Україна – Європейський Союз: вектор розвитку

Україна – Європейський Союз: вектор розвитку

14.05.2021
312

  Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить Тиждень європейської книги. Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Україна – Європейський Союз: вектор розвитку".
  Позиція української влади щодо процесу євроінтеграції залишається незмінною, і Україна продовжує рухатися у векторі європейського розвитку. Рівень якості життя й можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі – один із найкращих у світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил і звичаїв, утілених як у відносинах держави з громадянином, так і у взаєминах громадян між собою. Віртуальна книжкова виставка "Україна – Європейський Союз: вектор розвитку" прагне показати, як європейські цінності вже сьогодні стають невід'ємною частиною українського світогляду. Вони вже є рамкою, якою ми керуємося в житті.

 

  Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів України : навч. посібник для бібліотекарів за програмою підвищення кваліфікації / уклад.: В. С. Пашкова, І. О. Шевченко. – Київ : НАКККіМ, 2016. – 58 с.

  Навчальний посібник призначений для працівників бібліотек, які здійснюють підвищення кваліфікації за програмою "Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів України". Навчальний матеріал посібника може бути використаний викладачами та слухачами НАКККіМ і обласних курсів підвищення кваліфікації, а також тренерами регіональних тренінгових центрів для бібліотекарів.


  Дерій Ж. Імплементація сталого розвитку як ключовий принцип галузевого співробітництва Україна-ЄС / Жанна Дерій, Тетяна Зосименко, Наталія Щадура-Никипорець // Проблеми і перспективи економіки та управління : науковий журнал. – 2019. – № 4. – С. 9-18.

  Реалізація Цілей сталого розвитку (ЦСР) має важливе значення для України, оскільки дозволяє досягти помітних результатів у пріоритетних сферах – здоров'я і добробут людей, мир та безпека, майбутнє дітей, економічний розвиток, соціальний захист і справедливість, стійка держава, розвиток громад та інше. Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС дає змогу використати можливості економічного розвитку і зростання добробуту, сприяє залученню інвестицій в Україну, дає новий імпульс у розвитку громадянського суспільства.


  Камінська Н. В. Європейська система місцевого і регіонального самоврядування та Україна : монографія / Наталія Василівна Камінська ; Нац. акад. внутр. справ, Київ. ун-т туризму, економіки і права. – Київ : КНТ, 2019. – 413 с.

  Монографія являє собою комплексне дослідження європейської системи місцевого та регіонального самоврядування, яка активно розвивається за участю сучасних держав, їх адміністративно-територіальних одиниць субнаціонального рівня, ряду міжнародних організацій, насамперед Ради Європи, ОБСЄ, ОЧЕС, Європейського союзу. Проаналізовано її понятійно-категоріальний апарат, суб'єктів, основні принципи організації і функціонування, договірно-правовий та інституційний механізми, а також тенденції розвитку європейського муніципального права. При цьому важливе місце відводиться ролі України у європейській системі місцевого і регіонального самоврядування, особливостям процесу гармонізації її національного законодавства з чинними європейськими стандартами в цій сфері.


  Кордон М. В. Європейська та євроатлантична інтеграція України : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Микола Володимирович Кордон ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 171 с.

  У навчальному посібнику висвітлюється історія створення і розвитку таких організацій, як Європейський Союз і НАТО, розглядається питання співробітництва з ними України, шляхи її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури, перспективи набуття членства у Європейському Союзі, світовій організації торгівлі і НАТО. Для студентів вищих навчальних закладів.


  Кульчицький С. В. Україна на порозі об'єднаної Європи : [монографія] / Станіслав Кульчицький, Михайло Міщенко ; Центр Разумкова. – Київ : Заповіт, 2018. – 232 с.

  Монографія присвячена вивченню трансформаційних процесів в Україні після розпаду Радянського Союзу. Автори досліджують закономірності тривалого і складного переходу від радянського минулого до сучасної демократичної Української держави, виявляють динаміку основних параметрів українського соціуму під час цього переходу, встановлюють "больові точки", які досі заважають українському народові увійти до структур об'єднаної Європи.


  Манцуров І. Оцінювання процесів інтеграції України у глобалізовану економічну систему ЄС / Ігор Манцуров, Яна Храпунова, Владислав Махонін // Журнал європейської економіки. – 2020. – № 3 (Т. 19). – С. 467-482.

  Вказано, що необхідність визначення перспективних напрямів удосконалення стратегії економічного розвитку України з урахуванням перспектив інтеграції країни у глобалізовану економічну систему європейських країн зумовлює актуальність проведеного дослідження.


 

  Національна самосвідомість та правова культура в умовах європейської інтеграції: збірник тез Всеукраїнської науково-практичної конференції 17 лютого 2017 року / Укл. Іваній О.М. – Суми: СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2017. – 134 с.

  У збірнику здійснено комплексний аналіз сучасного стану досліджень національної самосвідомості як наукового поняття й суспільного феномену. Розглядаються проблеми національної правової системи в умовах європейської інтеграції. Приділяється увага формуванню правової культури майбутніх юристів. Детально аналізуються проблеми національної, регіональної та релігійної ідентичності в контексті європейської інтеграції.


 

  Секторальна інтеграція України до ЄС: передумови, перспективи, виклики. – Київ : Центр Разумкова, 2020. – 99 с.

  Секторальна інтеграція – масштабний, багатовекторний і різношвидкісний процес, мета якого, образно кажучи, – поступове будування в Україні сучасної Європи – "цифрової", "енергетичної", "інфраструктурної", "промислової", "екологічної" тощо. Індикатор ефективності євроінтеграційних дій влади – рівень виконання Угоди про асоціацію (загалом і на секторальних напрямах).


  Соколовська А. М. Податок на додану вартість: підходи до реформування в Україні та Євросоюзі / А. М. Соколовська, Л. Б. Райнова // Економіка та держава. – 2020. – № 8. – С. 43–48.

  У статті наголошено на різних підходах наукової та експертної спільноти в Україні і Євросоюзі до реформування ПДВ. Якщо в публікаціях зарубіжних авторів основна увага приділяється таким актуальним аспектам реформування ПДВ, як забезпечення його відповідності вимогам інклюзивного економічного зростання, можливості, умови та межі застосування внутрішнього зворотного (оберненого) механізму нарахування ПДВ, напрями трансформації податку в умовах цифрової економіки, то в Україні, поряд з обговоренням зазначених питань, періодично з'являються публікації, в яких піддається сумніву доцільність використання податку у специфічних умовах вітчизняної економіки та обґрунтовуються пропозицій стосовно його скасування й заміни або податком з обороту, або поєднанням цих двох податків. У статті здійснено критичний аналіз останніх публікацій подібного характеру та розглянуто підходи до вдосконалення адміністрування податку в країнах ЄС.


  Чернеженко О. М. Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі / О. М. Чернеженко ; Нац. акад. внутр. справ. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2018. – 379 с.

  У монографії комплексно обґрунтовуються теоретико-методологічні основи конституційного регулювання моделей місцевого самоврядування в державах-учасницях ЄС та в Україні. Зокрема, досліджуються сутність і зміст категорії "модель місцевого самоврядування", а також питання типології основних моделей місцевого самоврядування. Узагальнюється та систематизується науковий досвід українських і зарубіжних учених стосовно типології конституційних моделей місцевого самоврядування. Аналізуються Європейська хартія місцевого самоврядування та механізми конституційно-правового регулювання моделей місцевого самоврядування в Україні й державах-учасницях ЄС.


  Підготувала Оксана Плаунова,
  головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії

Повернутись
Поділитись: