Як створити затишок у домі: 10 книг, що надихають

Як створити затишок у домі: 10 книг, що надихають

09.10.2021
344

  Ця добірка книг для тих, хто хоче зробити будинок ідеальним місцем для себе та своєї сім'ї, дібрати кольори, прикрасити стіни, позбутися непотрібних речей і додати необхідні. Продуманий дизайн інтер'єру – це те, що робить місце, де ви живете, вашим будинком. Тут ви знайдете літературу для натхнення, професійного зростання та розвитку. Пропоновані книги видані переважно з 2018 по 2021 рік. Тому початківці і професійні дизайнери інтер'єру отримають актуальну інформацію, а дизайнери-аматори можуть бути впевненими, що побачені інтер'єри та ідеї оформлення квартир і будинків будуть не тільки оригінальними, але й наймоднішими.

  Блумквіст Г. Натхнення кольором / Ганс Блумквіст ; [пер. з англ. О. Грищенка]. – Київ : ArtHuss, 2021. – 208 с.

  У своїй третій книжці славнозвісний стиліст інтер'єрів Ганс Блумквіст розкриває свою глибоко вкорінену любов до кольорів і того, як вони впливають на наші емоції. Колір може заспокоювати, зачаровувати чи захоплювати. І як добре демонструє Ганс, колір має здатність визначати настрій у приміщенні – робити його холодним та спокійним, динамічним і наснажливим або похмурим та загадковим.


  Вест Р. Щасливий дім. Зміни свій дім, перетвори своє життя / Ребекка Вест ; [пер. з англ. І. Савюк]. – Київ: ArtHuss, 2021. – 176 с.

  Що потрібно для щастя вдома? Ні, річ не в купівлі нового дивана. Річ у тому, чи комфортно вам у власному домі. Приємний сон, здорові стосунки й гарне самопочуття – важливі складники щасливого життя та гарного настрою, і на це все безпосередньо впливає ваша домівка. Експертка з дизайну Ребекка Вест розповідає, як досягти цілющого ефекту новизни помешкання без фактичного переїзду та як зробити ремонт, щоби почуватися якнайкраще у своїй оселі. Завдяки цінним порадам, уміщеним у книжці "Щасливий дім", ви навчитеся розсудливо користуватися фінансами, станете більш відкритими до нових ідей і зможете створити дім, який викликатиме у вас лише радість та усмішку.


  Гейнс Д. Своя оселя : дизайн простору, в якому хочеться жити / Джоанна Гейнс ; [пер. з англ. В. Бондаренко]. – Київ : ArtHuss, 2019. – 349 с.

  Книга Джоанни Гейнс — про створення особливого домашнього інтер'єру, що відображає особистості й історії людей, які в ньому мешкають. Авторка ділиться досвідом у створенні інтер'єру для власного будинку, і її практичні поради допоможуть вам виявити й осмислити свої пріоритети і смаки, впорядкувати відчуття простору та вибудувати власний оригінальний стиль. Сторінка за сторінкою, кімната за кімнатою – ми зачаровано спостерігаємо, як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.


  Грицюк Л. С. Інтер'єр: альб.-посіб. до лекц. курсу "Проектування інтер'єрів житлових та громадських приміщень". Ч. 1 / Л. Грицюк, О. Пекарчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 104 с.

  Альбом-посібник до лекційних курсів "Сучасні оздоблювальні матеріали та аксесуари в інтер'єрі", "Проектування елементів інтер'єру".


  Етвуд Р. Життя з візерунком. Колір, текстура та принти у вашій домівці / Ребекка Етвуд ; [пер. з англ. Ю. Максимейко]. Київ : ArtHuss, 2020. – 288 с.

  Візерунок – найсильніший елемент у будь-якій кімнаті. У книзі "Життя з візерунком" Ребекка Етвуд розкриває таємниці, як використовувати цей елемент і бездоганно поєднувати принти по всьому будинкові. Вона пояснює використання візерунків, яке ви, мабуть, уже маєте, наприклад, на підковдрах або на килимі вітальні; а також вказує на несподівані місця у вашій оселі, до яких ви, можливо, і не думали додати візерунок: плитка у ванній кімнаті, розташування книжкових полиць у куточку для читання або штори на вікнах. Ця приголомшлива книга демонструє різні способи використання візерунків у будинках, щоб надихнути вас на усвідомлення, що привнесення візерунка може оживити будь-який простір, допомагаючи зробити його неповторно вашим.


  Зубко В. Точка G твого будинку. 52 способи відшукати її / Вероніка Зубко, Олена Полковська. – Харків : Раритети України, 2021. – 280 с.

  Ця книга про те, як побудувати особисті стосунки зі своїм домом. Як закохатися в нього. Як зробити його затишнішим без капітального ремонту і величезних витрат. Ця книга для тебе, якщо: Ти відчуваєш порожнечу і думаєш, що для затишку не вистачає лише меблів / декору / вазонів; Ти замислюєшся перед тим як запросити до себе гостей (чи сподобається їм твій будинок?); Ти відчуваєш невдоволеність своїм будинком і відкладаєш на потім питання, пов'язані з ним; Ти маєш стійке відчуття, що будинок не додає щастя, а додає турбот. Книга допоможе, якщо ти хочеш змін у будинку, але не знаєш, з чого почати.


  Прикрась свій дім / [Л. П. Гура та ін.]. – 2-ге вид. – Київ : Техніка, 1990. – 302 с.

  У книзі наведені прийоми виконання в домашніх умовах різноманітних робіт: різьблення по дереву, кування, декоративного розпису, килимарства, батику, макраме, в'язання тощо. Описані оригінальні вироби, за допомогою яких можна зробити свій дім нестандартним, своєрідним і затишним. Розраховано на широке коло читачів.


  Рамстедт Ф. Мистецтво затишку. Практичний посібник зі стилю та дизайну інтер'єру / Фріда Рамстедт ; [пер. з англ. В. Колодія]. Київ : ArtHuss, 2021. – 240 с.

  Довідник з дизайну інтер'єру навчить вас загальних правил створення гармонійного життєвого простору. Наприклад, якими є золотий перетин та золота спіраль, правильний розмір журнального столика щодо вашого дивана, оптимальна висота для підвішування освітлювальних приладів та найкращі способи використання "дошки настрою". Все це супроводжується корисними й переконливими ілюстраціями. Використовуйте цей практичний посібник з дизайну інтер'єру, щоб у результаті отримати збалансований, красивий будинок незалежно від того, де ви живете або який ваш особистий стиль.


  Сьомка С. Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання : підручник / Сергій Сьомка, Євген Антонович ; Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. – Київ : Ліра-К, 2021. – 398 с.

  У підручнику розглянуто теоретико-методологічні аспекти об'ємно-просторового формоутворення в дизайні архітектурного середовища, проаналізовано можливості застосування теоретичних основ дизайну на різних рівнях формоутворення штучного простору: інтер'єру, меблів та обладнання, висвітлено основні аспекти художнього моделювання меблів та обладнання й окреслено можливі перспективні напрями розвитку дизайну.


  Шумега С. С. Дизайн: історія зародження та розвитку дизайну. Історія дизайну меблів та інтер'єру / С. С. Шумега ; Прикарп. ун-т ім. В. Стефаника, Ін-т культури і мистецтв. – Київ : ЦНЛ, 2004. – 298 с.

  Висвітлено питання закономірностей і засобів композиції в дизайні з акцентом на пропорційності, масштабності й тектоніці в дизайні, а також його залежність від довкілля. Подано загальні поняття діяльності дизайну. Схарактеризовано епохи зародження меблів та інтер'єрів від початку цивілізації до наших днів. Подані ілюстрації за відповідними періодами та стилями, що існували в кожній конкретній країні.


Підготувала Оксана Плаунова, головний бібліограф
 відділу наукової інформації та бібліографії

Повернутись
Поділитись: