Нові нотні надходження

Нові нотні надходження

24.12.2020
386

 Історія розвитку української музичної культури має складний і самобутній шлях. Вона зберігає та передає від покоління до покоління загальнонаціональні, загальнолюдські цінності, збагачує наш внутрішній світ, виховує естетичний смак, розвиває інтелект, розширює кругозір.
  XXI століття – нова епоха в українському музичному мистецтві. Відбувається загальне ускладнення музичної мови, форми. Відроджується інтерес до української пісенної культури, до багатих джерел народного фольклору.
  Сподіваємося, що нотні музичні видання, які пропонує відділ мистецтв нашим користувачам, будуть використані у навчально-виховному процесі, значно збагатять концертний репертуар та надихнуть на новий потяг до музичної творчості.

Н2.5
Г 15
  Галабурда Н. Діти землі – майбуття : пісенна зб. / Н. Галабурда. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 38 с.

  Зміст цього видання спрямований на допомогу керівникам вокальних гуртків середніх шкіл, позашкільних дитячо-юнацьких закладів та закладів культури.
  В пісенній збірці широко представлені патріотичні та дитячі пісні, духовні твори.


Н2.4
Г15
  Галабурда Н. Я тобі подарую весну : пісенна зб. / Н. Галабурда. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 38 с.

  До збірки ввійшли ліричні пісні на слова відомих поетів. Видання адресовано всім, хто любить українську пісню.


784.67 / Н2.5
Д 46
  Димань Т. Ю. Рідні береги : зб. пісень для дітей мол. та серед. шкільного віку / Т. Димань, А. Качан. – [Б. м. : б. в.], 2019. – 28 с.

  Збірник пісень розширить дитячий пісенний репертуар. Тематика вокальних творів різноманітна – картини природи, пори року та пісні на мариністичну тему.
  Видання рекомендовано вчителям музики шкіл різного типу, студентам музично-педагогічних навчальних закладів, фахівцям позашкільних дитячих установ, а також шанувальникам української авторської пісні.


Н3.36
І-98
  Іщенко В. В. Український колорит : зб. муз. тв. для бандури / В. В. Іщенко. – Чернігів : Десна Поліграф, 2020. – 77 с.

  У збірці представлені музичні твори різного рівня складності, обробки українських народних солоспівів, авторські пісні українських композиторів та композиції, аранжовані для зручності виконання їх на бандурі.


Н2.4
К 61
  Коло тихого Дунаю : співаник / упоряд. Р. Криль. – Київ : Дзеркало Світу, [2020]. – 39 с. + 1 ел. опт. диск.

  Любителям музичного мистецтва представлена друга редакція дунайських пісень. У збірнику вміщені найцікавіші зразки української музики та пісенної народної творчості.


Н0.02
Н 72
  Нова радість стала : улюблені колядки та щедрівки з нотами, живим звучанням та розкішними ілюстраціями / упоряд. І. Малкович. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 30 с.

  У нотному альбомі представлені колядки та щедрівки, які можна також прослухати в музичному додатку. Тут і відомі виконавці, і нові музичні формації, уривки з різдвяних симфоній Мирослава Скорика та інших композиторів.
  Яскраві ілюстрації Андрія Потурайка, Ростислава Попського та Владислава Єрка додають особливої атмосфери та колориту цьому виданню.


Н2.4
С 88
  Василь Стус : співаник / сл. В. Стуса. – Київ : Дзеркало Світу, 2019. – 44 с. + 1 ел. опт. диск (CD-DA).

  Проєкт "Нескорений ПроRock" – серія альбомів пісень на вірші видатних українських поетів. Загальний настрій та намір серії – популяризація постатей української культури, чия творчість та життя й досі вчать патріотизму, любові, людяності, красі.
  Першим у серії представлений альбом пісень на вірші Василя Стуса – "поета виняткової емоційності та інтелектуальної напруги", як про нього писав Євген Сверстюк. Ця характеристика підтверджується піснями, які вміщені у збірнику.


785.1 / Н3.14
Ш 37
  Шевченко М. М. Естрадні оркестри та ансамблі / М. М. Шевченко. – [Б. м. : б. в.], 2020. – 325 с.

  Збірник розрахований на молодих музикантів-початківців естрадних оркестрів, які захоплюються джазом. Джаз привніс багато нового в галузь музичного ритму, інтонації, використання можливості інструментів. Фольклорні та традиційні стилі джазу вплинули на творчість багатьох видатних композиторів. Проникнення цього музичного жанру в сучасну симфонічну, камерну музику триває й тепер.
  Ті навички, які отримає учень виконуючи музичні п'єси з цього збірника, стануть необхідними для вироблення почуття естрадної та джазової музики.


Н2.33
Я 47
  Яковчук О. М. 12 сонетів Вільяма Шекспіра : в укр. перекладі Остапа Тарнавського для баса і фортепіано / О. М. Яковчук ; пер. О. Тарнавського ; сл. В. Шекспіра. – Київ : Фоліант, 2019. – 65 с.

  Цикл солоспівів присвячений видатному оперному співакові світової слави з Англії Павлу Гуньці. Побудова та стилістика циклу спрямована на досягнення "золотої середини" поміж національною традицією камерно-вокальної музики і тактовних інновацій, які все частіше спостерігаються в сучасному спрямуванні світової музики від постмодерну до нових універсальних художньо-естетичних критеріїв.
  Видання рекомендовано професійним виконавцям та студентам вокальних факультетів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів.


Н2.33
Я 47
  Яковчук О. Обробки українських народних пісень : для жін. голосу в супроводі фортепіано / О. Яковчук. – Київ : [б. в.], 2019. – 59 с.

  В основу збірки покладені обробки українських народних пісень, записаних на Волині, Поділлі та Галичині. Композитор увів сучасні гармонії, оновив музичну тканину різноманітними поліфонічними прийомами, використав найновіші досягнення фортепіанної фактури.
  Видання розраховане на концертних виконавців, студентів вокальних факультетів мистецьких закладів, а також допоможе отримати професійні знання молодим музикантам та студентам середніх та вищих навчальних закладів.


Підготувала Валентина Золотар,
бібліотекар відділу мистецтв

Повернутись
Поділитись: