війни" : [головне дослідження захоплення півострова] / Тарас Березовець. – Вид. 2-ге. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 391, [16] с. : іл. кольор.

  У книзі аналізуються механізми й технології так званої "гібридної війни", розв'язаної військами Російської Федерації ("зеленими чоловічками") на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів і фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.
  Перед вами – справжня наукова праця, але озвучена зрозумілою мовою та підкріплена фактами з різноманітних джерел і відповідними цитатами. Адже автор "хронік гібридної війни", крім усього, – ще й непоганий журналіст, тому весь час був на вістрі подій. На сьогоднішній день навряд чи ви знайдете більш точний та повний опис вторгнення у Крим протягом місяця з 18 лютого до 18 березня 2014 року.


94 (477)
Г 75
  Грабовський С. І. Azat Qirim чи колонія Москви? Імперський геноцид і кримськотатарська революція / Сергій Грабовський, Ігор Лосєв. – Київ : Стилос, 2017. – 119 с. : іл., фот.

  Книга кандидатів філософських наук, фахівців з культурології та політичної історії Сергія Грабовського й Ігоря Лосєва присвячена трагічній долі кримськотатарського народу, який став жертвою здійснюваного Російсько-совєтською імперією впродовж двох з половиною століть геноциду – з незначними періодами послаблень. Автори, один із яких – кримчанин у дев'ятому поколінні, а інший має на півострові родичів і два роки служив там у війську, не тільки на основі писемних джерел, а й на підставі власного досвіду осмислили значний фактичний матеріал, пов'язаний і з історією Криму, і з культурою кримськотатарського народу, і з методами колоніальної політики Росії.


94(477)
Г 87
  Громенко С. В. 250 років фальші: російські міфи історії Криму / Сергій Громенко. – Харків : Фоліо, 2019. – 254, [1] с. : іл. – (Справжня історія : засн. 2018 р.).

  Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів та сфальсифікованих фактів на світ з'явився так званий міф про "КримНаш", що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим – споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари – геть усі зрадники? Чи справді півострів став частиною України незаконно? І чи реально всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання і присвячена ця книга.


94(477.75)
Г 87
  Громенко С.В. #КрымНаш : історія російського міфу / Сергій Громенко. – Київ : Хімджест, 2017. – 207 с. : іл.

  Книга кримського історика і публіциста Сергія Громенка – це аналіз та спростування 16 міфів історії, які використовує Російська Федерація в інформаційній війні проти України.
  Ця книга – абсолютно чіткий практичний інструмент порушення кримської теми у першу чергу на світовій арені.


94(477.75)
Г 94
  Гуменюк Н. Загублений острів : кн. репортажів з окупованого Криму / Наталя Гуменюк.– Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 310, [1] с. : іл., фот.

  Загублений острів – це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 років. У книжці – справжні історії і трагедії людей, чиє життя кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось – просто в іншій країні. Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти і громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші – просто втомилися мовчати й боятися.
  Ця книга – одна з багатьох тих, які отримала бібліотека завдяки Українському інституту книги.


63.3(4УКР) / 9(С2)
К 56
  Коваль Д. А. Історія Українського Криму : іст. розвідка / Данило Коваль. – Мена : Домінант, 2016. – 66 с. – (Бібліотека цивільного корпусу "Азов"). – Бібліогр.: с. 63-66.

  У часи, коли Крим знову став об'єктом геополітичної боротьби, автор здійснив розвідку, в якій обґрунтовує, посилаючись на історичні факти, культурну, історичну та цивілізаційну належність Кримського півострова до України, а також ілюструє способи повернення Криму в політичну орбіту Української держави, які вже застосовувалися.


84(4УКР)
К 82
  Крим по-українськи : новели / [упоряд. А. Тонюк]. – Брустурів : Дискурсус, 2015. – 180, [3] с.

  Збірник новел про Крим належить перу молодих українських авторів, має чотири частини. Тексти фантастичні, соціальні, політичні та про кохання. Там буде різний Крим – із бахчисарайським небом золотим, із червоними відпочивальниками й зеленими чоловічками. Таким, яким ми його знали, і яким нам його ще доведеться пізнати.


94(477.75)
К 90
  Кульчицький С. В. Кримський вузол / Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова. – Київ : Кліо, 2018. – 495 с. – Бібліогр. в підрядк. прим.

  Про національно-визвольний рух на початку ХХ ст., а також про горезвісну "кримську весну" 2014 року йдеться у книзі Станіслава Кульчицького та Лариси Якубової "Кримський вузол". У книзі проаналізовані причини анексії, історичні передумови і політична кон'юнктура на момент захоплення Криму.


94(477.75)
Л 93
  Люди "сірої зони": свідки російської анексії Криму 2014 року / [Укр. ін-т нац. пам'яті ; упоряд., вступ. ст.: А. Андрієвська, О. Халімон]. – Київ : К. І. С., 2018. – 263, [1] с. : іл.

  Авторки книги Анна Андрієвська та Олена Халімон розповідають про ту частину історії "кримської весни", яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровною і що "кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію". Серед авторів розповідей – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух.


94(477)
М 14
  Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. Ч. 1. Автономна Республіка Крим – Луганська область / Укр. ін-т нац. пам'яті ; [уклад.: О. Білобровець та ін.]. – Київ : К. І. С., 2017. – 415 с. : фот.

  У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій у регіонах. Починається з подій у Криму з 22.11.2013 року та закінчується подіями 02.03.2014 року. Очевидці тих днів поділилися своїми історіями, розповіли про пережите у непростий час.
  Мета видання – спроба реконструкції місцевих майданів. Видання покликане сприяти збереженню пам'яті про Майдан та його учасників.


Підготувала Любов Семенюк,
бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

Повернутись
Поділитись: