Хвороба століття – не вирок (до Всесвітнього дня боротьби проти раку)

Хвороба століття – не вирок (до Всесвітнього дня боротьби проти раку)

02.02.2022
355
Людський дух сильніший за все,
  що з ним може статися.

  C. C. Скотт
 
  У 2005 році Міжнародним союзом протиракового контролю (UICC) було запропоновано 4 лютого відзначати Всесвітній день боротьби з раком. Мета цього міжнародного заходу – привернення уваги громадськості до означеної проблеми й підвищення обізнаності про рак як одну з найнебезпечніших недуг сучасної цивілізації. Зосереджуючи увагу на запобіганні, виявленні та лікуванні цього захворювання, можна домогтися позитивних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну виставку-пораду "Хвороба століття – не вирок" (до Всесвітнього дня боротьби проти раку). Література з цієї теми ознайомить читачів з історіями боротьби з недугою та водночас – з історіями пошуку нової радості життя і глибоких сенсів відомих людей: культурної діячки Альони Воробйової, телеведучої та журналістки Яніни Соколової, лікаря Девіда Сервана-Шрайбера та інших. Також всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер у своїй книзі "Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби" докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Відома лікарка-дієтолог Світлана Ільїна свою книгу "Здоров'я на вашому столі" адресує всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу.
  А ще пропонуємо до уваги читачів книгу Юрія Панишка "Гаврило Парфентійович Ковтунович – засновник Львівської онкологічної школи". Прочитавши її, ви зможете ознайомитися з творчою біографією обдарованої Богом людини, видатного лікаря-хірурга, онколога, завідувача кафедри пропедевтичної хірургії Львівського державного медичного інституту (1945–1961), доктора медичних наук, професора. Гаврило Ковтунович (1892–1961) був нашим земляком, адже народився на Чернігівщині в селі Киселівка (тоді – Сосницького повіту). Все життя приділяв особливу увагу онкології в науковому і практичному плані.
  Пам'ятаймо! Відчувши якісь негаразди зі здоров'ям, не варто відкладати візит до лікаря "на потім". У випадку з онкозахворюванням дуже важливо виявити хворобу якомога раніше, щоб не допустити виникнення незворотних змін в організмі.


 
  611
  Б 87
  Брайсон Б. Тіло. Інструкція з використання = The body. A Guide for Occupants / Білл Брайсон ; пер. з англ. Олександра Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2021. – 381, [1] с.

  Якщо з'єднати всі кровоносні судини, ними можна обігнути Землю аж два з половиною рази. Якщо витягнути всі ДНК організму в тонку нитку, її вистачить, щоб дістатися Плутона. А ще ми лишаємо десь півкіло пилу на рік – у буквальному сенсі розсипаємося! Не знали про це? Тоді ця книжка стане для вас справжнім відкриттям. А ще вона навчить любити, цінувати своє тіло й уміло ним користуватися. Бо воно – диво.
  Видання адресоване широкому колу читачів, всім, хто хоче нарешті полюбити біологію та розгадати загадки власного тіла.

 
  616
  В 75
  Воробйова А. Мистецтво жити під час хіміотерапії : артбук / Альона Воробйова. – Київ : Vivat, 2020. – 189 с.

  "Мистецтво жити під час хіміотерапії" – історія боротьби з хворобою і водночас історія пошуку нової радості та глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, арт-директорки культурного центру "ART AREA ДК" Альони Воробйової. В артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки та щемкі й відверті розмови з друзями з артсередовища, а також коментарі психотерапевта. Візуальну частину артбуку становлять фотографії, які розповідають про внутрішні та зовнішні зміни, які сталися з авторкою.
 
  615
  Г 79
  Грегер М. Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер спільно з Джин Стоун ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – Київ : КМБУКС, 2018. – 511 с. – (Бестселер за версією The New York Times).

  Страждаєте від високого тиску? Чай із гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати – спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. Якщо ж непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту. Автор книги – всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер – докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості перебігу тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена й чим загрожує, радить, яким харчам слід віддати перевагу, а від чого краще відмовитися.
 
  616.35
  Д 21
  Даценко Б. М. Рак прямой кишки : монография / Б. М. Даценко. – Харьков : Оригинал, 2018. – 327 с.

  У монографії подано основні аспекти цієї складної проктологічної проблеми. Основну увагу приділено питанням комплексної діагностики та принципам мультидисциплінарного лікування первинного раку прямої кишки й рецидивів цього захворювання. Розглянуто основні етапи реабілітації прооперованих пацієнтів.
  Видання призначене для лікарів-проктологів, онкохірургів, лікарів загальної практики.



  615
  І-46
  Ільїна С. І. Здоров'я на вашому столі : пер. із 6-го рос. вид. / Світлана Ільїна. – Київ : Медицина, 2018. – 335 с.

  Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної "Здоров'я на вашому столі" адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній рослинний світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, уміли їх збирати, заготовляти, лікуватися ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, коли щодня споживатиме те, що дарує їй Природа.
  Для широкого кола читачів.


 
  615
  И 75
  Йотов И. Н. Ранняя диагностика раковых клеток и рекомендации по оздоровительному самоочищению / Иван Йотов. – Ровно : Перспектива, 2005. – 95 с.

  У книзі можна ознайомитися з розробленою автором системою діагностики (радіестезійний тест), яка не має аналогів у світі. Ця система безпечна, ефективна, дає великий відсоток одужання.
  Книга призначена для медичних працівників, а також для всіх, хто бажає бути здоровим та щасливим.



  88.7 / 15
  О-56
  Ольхов О. Вопреки всему. Исцеление от рака и других заболеваний реально / Олег Ольхов. – Днепропетровск : Новая идеология, 2011. – 147 с.

  У книзі показано значення позитивного мислення й методів психологічної корекції для відновлення здоров'я при раку та різних захворюваннях.

 
  5г / 61(09)
  П 16
  Панишко Ю. М. Гаврило Парфентійович Ковтунович – засновник Львівської онкологічної школи / Ю. М. Панишко. – Львів : Сорока Т. Б., 2017. – 207 с.

 У книзі представлена творча біографія Г. П. Ковтуновича (1892–1961), видатного лікаря-хірурга, онколога, завідувача хірургічної клініки Башкирського медичного інституту (1937–1938), завідувача лабораторії експериментального раку Всесоюзного інституту експериментальної медицини м. Сухумі (1939–1941), завідувача кафедри загальної хірургії лікувального факультету Таджицького (Сталінабадського) державного медичного інституту імені Абу-Алі ібн Сіно (1941–1945), завідувача кафедри пропедевтичної хірургії Львівського державного медичного інституту (1945–1961), доктора медичних наук, професора.
  Подаються біографії вчених, які в різні періоди життя формували світогляд і фахову майстерність Г. П. Ковтуновича.
  Для викладачів, науковців, студентів, істориків медицини, освіти та всіх, хто цікавиться розвитком медицини України у 20–60-х рр. XX ст.


 
  616
  С 32
  Серван-Шрайбер Д. Антирак. Новий спосіб життя / Девід Серван-Шрайбер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 367 с. : рис., табл. – (Міжнародний бестселер).

  Коли лікарю Девіду Сервану-Шрайберу було тридцять, у нього діагностували рідкісну й небезпечну форму раку – гліобластому головного мозку. Але Девід не дозволив хворобі знищити себе і обрав життя. Протягом п'ятнадцяти років він досліджував онкологію, вивчав, аналізував та втілював на практиці методи профілактики і лікування раку. Автор просто й доступно розповідає про природні механізми захисту від онкологічних хвороб. Чи можна попередити рак і не допустити зростання ракових клітин? Що робити, коли захворювання вже виявлено? Чи можна й далі жити повноцінним життям? Як захистити себе та близьких? Як не дозволити захворюванню прогресувати?
  У книжці описано випадки з практики не лише самого автора, а і його колег-онкологів, представлено факти, рецепти, таблиці й посилання на провідні наукові видання. Це досвід людини, яка не з чуток знає, як жити з раком, не втрачаючи надії на одужання.


 
  821(477)
  С 59
  Соколова Я. Я, Ніна. Тепер я нічого не боюся / Яніна Соколова, Ольга Купріян. – Київ : Книголав, 2020. – 202, [1] с. : фот. – (Полиця бестселер).

  Книжка "Я, Ніна" – це історія, заснована на реальних подіях із життя телеведучої та журналістки Яніни Соколової, співавторками якої виступають сама Яніна Соколова разом із письменницею Ольгою Купріян.
  Ця історія змінить ваше життя. Вона – інструмент для пошуку себе та власних цінностей. "Я, Ніна" – перша українська книга про публічну людину, яка пережила рак. Оповідь сповнена переживань, болю, кохання та сили. Вона про кожного з нас. Бо собою ми стаємо тільки тоді, коли втрачаємо.


 
  612
  Х 26
  Хаух М. Иммунитет. Как у тебя дела? : все о нашем супероргане, работа которого не видна / Михаэль Хаух, Регина Хаух ; [пер. с нем. А. А. Перевощиковой ; под. ред. Д. Карташевой]. – Київ : Форс Україна, 2020. – 380, [2] с.

  Ви знаєте, що імунна система – окремий орган? І ця книга розповідає про неї все, що відомо на сьогоднішній день лікарям та вченим. Ви дізнаєтеся про будову і виникнення нашої імунної системи, про її помилки, про те, чому вони трапляються та як це можна виправити, як ми можемо підтримати свою імунну систему в повсякденному житті. Яку роль відіграють, наприклад, материнське молоко або щеплення в дитинстві? Чому чоловіки, як і раніше, вмирають раніше за жінок? Як працює "перезавантаження" імунної системи після хіміотерапії? Скільки бруду допустимо в побуті? І чому здатність нашого організму до захисту вранці краща, ніж увечері?

 
Увага! Інформація, що міститься у книзі, не може служити заміною консультації лікаря. Необхідно порадитися з фахівцем перед вчиненням будь-яких дій, що рекомендуються.

 
  55.6 / 617.3
  Ш 83
  Шпарик Я. В. Рак: переможці і жертви / Я. В. Шпарик. – Львів : Афіша, 2008. – 622, [3] с.

  У книзі зібрано біографічні довідки відомих людей, долі яких пов'язані з онкологією.
  У І розділі подана інформація про тих, які здолали хворобу (переможці): В. Гавел, А. Солженіцин, Ш. Коннері, Л. Армстронґ (майже 170 біографічних довідок).
  У II розділі міститься понад 1200 довідок про жертв раку: Наполеон, З. Фройд, І. Берґман, Л. Паваротті, Ж. Кеннеді тощо.
  Вченим і лікарям, які доклали зусиль для пошуку методів лікування раку, присвячений III розділ: Р. Вірхов, В. Голстед, Т. Годжкін, І. Мікулич (понад 230 подвижників онкології).
  Книга призначена для широкого кола читачів.

  Підготувала Олена Журман,
бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук
Повернутись
Поділитись: