Психологія для всіх

Психологія для всіх

23.11.2020
404

Людям варто не так перейматися тим,
що вони роблять, як тим, чим вони є.
Майстер Екгарт

  Шановні читачі! Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну виставку "Психологія для всіх".
  Психологія – складна, цікава і важлива для людини наука. Наше сьогодення сповнене дивовижних відкриттів і звершень в соціальній, науковій, політичній та економічній сферах. І все-таки найзагадковіші, не вивчені до кінця таємниці знаходяться в самій людині, в її психічній діяльності. Наскільки потужні духовні сили людини, якій вдалося відкрити та обґрунтувати різноманітні закономірності людського буття, закономірності загадкового Всесвіту!
  Протягом багатьох століть людство накопичувало знання про людську душу, психіку, взаємодію з іншими людьми. Сьогодні вже набуто великий пласт знань з цих питань.
  У книгах, представлених на віртуальній виставці, ви зможете знайти відповіді на цікаві запитання: Як зберегти й покращити стосунки з близькими та друзями? Як відновити власну цілісність? Як не дати маніпулювати собою? Як виховати надуспішних людей? Чому люди тупі? Також ви дізнаєтесь про теоретичні відомості та практичні поради щодо розвитку емоційного інтелекту, функціонування людського розуму та керування своїми почуттями.
  Сподіваємося, що віртуальна виставка "Психологія для всіх" стане в пригоді в повсякденній та професійній діяльності, для покращення відносин з іншими людьми, підвищення своєї обізнаності з тих чи інших питань, розширення кругозору тощо.

159.923
А 81
  Аріелі Д. Чесно про (не)чесність / Ден Аріелі ; з англ. пер. Дзвінка Завалій. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 282 с.

  Ви можете припустити, що книжка про нечесність розповість вам про особливості світогляду та поведінки злочинців, корпоративних шахраїв або навіть серійних убивць? Ні. Ця книжка про кожного з нас і про наші маленькі нечесні вчинки, як-от взяти з роботи додому кілька ручок, додати до свого проєктного звіту кілька годин, віднести посиденьки з друзями в кав’ярні до витрат на відрядження. Ден Аріелі пропонує свою теорію, чому ми іноді чинимо нечесно. Він проводить захопливі експерименти, і їхні результати свідчать, які сили впливають на ступінь цієї нечесності. Ця книжка – захоплива мандрівка у знайомство із собою.


159.923
Д 67
  Донован А. Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мрієте / Андро Донован ; [пер. з англ. О. Тільна]. – Харків : Фабула, 2019. – 254 с. : іл.

  Андро Донован вірить, що кожна людина може бути щасливою. У книжці "Самомотивація" авторка вчить кожного почути своє "Я", відокремити власні бажання від нав’язаних суспільством і жити в гармонії передусім із собою, зі своїми внутрішніми щурами. Пропонована книжка акумулює багаторічний досвід роботи з клієнтами і містить важливі теоретичні зауваги, практичні поради, вправи, виконання яких має наблизити читача до внутрішньої рівноваги, а також реальні історії людей, яким Андро Донован допомогла зрозуміти себе й наважитися на зміни в житті.


159.95
К 12
  Кавашіма Р. Тренуй свою пам’ять : легкий спосіб натренувати пам'ять за япон. системою : 5 хвилин на день протягом 4 тижнів / Рюта Кавашіма ; [пер. з яп. О. Колисецька]. – Харків : Фабула, 2020. – 110 с. : рис., табл.

  Чи можна покращити свою пам’ять, тренуючись лише п’ять хвилин на день? "Так", – відповідає японський професор Рюта Кавашіма і доводить це своєю книжкою. Доктор медичних наук, провідний спеціаліст у галузі томографії, спираючись на результати сучасних досліджень, розробив комплекс тренувань, що лише за кілька тижнів зможуть поліпшити роботу вашого мозку. Нескладні щоденні вправи покращать вашу пам’ять і допоможуть повноцінно насолоджуватися життям.


159.95
М 72
  Млодінов Л. Гнучкість. Пластичне мислення в епоху змін / Леонард Млодінов ; [пер. з англ. М. Гоцацюка]. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 270 с.

  Книга прийдеться до смаку кожному, хто цікавиться функціонуванням людського розуму. Автор доступно пояснює суть та значення таких речей, як нестримна цікавість людини до всього нового та відкриттів, узагальнює величезний науковий доробок, що стосується механізмів нашого мислення. Особливу увагу він приділяє поняттю "гнучке мислення": розкриває його зміст, наводить чимало прикладів блискучої результативності цього типу мислення, а також пропонує кілька вправ, що допоможуть читачам попрацювати над його вдосконаленням.


159.9
Р 58
  Роббінс М. Правило 5 секунд. Трансформуйте своє життя, роботу та впевненість за допомогою щоденної сміливості / Мел Роббінс ; [пер. з англ. В. Пунько]. – Харків : Фабула, 2019. – 284 с. : іл.

  Мел Роббінс хоче поділитися з вами власним досвідом подолання всіляких життєвих негараздів. Вважайте, що книжку "Правило п’яти секунд" написала ваша найліпша подруга, яка бажає, щоб ви стали кращою версією самого себе.


159.923
Ф 79
  Форвард С. Емоційний шантаж. Коли люди з вашого життя використовують залякування, обов'язки та провину, щоб маніпулювати вами / Сьюзан Форвард, Донна Фрейзер ; [пер. з англ. У. Курганова]. – Харків : Фабула, 2019. – 335 с.

  Як зберегти й покращити стосунки з близькими, рідними та друзями? Як відновити власну цілісність? Як позбавитися комплексу вини? Як не дати маніпулювати собою? Як не стати жертвою емоційного шантажиста? Як протидіяти емоційному шантажу, і що це взагалі таке? Відповіді на ці та безліч інших запитань щодо людських взаємин, а також ефективні способи розв’язання багатьох житейських проблем ви знайдете в чудовій книжці Сьюзан Форвард.


159.96
Ф 91
  Фромм Е. Мати або бути? / Еріх Фромм ; [пер. з англ. Ганни Яновської]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 303 с.

  Наше життя – це два вектори існування. Перший – "мати", зумовлений жагою примноження, культом споживання, реклами та маркетинговими хитрощами. На противагу "мати" постає другий вектор – екзистенціальне "бути", спрямоване всередину себе. Це бажання осягнути суть. Як ці дві паралелі співіснують у буденності?
  Психоаналітик Еріх Фромм подає власне розуміння одвічної дилеми "мати або бути", яка становить найсуттєвішу проблему людського існування, підкорюючи собі все, що нас оточує.


159.9
Ч-75
  Чому люди тупі? Психологія дурості / за ред. Жана-Франсуа Марміона ; [пер. з фр. М. Марченко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 236 с. : іл.

  Щодня без винятку ми бачимо, чуємо й читаємо дурниці. Водночас усі їх роблять, думають, перетравлюють і говорять. Усі ми час від часу буваємо дурнями, які мимохіть верзуть дурниці без важких наслідків. Та поза щоденним фоновим шумом глупства доводиться мати справу з натовпом фахових, коронованих дурнів, дурнів із великої літери. І в цих дурнях, хоч де вони нас спіткають, на роботі чи вдома, немає нічого смішного. Тож чому їхня "популяція" збільшується, перетворюючи дурість із вади на еталон? Французький науковий журналіст Жан-Франсуа Марміон здійснив приголомшливе комплексне дослідження феномена людської тупості.


159.923
Ш 26
  Шарма Р. Клуб п'ятої ранку. Візьміть свій ранок під контроль. Покращте своє життя / Робін Шарма ; [пер. з англ. М. Смагіної]. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 350 с.

  Що може бути спільного у молодої підприємниці на межі відчаю та художника, який переживає застій у творчості? Випадкова, здавалося б, зустріч на лекції визнаного в усьому світі духовного наставника з ексцентричним, проте вельми красномовним безхатьком кардинально змінить їхні життя.
  Історія розвитку справжніх особистостей, що розгортається у різних мальовничих куточках світу, крок за кроком познайомить читачів цього видання із надзвичайною важливістю ранніх підйомів та ефективного планування дня, котрі здатні революційно змінити якість життя кожного. Метод, розроблений Робіном Шармою, успішно застосовують видатні підприємці, зірки шоу-бізнесу та найталановитіші митці, і їхній приклад лише доводить дієвість цієї програми. Тож якщо ви хочете взяти під контроль свій ранок та покращити своє життя, ця книжка – те, що вам потрібно.


159.9
Я 49
  Якутенко І. Воля та самоконтроль. Як гени і мозок заважають нам боротися зі спокусами / Ірина Якутенко ; [пер. з рос. О. Кожушко]. – Харків : Фабула, 2019. – 431 с. : іл.

  Чому одні люди легко відмовляються від спокус, а інші не в змозі їм протистояти? Автор книжки, зібравши найсвіжіші наукові дані, доводить, що люди, яким складно протистояти спокусам, фізіологічно й біохімічно відрізняються від тих, у кого цих проблем немає. Через генетичні особливості в таких людей інакше розподіляються і працюють нейромедіатори – речовини, які регулюють роботу мозку. Порушення бувають різними: комусь постійно не вистачає почуття задоволення, а хтось відчуває від приємних речей настільки сильні емоції, що не може опиратися їм. Але підсумок один: "тваринна" частина мозку – лімбічна система, яка вимагає задоволення просто тут і зараз, частіше бере верх над "найрозумнішою" зоною – префронтальною корою, яка пам’ятає, що миттєве задоволення загрожує великим життєвим планам. У книжці багато тестів, і хоча за їх результатами не можна зробити висновки про те, чи є у вас "погані" варіанти "генів самоконтролю" і як їхній вплив поєднується з факторами середовища, за непрямими ознаками все ж можна припустити, які системи у вашому мозку працюють не зовсім правильно. Остання частина книжки – це рекомендації, як можна ефективно утримуватися від спокус саме вам і домагатися довгострокових цілей, незважаючи на проблеми з самоконтролем.


Підготувала Олена Журман,
бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

Повернутись
Поділитись: