"Теплі історії" – для справжніх романтиків

"Теплі історії" – для справжніх романтиків

22.02.2023
289
  Світ складається з усмішки, віри, надії, любові. Іноді – з долонь, квітів, поглядів та слів, а ще з мрій – простих, невибагливих, але дуже яскравих, тут і тепер. Щодня стається так багато див, але часто ти проходиш повз них і не помічаєш, як навкруги прекрасно, як "з кожним світанком світ починає жити ніби заново, і в ті миті дуже важливо створити навколо себе багато нового щастя – думками, словами й усмішками". Треба вчитися радіти дрібницям, ловити кожну мить і творити власні буденні дива, що роблять життя добрішим, теплішим і по-справжньому сонячним. Адже щастя, поділене на два, приносить удвічі більше користі... А уяви, якщо кожен поділить його на два!..
  Сьогодення української літератури багате на талановитих митців, які працюють у різних жанрах. Усе нові й нові імена з'являються на літературних просторах. Кілька років тому з'явилася цікава книжкова серія "Теплі історії". Більше п'ятнадцяти книг уже побачили світ. Серія представлена такими авторами як Юлія Смаль, Святослав Черній, Галина Ів, Міла Іванцова, Надійка Гербіш тощо. Книги цієї серії справді теплі. Вони здатні створити добрий настрій, спонукають усміхнутися, замріятися та щось згадати. Гортаючи сторінки книг, відчуваєш, як тебе огортає аромат чогось приємного. Це слова, що торкаються серця…
  "Теплі історії" видавництва "Брайт Стар Паблішинг" – дуже затишна книжкова серія. Коли хочеться закутатись у плед, узяти чашечку запашної кави і хвилин на десять поринути в казку. Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави. Хоча (що тут казати) вони готові ділитися своєю кавою і просто так. Вони щирі та справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. "Теплі історії" – серія книг про історії людей та життя, любов і радість, смуток та усмішки, про шоколад, каву й навіть корицю, про друзів та рідних, подорожі і музику. У них поряд існують маленькі дрібниці й великі зміни, мрії і їх здійснення, спогади та враження. Ці книги для тих, хто вміє читати. Вони занурюють читача в особливу атмосферу тепла і кави, джазу й шоколаду, родинності і затишку, надії, що все буде добре. Бо добро потрібне і молодим, і старим, і чоловікам, і жінкам.
  "Теплі історії" – серія книг для справжніх романтиків. Це збірки короткої прози, які мають одну спільну рису: всі вони – світлі, добрі, теплі, легкі. Тут кожен може віднайти частину власних переживань та хвилювань. Неперевершені емоції наповнюють сторінки цих книг, з ними можна посміятися від душі, пережити біль та смуток героїв, відчути ніжність і зворушеність до сліз. Хоча за вікнами не завжди гарна погода, з цими книгами затишно й тепло. А якщо ваш співрозмовник – цікава книга з серії "Теплі історії", то і погана погода може бути приємною, затишною і надихаючою, а чуттєвий досвід іншої людини допомагає тобі краще пізнати себе, зрозуміти світ і навколишніх.


  84(4УКР)
  Г 37
  Гербіш Надійка. Теплі історії до кави / Надійка Гербіш ; [ред.-упоряд. Ю. Шутенко]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 162, [1] с. : іл. – (Теплі історії).

  Надійка Гербіш (Шевченко) – закохана жінка, вперта мандрівниця й перекладачка, трохи фотографиня і трохи – кавова чарівниця. Живе у затишному будинку, вікна якого виходять на старовинний Збаразький замок, разом зі своєю родиною. Викладає історію світової літератури і стверджує, що книжки та кава будуть навіть у Раю. У цій книжці зібрані історії про почуття і настрої, сумніви та рішення, далеку дорогу і затишний дім, чужі міста і близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів. А ще у кожного з них є старі улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії. Наше життя – як кава, трохи гіркувата, але якщо додати корицю, гвоздику, кардамон, цукор або молоко, кава набуває незвичайного приємного смаку, від якого отримуєш насолоду. "Теплі історії до кави" – це книга, яка здатна поліпшити настрій, змінити день, надати життю нового смаку…


  821(477)
  Г 37
  Гербіш Надійка. Теплі історії до шоколаду : [оповідання] / Надійка Гербіш. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 139, [1] с. : іл. – (Теплі історії).

  Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці і старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни. І всі ці замальовки з чудовим присмаком шоколаду. "А на язиці залишається післясмак теплої шоколадної любові".


  821(477)
  І-23
  Іванцова Міла. Теплі історії про радість і сум / Міла Іванцова. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 131 с. : іл. – (Теплі історії).

  Міла Іванцова (27 листопада 1960 р.) – українська письменниця, перекладачка, журналістка й педагог. За освітою – викладачка французької та російської мов, викладала французьку у школі, ліцеї, інституті туризму. Пізніше створила власні курси іноземних мов, потім круто змінила своє життя, зайнявшись нерухомістю, дизайном інтер'єрів, петриківським розписом, фотографією, а зрештою – літературною творчістю. Перший роман Міли Іванцової українською мовою "Родовий відмінок" побачив світ 2009 року. Вона любить саджати дерева та квіти, збирає колекцію старовинних чавунних прасок і відтворює оригінальні картини на сканері за власною технологією. Читачі називають твори Міли Іванцової "терапевтичною прозою", кажуть, що від них на душі стає легше. Філософія авторки – триматися позитиву попри все, рухатися вперед і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи маленьке, – цікава історія із життя звичайних людей, а можливо, сучасна версія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними продовжуєш жити, міркуєш, як учинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні запитання. Збірка оповідань Міли Іванцової доповнює серію "Теплі історії" неповторними відтінками почуттів, вражень, легким гумором, новими краєвидами та персонажами.


  821(477)
  С 50
  Смаль Юлія. Теплі історії з корицею : повість / Юлія Смаль. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 120 с. – (Теплі історії).

  Юлія Смаль – українська письменниця та поетка. Казкарка, журналістка, вчителька хімії, пластунка. Авторка низки дитячих і дорослих книжок, зокрема публіцистичної праці "Як я була ботом", у якій розповідає про власний досвід роботи на ботофермі та пастки, які чекають на довірливого користувача в мережі. Юлія Смаль народилася 1979 року на території Зеленого Клину. У 15 років переїхала з родиною до Луцька, де вступила до Пласту і брала активну участь у житті скаутського руху протягом декількох років. Під час навчання віддавала перевагу природничим наукам і по закінченні школи вступила до Волинського державного університету, де здобула ступінь магістра, опановуючи хімію. Також має філологічну освіту. Викладала у школі, потім переїхала до Києва, де продовжила викладацьку практику та працювала у видавництві. За словами самої письменниці, Київ – її найулюбленіше місто, хоча життя повне сюрпризів і Юлія мала змогу пожити декілька років у Китаї, викладаючи англійську, а нині живе в Німеччині. Писати ж Юлія Смаль почала після появи дітей. Спочатку викладала невеличкі твори в інтернет, потім друкувалась у дитячих журналах, а видавництва зацікавилися її творчістю вже після еміграції.
  Перед вами – затишна повість про щастя жінки. Цей твір схожий на клаптикову ковдру, де основа-полотно містить на собі різнобарвні шматочки тканини, що своїм поєднанням творять унікальний візерунок. Текст має центральну сюжетну лінію: молода жінка трепетно кохає свого чоловіка, виховує дітей, пече яблука з корицею, піци та лазаньї, оздоблює дім усілякими мистецькими дрібничками, готується до Різдва і святкує його з найріднішими, вирушаючи в мандрівку. Строкаті клаптики – це різноманітні історії кохання, згадані, списані з життя чи вигадані самою героїнею повісті. Саме ці замальовки або оповідання роблять книжку неповторною і дарують особливу насолоду від читання.



  821(477)
  Т 34
  Теплі історії в конвертах : зб. оповідань / [упоряд. О. Орлова]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 176 с. : іл. – (Теплі історії).

  Ця збірка "Теплих історій" – про листування, про дороге для нас спілкування, розуміння, дар душевного тепла нашим близьким, рідним, друзям. Перед вами – листи, які відкривають давні сімейні таємниці, зазирають у минуле, бережуть пам'ять про важливі події, листи багатолітнього кохання й перших несміливих освідчень, прощення, трепетної надії та мужньої, стійкої віри, вдячності, поваги… Вони дозволяють себе прочитати – ці списані різним почерком аркушики паперу або ж електронні послання, довіряють свої секрети, діляться з нами новими теплими історіями.

 
  84(4УКР)
  Т 34
  Теплі історії. Він і вона : зб. оповідань / [ред.-упоряд. Ю. Шутенко]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 113, [1] с. : іл. – (Теплі історії).

  Кохання – вічний дар, життєдайна основа. Палке, пристрасне, лагідно-ніжне, таке, що спопеляє дотла й дарує крила. У книжці "Теплі історії. Він і Вона" подано низку оповідань, етюдів і замальовок різних авторів. Перед читачем розкриється чарівний калейдоскоп емоцій та вражень – від тремкої зав'язі знайомства чоловіка й жінки аж до потужної рушійної сили почуття, пронесеного крізь часопростір.


  821(477)
  Т 34
  Теплі історії у стилі блюз : [зб. оповідань]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 163 с. – (Теплі історії).

  Теплий блюз як мотив щемкої ностальгії, сумливого спогаду, трепетного чуття, згадки, що її обережно видобуваєш зі схованок пам'яті. Блюз як настрій – осінній, вечоровий – у ритмі задумливого дощу на віконному склі, в тихострунних звуках падолисту, в саксофонних мелодіях меланхолійного вітру. Лагідний блюз як лірична відповідь печальному серцю: все буде добре... Цю збірочку теплих історій сформували замальовки, етюди, новели, оповідання, що їх пронизано спільним настроєвим "блюзовим" звучанням. Твори, які сюди ввійшли, об'єднані прагненням авторів прожити, осмислити й передати журбу, смуток, біль, трагедії своїх героїв та – попри всі життєві труднощі, тяжкі випробування чи карколомні події – переконати читача: віра у краще зцілює, надія надає сил, а вміння цінувати справжнє, залишатися собою, прощати й любити – рятує.

  
  821(477)
  Т 34
  Теплі історії про кохання : [оповідання] / [ред.-упоряд. Ю. Шутенко]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 130 с. – (Теплі історії).

  Ці твори сповнені багатьох переживань, у яких є радість, хвилювання, ніжність, віра та сподівання на краще. Історії змусять і весело посміятися, і замислитися, іноді зворушать до сліз. Збірка складається з чотирьох розділів. Перший – "Зустріч" – найбільший. Другий – "Він і Вона" – розкриває психологію стосунків між чоловіком та жінкою. До третього розділу – "Одружені" – увійшли оповідання, що висвітлюють особливості сімейного життя. Четвертий "Часоплин" – родзинка збірки. Хоч цей розділ і містить небагато творів, але вони стверджують, що любов як почуття непідвладне часу.


  821(477)
  Т 34
  Теплі родинні історії : [зб. оповідань] / [упоряд. О. Поліщук]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 163 с. : іл. – (Теплі історії).

  Сім'я... Мудре та надійне старше покоління. Кумедна й допитлива малеча. Наші дорогі мами і татусі, бабусі та дідусі, донечки й синочки. Рідний дім, навіть коли ми далеко від нього, дарує свої тепло та затишок, турботу і світлу тишу душевного відпочинку. Пам'ять дитинства, лагідне слово рідних, яке ми згадуємо, коли раптом стає важко й хочеться відігріти серце в тому безтурботному "колись було". Тонкий зв'язок між матір'ю та донькою, батьком і сином. Сила мудрості, гідності старших поколінь, що її даровано прийдешнім… Усе це та чимало спонук для "своїх", особистих роздумів, спогадів, переживань читач знайде у збірці "Теплих історій", присвяченій родині, сім'ї – найближчому, найріднішому, сокровенному духовному й життєвому просторові.


  821(477)
  Ч-49
  Черній Святослав. Теплі історії мрійника / Святослав Черній. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 169 с. : іл. – (Теплі історії).

  "Віра – це прямий шлях до любові" – стверджує Святослав Черній у своїй збірці "Теплі історії мрійника". У своїх новелах він наче фіксує маленькі кроки цього великого шляху. Ця книга схожа на старий альбом із пожовклими сторінками, в який хтось турботливий вклеїв світлини дитячої пам'яті. Коли гортаєш ці сторінки, стає тепло і затишно. Святослав порівнює людину, яка читає, з келихом, який наповнюють вином. "Вино розливається кольором, запахом і смаком, так і автор розливається текстами…" Ця книжка – спроба знайти панацею від повсякдення. Часто по-дитячому, іноді по-філософськи, з дрібкою гумору та іронії, автор описує буденні предмети та явища і наголошує на тому, що мрії роблять ці речі живими, а з ними й життя цікавим, унікальним, гармонійним та щасливим. Життя – це диво. Незвичайне, цікаве, вражаюче, досі непізнане підстерігає нас усюди, варто лише зупинитися, придивитися, усвідомити. Великі дива створення космосу, любові між чоловіком і жінкою, формування дитини в лоні її матері, народження людини переплітаються з меншими – виграною лотереєю, одужанням від хвороби, перетворенням недруга на вірного товариша, вилуплюванням курчатка зі шкаралупи, крапелькою роси на зеленій травинці, покращенням настрою від улюбленої мелодії, силою усмішки й доброго слова. Зрештою, у кожного диво своє, і відчуваємо та розуміємо його ми по-різному, часом дивуємося-прозріваємо через багато літ. Серія книг "Теплі історії" – це теж диво. Диво літературне, яке створене авторами для вас.
  Підготувала Світлана Дегтяренко,
головний бібліотекар відділу абонемента
Повернутись
Поділитись: