Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури

Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури

15.05.2021
313

  Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить Тиждень європейської книги. Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури".
  Чарльз Діккенс – знаменитий англійський письменник і романіст XIX століття, що здійснив неоціненний вплив на розвиток культури загалом та літератури зокрема. Романи й розповіді Чарльза Діккенса сучасні історики зараховують до вершин реалізму, хоча майже в усіх історіях автора проглядається казковий або сентиментальний початок. Іще за життя Чарльз Діккенс був визнаний критиками і читачами одним із найцікавіших та важливих письменників сучасності, а після смерті й зовсім став культовою особистістю, нарівні з Шекспіром.

  Діккенс Ч. Битва життя; Одержимий та угода з привидом / Чарльз Діккенс. – Київ : Знання, 2019. – 270 с.

  Різдвяні повісті Чарльза Діккенса нагадують людям про високі моральні істини і справжні людські цінності. Головні герої цих творів кожен своїм шляхом приходять до розуміння важливості милосердя, дружби, взаємодопомоги, сімейного затишку, без яких неможливо побудувати щасливе життя. Безмежно добре серце близької людини розтоплює кригу в душі "одержимого" вченого Редлоу, а неймовірно жертовна любов допомагає двом сестрам Джедлер виграти непросту битву життя.


  Діккенс Ч. Великі сподівання : роман / Чарлз Діккенс. – Харків : Фоліо, 2017. – 474, [2] с.

  Роман "Великі сподівання" належить до пізньої творчості Чарлза Діккенса і справедливо вважається одним із його шедеврів. У ньому вже не знайти однозначності інтерпретацій, віри в неодмінність перемоги добра над злом, щасливих розв'язок, якими означені Діккенсові твори попередніх періодів. З'являється відчуття його складності й загадковості, його непередбачуваності, через що доля головного героя та інших персонажів перетворюється на низку сподівань, які не здійснюються.


  Діккенс Ч. Девід Копперфілд : історія особистих пригод, переживань і спостережень Девіда Копперфілда мол. / Чарльз Діккенс. – Київ : #Книголав, 2018. – 620, [1] с.

  Розповідаючи про своє життя, Девід Копперфілд говорить про любов і жорстокість, розчарування й душевну щедрість, вдалі нагоди, яким так і не судилося збутися, та щасливі випадки, котрі так і не принесли нікому щастя. Хлопчик, що народився після смерті батька в любові простої, але щирої жінки, виріс та пізнав або побачив на своєму життєвому шляху практично все, що тільки можна собі уявити чи вигадати.


  Діккенс Ч. Домбі і син : Роман / Чарльз Діккенс. – Київ : Дніпро, 1991. – 878, [2] с.

  Основна сюжетна лінія твору – життя власника великої компанії містера Домбі, холодного ділка, який керувався лише вигодою і жадобою до грошей та покладав усі надії на сина Поля. Смерть сина зламала його та змусила переосмислити своє життя.


  Діккенс Ч. Повість про двоє міст / Ч. Діккенс. – Харків ; Київ : Книгоспілка, 1930. – 248 с.

  Знаменитий роман Діккенса про Чарльза Дарнея був уперше опублікований 1858 року. У ньому розповідається про події, що відбулися в період Французької революції. У своєму творі автор порушив проблему нерозділеного кохання та її наслідків у житті молодої людини. Персонажі книги про два міста опинялися перед складним моральним вибором. Вони керувалися не тільки духовними мотивами, а й власною вигодою. Однак автор стверджував, що гідна особистість завжди готова пожертвувати собою заради близьких людей.


  Діккенс Ч. Посмертні записки Піквікського клубу / Чарльз Діккенс. – [Б. м.] : ДВУ, 1929. – 463 с.

  Посмертні записки Піквікського клубу – перший роман Чарльза Діккенса, що виходив у вигляді фейлетонів із квітня 1836 по листопад 1837 року. Роман приніс молодому письменникові славу завдяки яскравим, колоритним і водночас реалістичним образам, у яких англійці могли впізнати себе самих у дещо перебільшеному гротескному вигляді.


  Діккенс Ч. Пригоди Олівера Твіста : роман / Чарльз Діккенс. – Харків : Фоліо, 2019. – 378 с.

  "Пригоди Олівера Твіста" – один із найвідоміших романів Чарльза Діккенса. Це історія хлопця-сироти, який народився в робітному домі і пройшов тяжку школу поневірянь. Тікаючи від них, він опинився на "дні" Лондона у банді злочинців, був поранений, але вистояв, зберігши людську гідність. Вижити й отримати спадщину йому допоміг щасливий випадок, а головне – зустріч із добрими людьми. Це була заслужена винагорода хлопцю за мужність і пережиті страждання. Твір вражає життєвою правдою і читається із захопленням.


  Діккенс Ч. Різдвяна історія / Чарльз Діккенс. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 159 с.

  Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад "Різдвяної пісні" розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній "поштовх" дав англійцям Чарльз Діккенс своєю "Різдвяною піснею" – саме вона внесла у святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної "різдвяної філософії", яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.


  Діккенс Ч. Різдвяна пісня в прозі / Чарлз Діккенс. – Київ : Форс Україна, 2018. – 141 с.

  Напередодні Різдва до скнари й відлюдника Ебенезера Скруджа навідуються чотири духи. Розповідаючи цю історію, Чарльз Діккенс хотів нагадати людям про справжню сутність і сенс цього чудового свята. Повість написано легко й водночас глибоко, з великою любов'ю. Тож не дивно, що ця книжка одразу стала сенсацією та справила неабиякий вплив на укріплення різдвяних традицій у XIX ст. Вона і досі залишається живою й актуальною, промовляючи до людських сердець.


  Діккенс Ч. Тяжкі часи : роман / Чарльз Діккенс. – Київ : Дніпро, 1970. – 299 с.

  У "Тяжких часах" – одному з найгостріших соціальних романів 50-х років XIX сторіччя, Ч. Діккенс виступає вже не глядачем і навіть не актором, а грізним суддею, що карає англійську буржуазію й породжені нею потворні форми життя. Основні події роману розгортаються в невеликому промисловому містечку Кокстауні у Північній Англії, де в силу обставин виявляються тісно переплетені інтереси і надії, прагматичні розрахунки й безкорисливі мрії людей, що належать до різних верств суспільства.


Підготував Ігор Помаз,
координатор Центру європейської інформації

Повернутись
Поділитись: