Маркетингова політика підприємства

Маркетингова політика підприємства

27.10.2021
373

  У сучасних умовах ринкова діяльність підприємств пов'язана з певним рівнем невизначеності, ризику, турбулентності факторів маркетингового середовища. Успіх підприємств у таких умовах залежить не тільки від удосконалення внутрішньогосподарської діяльності, але насамперед від того, як вони зуміють пристосуватися до динамічного зовнішнього маркетингового середовища. Підприємствам доводиться розв'язувати багато складних проблем, щоб одержати максимальний успіх на ринку. Досконале знання потреб споживача та виробництво товарів, що їх задовольняють – єдина можливість досягти цілей пов'язаних з прибутком, збільшенням обсягу продажу, проникненням на нові ринки. Сучасні маркетингові технології дозволяють досягнути цієї мети. Таким чином, необхідно змінити "управлінську філософію" підприємств – на перший план має вийти концепція маркетингу, заснована на системному і ситуаційному підходах, що забезпечують і гарантують ефективне функціонування і розвиток підприємств в умовах ринку.
  Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготував книжково-ілюстративну виставку "Маркетингова політика підприємства". Книги, представлені на виставці, зацікавлять студентів, викладачів, науковців та фахівців які займаються маркетинговою діяльністю на промислових ринках.


  65.291 / 33М
  Б 20
  Балабанова Л. В. Маркетинг підприємства : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Л. В. Балабанова, В. В. Холод, І. В. Балабанова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, Ін-т економіки і упр., Шк. маркетинг. менеджменту. – Київ : Центр учбової літератури, 2012. – 611 с. : табл.

  Навчальний посібник забезпечить теоретичну, методичну і практичну підготовку студентів економічних спеціальностей до здійснення маркетингової діяльності в підприємствах. Призначений також для магістрантів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей, наукових співробітників, підприємців, керівників та спеціалістів підприємств, яких цікавлять актуальні питання сучасного маркетингу.


  65.291 / 33М
  Б 20
  Балабанова Л. В. Стратегічне маркетингове управління конкурентоспроможністю підприємств : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Л. В. Балабанова, В. В. Холод ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М. І. Туган-Барановського. – Київ : Професіонал, 2006. – 443 с. : іл.

  У навчальному посібнику обґрунтовано концепцію стратегічного маркетингового управління конкурентоспроможністю підприємств, зокрема визначено сутність, перспективи і проблеми стратегічного управління конкурентоспроможністю в системі маркетингового менеджменту підприємств і значення стратегічного маркетингу як основи забезпечення конкурентних переваг підприємств. Особливу увагу в навчальному посібнику приділено науково-методичним рекомендаціям щодо вдосконалення стратегічного маркетингового управління конкурентоспроможністю підприємств. Посібник призначений для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей, наукових співробітників, підприємців, керівників та спеціалістів підприємств, що займаються проблемами стратегічного маркетингового управління конкурентоспроможністю підприємств.


  65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
  Б 69
  Близнюк С. В. Маркетинг в Україні: проблеми становлення та розвитку / С. В. Близнюк ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. – Київ : Політехніка, 2009. – 379 с.

  Розглянуто сутність сучасного маркетингу та проблеми його застосування в підприємницькій діяльності на вітчизняному споживчому ринку, визначено основні історичні та організаційні засади впровадження його в діяльність торговельних підприємств. Розроблено комплекс методик з дослідження ринку, визначення стратегічних напрямів розвитку підприємства, оцінки його потенційних можливостей у конкурентній боротьбі, планування маркетингу та інформаційного забезпечення процесу управління фірмою на засадах маркетингу. Для науковців, фахівців з підприємництва, менеджменту та маркетингу, аспірантів і студентів.


  65.291 / 33М
  Б 77
  Бойчук І. В. Інтернет в маркетингу : підруч. для вищ. навч. закл. / І. В. Бойчук, О. М. Музика ; Львів. комерц. акад. - Київ : Центр учбової літератури, 2010. – 508 с. –Бібліогр.: с. 457–465.

  У підручнику в доступній формі розглянуто сутність, цілі та функції Інтернету в маркетингу, як важливої сфери економічної діяльності в умовах сучасного розвитку інформаційних і інтерактивних технологій. Визначено особливості функціонування Всесвітньої мережі і можливості формування системи маркетингу підприємства в її середовищі. Висвітлюються маркетингові підходи до оцінки ефективності використання вебсервера підприємства і методи проведення рекламних заходів в інтернеті. Виклад матеріалу проілюстровано рисунками, таблицями і схемами. Підручник призначений для студентів і викладачів вищих навчальних закладів, а також для практичних працівників різних сфер бізнесу, де мережа Інтернет може використовуватись для вирішення маркетингових завдань.


  65.29 / 33М
  В22
  Вачевський М. В. Маркетингова культура у підприємництві : навч. посібник для вищ. навч. закл. / М. В. Вачевський, Н. М. Примаченко, М. М. Баб'як ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. – Київ : ЦНЛ, 2005. – 127 с. : іл.

  У посібнику викладаються теоретичні і практичні питання маркетингової культури у підприємництві, дається феномен маркетингової культури, особливості культури в ринковій економіці, бізнес і ділова етика, проблеми економічної психології в маркетинговій культурі про сутність сервісу як культури взаємовідносин в маркетингу. Рекомендується студентам навчальних закладів, які вивчають маркетинг, підприємництво та економічні дисципліни, науковим працівникам та керівникам підприємницьких структур.


  65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
  І-44
  Ілляшенко С. М. Маркетингова товарна політика промислового підприємства: управління стратегіями диверсифікації : монографія / С. М. Ілляшенко, Г. О. Пересадько. – Суми : Університетська книга, 2009. – 327 с. : табл.

  Висвітлено теоретико-методологічні та методичні проблеми управління маркетинговою товарною політикою промислових підприємств. Обґрунтовано й розроблено підходи до поетапного ітераційного відбору та управління стратегіями диверсифікації діяльності промислових підприємств. Викладено науково-методичні засади формування комплексу економіко-математичних моделей для визначення рівня оптимальності стратегій диверсифікації. Для фахівців у галузі маркетингової товарної політики, стратегічного управління підприємством, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.


  65.291 / 33М
  М 27
  Маркетинг інновацій і інновації в маркетингу : монографія / за заг. ред. С. М. Ілляшенка. – Суми : Університетська книга, 2008. – 614 с. : іл., табл.

  У монографії досліджено методологічні та теоретико-методичні проблеми маркетингу інновацій і інноваційної діяльності в маркетингу. Викладено концептуальні основи маркетингу інновацій, теоретичні та методичні засади формування складових комплексу маркетингу товарних інновацій, підходи до економіко-математичного моделювання процесів розроблення і просування інновацій на ринок. Висвітлено інноваційні підходи до розроблення і просування інновацій на ринок, управління потенціалом інноваційного розвитку на засадах маркетингу інновацій, мотивації екологічно орієнтованої інноваційної діяльності. Для фахівців з питань маркетингу інновацій, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.


  65.9(4УКР)29 / 33С5(С2)
  М26
  Маркетинг у секторах національної економіки / М. А. Окландер, В. М. Беспалов, А. О. Губерник ; за ред. М. А. Окландера. – Одеса : Астропринт, 2004. – 405 с. : іл., табл.

  Монографія присвячена вирішенню наукової проблеми розробки теоретико-прикладних положень формування маркетингових механізмів адаптації підприємств різних секторів національної економіки до зовнішнього середовища. Розглянуто стан наукової думки з питань теорії маркетингу. Показані фундаментально-методичні особливості секторального та галузевого маркетингу. Розроблені основи теорії державного маркетингу, концепція маркетингової системи країни. Доведено універсальний характер методології маркетингу. Для науковців, викладачів та студентів економічних спеціальностей.


  658
  М 27
  Маркетинг промислового підприємства : навч. посіб. / А. І. Яковлєв [та ін.] ; за ред. : А. І. Яковлєва, М. І. Ларки ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". – Київ : Кондор, 2019. – 500 с. : рис., табл.

  У навчальному посібнику детально розглянуто всі теми навчальної дисципліни "Маркетинг промислового підприємства", а також висвітлено ряд додаткових супутніх питань та напрямів. Призначено для студентів економічних спеціальностей, які навчаються за напрямами "Маркетинг" та "Менеджмент", аспірантів, викладачів, наукових співробітників.


  65.291 / 33М
  М 27
  Маркетингова інформація : підручник / [Є. В. Крикавський та ін.] ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 412 с. : табл.

  Узагальнено світовий і вітчизняний досвід організовування на підприємствах збирання та захисту маркетингової інформації та сучасні методичні проблеми її обробки на підприємствах України. Розкрито роль інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень в умовах переходу до інформаційної економіки та подано розгорнуту характеристику основних його складових. Детально викладено основи планування й організовування захисту маркетингової інформації з погляду досягнення економічної безпеки підприємств різних форм власності та сфер діяльності. Підручник призначений для студентів економічних спеціальностей ВНЗ усіх форм навчання, може бути корисним для слухачів курсів та інститутів підвищення кваліфікації, працівників економічних і юридичних служб підприємств, керівників господарських товариств, державних службовців, зайнятих у сфері підприємництва.


  65.291 / 33М
  М 27
  Маркетингова товарна політика : [підручник] / С. І. Чеботар [та ін.]. – Київ : Преса України, 2007. – 262 с.

  Книга містить організаційно-методичні положення маркетингової товарної політики, послідовно розглянуто етапи розробки стратегії маркетингової товарної політики, методи планування та розробки товару, етапи формування оптимального асортименту товарів, принципові підходи до оцінки якості товару, напрямки підвищення конкурентоспроможності товарної номенклатури підприємств. Для студентів та аспірантів, які спеціалізуються в галузі маркетингу, а також менеджерів з організації та розвитку бізнесу.


  65.30 / 33М
  О-75
  Оснач О. Ф. Промисловий маркетинг : підруч. для вищ. навч. закл. / О. Ф. Оснач, В. П. Пилипчук, Л. П. Коваленко ; Держ. вищ. навч. закл. Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана; Одес. держ. екон. ун-т. – Київ : Центр учбової літератури, 2009. – 363 с. : іл., табл.

  У підручнику розглядаються сутність, завдання, концепції та особливості промислового маркетингу. Особлива увага відводиться дослідженню ринку промислових товарів, показується їх класифікація, наводяться основні відмінності між ринками товарів промислового та споживчого призначення. Визначається вплив факторів кон'юктури ринку на здійснення маркетингової діяльності підприємств. Пропонуються підходи до формування товарної політики підприємств, вибору відповідних методів щодо визначення оптимальних каналів розподілу. Теоретичні положення доповнені статистичними даними, графіками, рисунками, що сприяє більш ефективному розумінню основних положень промислового маркетингу. Підручник підготовлено для студентів, викладачів, науковців та фахівців які займаються маркетинговою діяльністю на промислових ринках.


  65.29 / 33М
  П12
  Павленко А. Ф. Маркетингова політика ціноутворення / А. Ф. Павленко, В. Л. Корінєв ; Київ. нац. екон. ун-т. – Київ : КНЕУ, 2004. – 328 с.

  У монографії розглянуто проблеми маркетингового ціноутворення на вітчизняному ринку, зорієнтованого на залучення споживача в умовах висхідної конкуренції між підприємствами. Спираючись на нагромаджений вітчизняний та зарубіжний досвід у сфері маркетингового ціноутворення й ураховуючи специфіку української економіки, автори в доступній формі розкрили сутність основних положень даного процесу. Подано результати узагальнювальної оцінки сучасного стану ціноутворення та його перспективи за умов становлення вітчизняного ринку. Для науковців, викладачів, аспірантів та студентів закладів вищої освіти, керівників підприємств та працівників маркетингових служб, бізнесменів, спеціалістів із ціноутворення.


  Курбацька Л. М. Впровадження маркетингових інновацій в діяльність промислових підприємств [Текст] / Л. М. Курбацька, І. Г. Кадирус // Економіка та держава. – 2020. – № 4. – С. 187–190 : табл.

  Визначено, що маркетинг інновацій – це діяльність, спрямована на пошук нових сфер бізнесу, розробку абсолютно нових видів продукції та впровадження у виробництво інновацій для вже існуючих товарів. У практичній діяльності маркетинг інновацій – це виробництво та збут інноваційної конкурентоспроможної продукції, що в повному обсязі задовольняє попит споживачів. Впровадження маркетингових інновацій в діяльність промислових підприємств має забезпечувати більш повне задоволення потреб споживачів, розширення клієнтської бази, вихід на нові ринки збуту. Встановлено, що інновації характеризують технічні, виробничі та комерційні параметри підприємства, а також його творчий потенціал. Головними чинниками розвитку інноваційної діяльності промислових підприємств є: конкуренція, постійно зростаючий науковий та технічний потенціал, мінлива поведінка споживачів. Маркетингові інновації передбачають зміни та вдосконалення до процесу виробництва товарів, розробки та удосконаленні їх дизайну, упаковки, просування та стимулювання збуту, встановленні найбільш вигідних цін на товари.


  Лабурцева О. Ефективність маркетингової діяльності підприємства в умовах ризику / Олена Лабурцева // Міжнародний науково-практичний журнал "Товари і ринки". – 2017. – № 2. – С. 28–39 : табл.

  Розглянуто способи оцінювання ефективності маркетингової діяльності підприємства. Запропоновано методичний підхід до врахування ризику при оцінюванні результативності та ефективності планової маркетингової діяльності підприємства. Наведено приклад вибору кращої з альтернативних програм за сукупністю показників результативності, ефективності й ризику. Надано рекомендації щодо урахування ризику при оцінюванні ефективності окремих маркетингових проєктів за допомогою показників ефективності інвестицій.


  Михайлова Л. І. Механізми управління маркетингом та збутом продукції сільськогосподарських підприємств на ринку зерна / Л. І. Михайлова, М. О. Лишенко, Т. В. Устік // Економіка АПК. – 2018. – № 10. – С. 40–49 : табл.

  Мета статті – дослідити механізми управління маркетингом та збутом у сільськогосподарських підприємствах-виробниках зерна на цільових ринках його збуту. Окремі наукові розробки стосовно обґрунтування механізмів ціноутворення в сільськогосподарських підприємствах та визначення ефективності збутової діяльності підприємств у контексті реалізації політики збуту зернової продукції сприятимуть ефективному функціонуванню сільськогосподарських підприємств на ринку зерна.


  Решеттілова Т. Особливості просування інноваційних товарів на промисловому ринку / Т. Решеттілова // Маркетинг в Українi. – 2020. – № 1. – С. 55–59 : рис.

  Для просування товарів в умовах сучасного інформаційного простору все частіше використовується інтерактивний спосіб взаємодії зі споживачами з метою збільшення продажів шляхом індивідуалізації попиту.


  Серпухов М. Маркетингові технології як інструмент активізації розвитку вітчизняних підприємств / Максим Серпухов, Аліна Нестеренко // Маркетинг в Українi. – 2020. – № 5. – С. 63–69 : табл.

  У статті розглянуто маркетингові технології для активізації розвитку вітчизняних підприємств. Проаналізовано статистичні дані, щодо використання маркетингових технологій в Україні. Було розглянуто класичні та новітні маркетингові технології, а саме: сегментування, таргетування, позиціювання, аналіз та прогнозування. Статья містить етапи впровадження технологій на ринок українських підприємств, та рекомендації до вдосконалення підходів впровадження.


Підготувала Людмила Бердак,
бібліотекар відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук

Повернутись
Поділитись: