Музика в кіномистецтві: від німого кіно до сучасності

Музика в кіномистецтві: від німого кіно до сучасності

06.10.2020
510

  А ви знали, що творці німих фільмів були противниками впровадження синхронного звуку в кіно? Вони вважали, що це повністю зруйнує кіно як мистецтво та стане кроком назад.
  Але що ми бачимо зараз? Створення саундтреків до кінострічок, серіалів та мультфільмів стало окремим видом мистецтва. Музичний супровід може бути різноманітним, але найголовніше – щоб він не був зайвим. Девід Лінч у своїй книзі "Зловити велику рибу" досить влучно зазначив, що музика повинна бути тією частиною фільму, яка його покращує, адже навіть один звук може зруйнувати всю атмосферу.
  Потрібно пам'ятати, що музика – це окремий додатковий елемент, але він не повинен суперечити тому, що відбувається на екрані. Ключ до успіху не в тому, щоби бачити лише картинку та не чути музику і не в тому, аби чути лише красиву мелодію, забуваючи про зміст стрічки. Заковика саме в тому, щоби все це гармонійно поєднувалося і разом створювало ту атмосферу, якої прагнув досягнути режисер. Колір, звук, музика, декорації – всі ці елементи є необхідними та важливими для того, щоб якомога краще та ефективніше передати закладені в сюжет зміст, головну ідею та настрій.

  Додатково пропонуємо ознайомитися з цікавими статтями в Інтернеті:

Список літератури:
Книги

85.3 / 7
Т 29
  Театр і кіно : театр, ляльк. театр, опера, балет, цирк, мультиплікація, найвідоміші кінофестивалі : для дітей серед. шк. віку / [авт.-упоряд. О. Є. Балазанова]. – Харків : Фоліо, 2015. – 315, [1] с. : іл. – (Дитяча енциклопедія).

  В книзі міститься окремий розділ, присвячений виникненню, становленню і розвитку німого кіно, невід'ємною частиною та окрасою якого є музика.


791(477)
Ф 57
  Фільм "Тіні забутих предків": погляд через півстоліття : зб. наук. ст. / Центр кінематограф. студій НаУКМА. – Київ : Редакція журналу "Кіно-Театр" : Києво-Могилянська академія, 2018. – 251 с. : фот. – (Кінематографічні студії ; вип. 9).

  У виданні про цей знаковий для українського кінематографу фільм вміщені статті про історію його створення та різноманітні вітчизняні й зарубіжні дослідження, зокрема стаття Оксани Бут "Звукова складова образності фільму "Тіні забутих предків". Музика з цього кінофільму фактично почала нову еру звукозорового образотворення в українському кіно, якій притаманне поєднання композиторської музики, зокрема Мирослава Скорика, та народного колориту, котрий передається через коломийки, колядки, весільні пісні, тощо.


85.374.3(3) / 778 И
Ч 19
  Робинсон, Д. Чарли Чаплин. Жизнь и творчество / Дэвид Робинсон. – Москва : Радуга, 1990. – 672 с.

  Досить невелика кількість людей знає, що Чарлз Чаплін був не тільки геніальним актором, легендою німого кіно, а й сам писав музику до своїх фільмів. На виставці представлені декілька зразків його музики до кінофільмів "Вогні рампи" та "Король у Нью-Йорку".


Статті

  Гончаров І. Музика на кіноекрані : урок муз. мистец. 5-й кл. / І. Гончаров // Шкільний світ. – 2019. – № 5. – С. 1–4. – Вкладка № 3.


  Кравченко К. П. Музика в кіномистецтві : муз. мист. 5 кл. / К. П. Кравченко // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2019. – № 8. – С. 11–15 : іл.


Ноти

Н3.32
З 44
  Звучала музыка с экрана... : песни из отечествен. фильмов в облегченном перелож. для баяна и аккордеона. Вып. 3. – Санкт-Петербург : Композитор, 2005. – 45 с.


Н3.31
М 47
  Мелодии мирового кино : в легком перелож. для фп. (гитары) / перелож. : Г. И. Фортич, П. Ю. Трубинов. – Санкт-Петербург : Композитор, 2000. – 116 с.


Н3.31
Н 84
  Nostalgie : попул. зар. мелодии в легком перелож. для фп. (гитары). Вып. 1 / перелож. Г. И. Фиртич. – Санкт-Петербург : Композитор, 1997. – 19 с.


Н2.4
П 28
  Песни нашего кино. 70-90-е годы : для голоса и фп. (гитары). – Санкт-Петербург : Композитор, 2006. – 134 с.


Н3.31
П 57
  Популярні зарубіжні мелодії : для ф-но плюс тексти. – Київ : Мелосвіт, 2018. – 107 с.


Н2.33
Ч-19
  Чаплин Ч. Маленькие туфельки / Чарли Чаплин. – Москва : Музгиз, 1959. – 7 с. – (Песни театра и кино).


Підготувала Катерина Мехеда,
провідний бібліотекар відділу мистецтв

Повернутись
Поділитись: