Грамотність – запорука успіху людини

Грамотність – запорука успіху людини

08.09.2021
356

  Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, які відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день святкується щорічно 8 вересня починаючи з 1966 року. Він запроваджений на честь Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка відбулася в Тегерані в 1965 році саме 8 вересня.
  Грамотність – це ступінь володіння людей навичками читання й письма відповідно до граматичних норм мови, а також головний показник культурного та соціального розвитку населення. Тому мета Міжнародного дня грамотності – показати, що бути грамотним важливо і для кожної людини, і для суспільства загалом, а відзначення цього дня як міжнародного підкреслює важливість грамотності й хоча би базової освіти для кожного як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого та мирного суспільства у ХХІ столітті.
  У сучасному світі поняття "грамотність" має також і інші значення. Коли ми, наприклад, кажемо, що зроблено грамотно, це значить – зроблено правильно, так як треба, найкращим чином. Тому є такі поняття як фінансова, екологічна, медійна, політична та інші види грамотності.
  Людська думка найточніше може бути подана лише через мову, адже мова – це універсальний інструмент передачі інформації і щоб грамотно викласти свої думки, необхідно добре володіти й користуватися цим інструментом як в усному, так і в писемному мовленні. Кожне слово в реченні повинне стояти на своєму місці, вживатися у властивому йому значенні, бути правильно написаним. Таким чином грамотність переплітається з поняттям культури мовлення, знанням правил і законів мови, перш за все – рідної, умінням користуватися цими знаннями.
  Але бути успішним – це не просто щось знати, навіть багато знати. Дуже важливо уміти використовувати свої знання. Так говорять усі, хто зумів реалізувати себе в житті, досягти успіху. Ще вони постійно наголошують, що, втілюючи свою мрію, не треба боятися помилок (помилки – шлях до успіху!), а необхідно цілеспрямовано йти до мети, грамотно поєднуючи свої знання і набутий досвід.
  "Грамотним не народився, а навчився", – каже наша народна мудрість. І це абсолютно справедливо. Справді: грамотними не народжуються. Ними стають. Стають у результаті цілеспрямованої, наполегливої та систематичної роботи.

  Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Грамотність – запорука успіху людини", яка підготовлена у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з нагоди Міжнародного дня грамотності.

  658
  В 62
  Водотика Т. С. Історії успіху. Видатні українські бізнесмени XIX ст. [Текст] / Тетяна Водотика. – Харків : Фоліо, 2020. – 234 с.

  Це книжка про історії людей, удача і праця яких надихають і сьогодні. Маючи різну освіту й походження, багато хто з них ішов наперекір долі. Підприємці, що самі зробили себе, змінюючи світ довкола себе. Вони творили не лише промислові підприємства і потужні фінансові імперії, а й традиції меценатства та доброчинності. Особисті історії кожного покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, обирали собі негідних партнерів, але, незважаючи на невдачі, йшли вперед.


  811.161.2
  Г 12
  Гаврилюк Л. Г. Пізнаю українську грамоту [Текст] : навч. посіб. для закл. заг. серед. освіти / Л. Г. Гаврилюк, Л. Ю. Булега. – Чернівці : Букрек, 2018. – 119 с.

  Книга зацікавить наймолодших читачів. Посібник містить вправи та завдання, спрямовані на розвиток аналітичного мислення, комунікативних навичок. Книга має інноваційний характер і відповідає змісту нової освітньої програми. Особливістю посібника є те, що в ньому подано завдання для формування як читання, так і письма. Матеріал поділено на добукварний, букварний та післябукварний періоди.


  621.3
  К 23
  Карлсон В. Б. Тесла. Винахідник електричної епохи [Текст] / В. Бернард Карлсон ; пер. з англ. Кирила Булкіна. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 414 с.
 
  Нікола Тесла відіграв визначну роль в електричній революції, яка змінила життя людей на порозі ХХ століття. Його винаходи й теоретичні дослідження сформували основу сучасної електрики змінного струму і стали важливим внеском у розвиток радіо та телебачення. Як винахідливий промоутер власних робіт і талановитий шоумен Тесла підтримував у суспільстві свій імідж ексцентричного генія. У своїй книжці В. Бернард Карлсон демістифікує постать легендарного винахідника, зосереджуючись як на винаходах Тесли, так і на його зусиллях у завоюванні та підтриманні своєї зіркової слави.


  65.29 / 33 М
  К 38
  Кийосаки Р. Т. Богатый папа, бедный папа [Текст] / Р. Т. Кийосаки, Ш. Л. Лектер ; [пер. с англ. Е. А. Мартинкевич]. – Минск : Попурри, 2006. – 396 с.

  Автор книги – американський бізнесмен японського походження – вважає, що люди все життя борються за свій фінансовий добробут, тому що не знають законів, за якими працюють гроші. В основу книги покладено два різні принципи виховання з питань, пов'язаних з грошима, які Роберт отримав від свого батька – державного службовця і від батька свого друга Майка – бізнесмена, який, за словами Кійосакі, став одним із найбагатших людей на Гаваях. Написана книга у стилі набору притч, нібито заснованих на життєвому досвіді Кійосакі.


  32(410)
  К 72
  Костюченко І. Маргарет Тетчер [Текст] / Ірина Костюченко ; [іл. О. Макарова]. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. – 162 с.

  Книга розповідає про дівчину із незаможної родини, яка стала однією із найвпливовіших політиків світу і багато в чому проклала шлях для жінок у політику. Історія життя Маргарет Тетчер доводить, що успіху може досягти кожен, хто цього прагне, головне – наполегливо йти до мети, ніколи не здаючись, доводячи свою правоту.


  005
  К 94
  Кусумано М. А., Йоффі Д. Б. Стратегії геніїв [Текст] : п'ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса / Майкл А. Кусумано і Девід Б. Йоффі ; [пер. з англ. С. Новікової]. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 256 с.

  Книга присвячена Біллу Гейтсу, Енді Гроуву та Стіву Джобсу – першим бізнес-зіркам у сучасному світі технологій. Аналізуючи їхній досвід управління компаніями, автори сформулювали п'ять основних правил, що виявилися спільними для них у стратегічному плануванні й дозволили випередити конкурентів, які цими правилами нехтували. Книга розкриває секрети стратегій, навичок і принципів управління керівників, чия робота змінила сучасний світ.


  159
  О-51
  О'Конор Д., Макдермотт І. Системне мислення: пошук неординарних творчих рішень [Текст] / Джозеф О'Конор, Ієн Макдермотт ; пер. з англ. Надія Сисюк. – Київ : Наш формат, 2018. – 237 с.

  Книга розповідає про спосіб мислення, який називають системним. Це – вміння вийти за межі формальної логіки й побачити глибинні зв'язки між окремими і зовні незалежними ситуаціями, щоб краще розуміти їх та впливати на них. Системне мислення впорядковує думки і вчить бачити закономірності у подіях. Це вміння дає змогу підготуватися й навіть впливати на події. Практичні поради авторів допоможуть прокласти шлях до успіху в будь-якій сфері життя – як в особистих стосунках, так і в управлінні бізнесом та фінансовим становищем.


  81.411.4
  П 25
  Пентилюк М. І. та ін. Ділове спілкування та культура мовлення [Текст] : навч. посіб. / М. І. Пентилюк, І. І. Марунич, І. В. Гайдаєнко. – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 221 с.

  Автори посібника подають теоретичні відомості про культуру українського мовлення, з'ясовують поняття мови, мовлення, літературної мови, її усної та писемної форми, розповідають про норми літературної мови та її роль у формуванні мовленнєвої культури українців. Окремі розділи книги присвячені загальним поняттям культури мовлення, а також культурі спілкування й культурі усного ділового мовлення.


  629.7(73)
  С 35
  Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес [Текст] / за ред. І. В. Шпака ; [пер. О. А. Затовська]. – Київ : АДЕФ-Україна, 2014. – 256 с.

  Книга розповідає про Ігоря Сікорського, видатного авіаконструктора, винахідника вертольота, який народився та сформувався як особистість і професіонал у Києві, а зміг реалізувати себе як фахівця і людину у Сполучених Штатах Америки. У книзі висвітлено три періоди його життя: київський, петербурзький та американський. Читачі повною мірою зможуть відчути, як, незважаючи на всі невдачі й перешкоди, Ігор Сікорський ішов до своєї мети і врешті здобув і славу, і всесвітнє визнання й достаток. Але він вважав, що наука і людський інтелект здатні творити дива за умови, що ними керує інтелект вищого порядку – духовна мудрість, тому IV розділ книги присвячений духовному надбанню легендарного авіаконструктора, зокрема його роздумам про Молитву Господню "Отче наш".


  629
  Ф 79
  Форд Г. Моє життя та робота [Текст] / Генрі Форд ; пер. з англ. Уляна Джаман. – 7-ме вид. – Київ : Наш формат, 2018. – 339 с.

  Автор книги – інженер-конструктор автомобілів, засновник корпорації "Форд Мотор", де вперше почав застосовуватися промисловий конвеєр, геніальний менеджер, один із найбагатших людей усіх часів. Це – історія професійного зростання та успіху одного з найвизначніших американських підприємців і бізнесменів. У книзі багато філософських роздумів автора про ставлення до життя, грошей, роботи, бізнесу. Так, він вважав, що бізнес – це процес уміння давати й уміння брати, жити і давати жити іншим. Це взаємодія багатьох сил та інтересів.


  72.6 / 001
  Ш 26
  Шаров І. Ф. Вчені України: 100 видатних імен [Текст] / І. Ф. Шаров. – Київ : АртЕк, 2006. – 480 с.

  Автор книги поставив за мету спробувати осягнути діяльність найвидатніших постатей минулого й сучасності, що своєю працею в царині науки прославили і прославляють себе та українську землю. Серед них – лікар М. М. Амосов, авіаконструктор О. К. Антонов, кібернетик В. М. Глушков, історик В. Б. Багалій, філософ Г. С. Сковорода та інші, які є гордістю, славою і духовним надбанням нації.


Підготувала Віра Губко,
бібліотекар відділу абонемента

Повернутись
Поділитись: