Вміння шити красиво

Вміння шити красиво

27.02.2023
553
  Щорічно 28 лютого відзначається Всесвітній день кравця (World Tailor's Day), в ознаменування річниці народження сера Вільяма Еліаса Хоу, винахідника швейної машини. Швейна машина – один із найбільших технологічних винаходів усіх часів. Вона вплинула на роль і статус жінок, здійснила революцію у швейній справі та модернізувала інші види бізнесу.
  Професія кравця дуже стародавня і в усі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Секрети кравецької майстерності накопичувалися тисячоліттями.
  Кравець – людина творча, креативна, талановита. Ця професія одна з найдавніших і найсучасніших. Кравці займаються всіма етапами створення одягу: від вигадування моделей до їх пошиття й декорування. Від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Кравець має знати сучасні напрями моди, особливості художнього оформлення, а також володіти технологією конструювання та розкроювання. Потреби тіла створили необхідність у застосуванні одягу, а потреби духу – в його художньо-естетичному оформленні. Ще на зорі цивілізації людство зустріло прообраз моди, що пов'язаний з творчим переосмисленням свого зовнішнього вигляду. Мода – це спосіб виразити себе. Вступаючи в будь-які стосунки з модою, кожен із нас стоїть перед вибором. Цей вибір потрібно робити свідомо, тому що ми не просто вибираємо для себе одяг, а заявляємо про свої естетичні смаки, ідеали, життєві уподобання: через зовнішній вигляд, відповідно до образу, вибираємо й манеру поведінки.
  Нині створення одягу – це багатоетапний процес. Кравці можуть працювати на швейних підприємствах і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працюючи в ательє, шити одяг за індивідуальними замовленнями. Кравець може бути фахівцем широкого профілю (іншими словами – виготовляти одяг різних асортиментних груп) або спеціалізуватися на пошитті верхнього одягу, чоловічого чи жіночого, виробів зі шкіри або хутра.
  Сучасний кравець має бути високорозвиненою людиною, технічно грамотним фахівцем, який уміє самостійно розв'язувати поточні виробничі завдання.
  До Всесвітнього дня кравця бібліотекарки відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжкову виставку "Вміння шити красиво". Якщо ви мрієте навчитися шити красиво, стати професійним кравцем, завітайте до нашої бібліотеки, беріть і читайте спеціалізовану літературу, опановуйте нові висоти. Ви зможете втілити будь-які свої фантазії і мати такий одяг, якого не купите в жодному магазині.


  37.24 / 6П9.3
  Г 70
  Горобчишина В. С. Довідник технологічних послідовностей виготовлення одягу : навч. посіб. / В. С. Горобчишина. – Львів : Новий Світ, 2008. – 286 с. : табл. – (Вища освіта в Україні).

  У довіднику наведені технологічні послідовності виготовлення одягу з використанням сучасних обладнання й технології. Технологічні послідовності систематизовані у відповідності до видів асортименту побутового одягу. Перед кожною технологічною послідовністю представлені короткі технічні описи моделей одягу, що дає можливість оперативно орієнтуватися при виборі необхідної інформації для подальшого використання чи опрацювання.
  Для студентів вищих і середніх навчальних закладів, інженерно-технічних працівників швейної галузі.



  687
  Є 41
  Єжова О. В. Конструювання одягу : курс лекцій / О. В. Єжова ; Центральноукр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – 3-тє вид., допов. – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 191 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 165–167.

  У посібнику викладені основні відомості, пов'язані з асортиментом, вихідними даними та методами конструювання одягу в системі "людина – одяг – середовище", наведені методи виконання проєктно-конструкторських робіт з проєктування одягу платтєво-блузочного й костюмного асортименту, а також поясних виробів на типову та індивідуальну фігуру з використанням сучасних технологій традиційного й комп'ютерного проєктування. Особливу увагу приділено проблемі забезпечення якості одягу.
  Видання розраховане на вчителів технологій, педагогів професійної освіти, студентів, фахівців індустрії моди, всіх, хто вивчає швейну справу.



  687
  Є 41
  Єжова О. В. Технологія оброблення швейних виробів: навч. посіб. / О. В. Єжова, О. В. Абрамова ; Центральноукр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – 3-тє вид., допов. – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 255 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 254–255.

  У посібнику викладені теоретичні відомості з оброблення деталей швейних виробів та наведені приклади технологічних послідовностей пошиття окремих швів, вузлів і швейних виробів. Перевагу при цьому віддано методам, що дозволяють отримати найвищу якість оброблення в умовах навчального закладу. Значна увага приділена ручним декоративним швам, які традиційно застосовувалися при виготовленні українського костюма.
  Для студентів закладів вищої освіти, вчителів технологій та викладачів професійних ліцеїв, а також фахівців, які працюють у галузі виготовлення швейних виробів.



  37.24 / 6П9.3
  К 65
  Конфекціювання матеріалів для одягу : навч. посіб. / упоряд.: Л. В. Орленко, Е. П. Дрегуляс. – Київ : Знання, 2005. – 159 с. – Бібліогр.: с. 159.

  У посібнику наведені відомості про структуру асортименту, види та властивості текстильних і нетекстильних матеріалів, які впливають на процеси виготовлення виробів. Розглядаються питання формування вимог та принципи конфекціювання матеріалів для різних груп і видів одягу, оцінювання якості матеріалів за комплексним показником. Посібник допоможе студентам більш глибоко вивчити сучасне матеріалознавство, здійснювати науково обґрунтований вибір матеріалів, які застосовуються для швейних виробів, сприятиме розвиткові у майбутніх фахівців творчого комплексного підходу до розв'язання практичних завдань. Українською мовою такий посібник видається вперше.


  687
  К 67
  Корницька Л. А. Художнє проектування одягу. Історія костюма : [навч. посіб.] / Лариса Корницька. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 433 с. : іл. – (Вища освіта в Україні). – Бібліогр.: с. 429–430.

  У різні часи одяг мав свою, характерну лише для певної епохи форму, кольорову забарвленість, впливав на формування зовнішнього вигляду окремої людини чи спільності людей, нерідко характеризуючи цілу історичну епоху. Історичний та національний костюм – це віддзеркалення культурного поступу народу, втілений образ конкретного історичного періоду. У посібнику подаються відомості про історичний костюм та національний український костюм у контексті розвитку європейських мистецьких стилів і моди. Також висвітлена етнографічна розмаїтість українського народного вбрання, його формування в залежності від географічного розташування, історичної долі, культурних контактів із сусідніми народами.
  Видання призначається для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають історію костюма за швейним профілем навчання, інженерів-педагогів швейного профілю, а також викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю.



  37.23 / 6П9.2
  К 94
  Кустова О. Г. Виробництво і асортимент швейних ниток : довідник / Кустова О. Г., Гриценко В. В. – Львів : Новий Світ-2000, 2008. – 48 с. : іл., табл. – (Вища освіта в Україні). – Бібліогр.: с. 48.

  Запорука підвищення ефективності швейного виробництва – глибоке знання швейних матеріалів та їх властивостей. Розвиток асортименту швейних матеріалів, його розширення й оновлення потребує їх постійного дослідження та вивчення.
  У виданні наведені етапи виробництва й асортимент швейних ниток різних фірм. Для студентів вищих і середніх навчальних закладів.



  687
  Л 17
  Лазур К. Р. Швейне виробництво та матеріалознавство: словник / К. Р. Лазур, Т. М. Олійник. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 245 с. : рис. – Бібліогр.: с. 244–245.

  Словник містить терміни, які вживаються у текстильній, швейній, трикотажній, галантерейній промисловості та в товарознавстві. У виданні використані не тільки вживані раніше терміни, а також наведена характеристика нових понять, пов'язаних із впровадженням у швейне виробництво новітніх технологій, появою сучасних видів швейних матеріалів та виробів.
  Словник розрахований для використання студентами, учнями, викладачами професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, фахівцями легкої промисловості, а також широким колом читачів.



  37.248 / 6П9.39
  Н 25
  Наниашвили И. Н. Лоскутное шитье. Шаг за шагом / И. Н. Наниашвили. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2008. – 62 с. : ил., цв. ил.

  Шиття з клаптиків – це мистецтво, що має багатовікову історію і давні традиції. Вироби з клаптиків не тільки прикрашають будинок, але й роблять його затишним. А витримані у певному стилі, вони допомагають інтер'єру набути неповторності. Створюючи "шедевр із клаптиків", зовсім не обов'язково дотримуватися певних правил. Можна поєднувати тканини, які, здавалось би, комбінувати не можна, придумувати абстрактні малюнки й візерунки, а палітра кольорів обмежується лише вашим смаком та уявою.


  37.24 / 6П9.3
  О-56
  Ольховская В. П. Крой и шитье. Универсальные выкройки на все случаи и размеры / В. П. Ольховская. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2011. – 221 с. : ил.

  Ця книга від авторки численних практичних посібників з крою і шиття містить базові форми жіночого й чоловічого одягу в натуральну величину. Завдяки цьому виданню ви зможете підігнати модель, що сподобалася, під власну фігуру, якою б нестандартною вона не була. Вільно додаючи або виключаючи деякі конструктивні елементи фасону, ви маєте змогу створювати безліч унікальних виробів на всі випадки життя.


  37.24 / 6П9.3
  П 20
  Патлашенко О. А. Конструювання одягу : навч. посіб. / О. А. Патлашенко ; Київ. держ. технікум легкої пром-сті. – Київ : Арістей, 2008. – 207 с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 206–207.

  У навчальному посібнику подані відомості про асортимент одягу і його класифікацію; вимоги до сучасного одягу та його функцій; загальні відомості про форми, покрої, силуети й варіанти конструкцій швейних виробів; класифікація конструкцій і деталей одягу; короткі відомості про анатомію та морфологію тіла людини, його розмірну характеристику; методика проведення обмірів фігури людини для конструювання одягу; поняття про сучасну розмірну типологію населення та розмірні стандарти; характеристика сучасних методик конструювання одягу; система прибавок, припусків і допусків у конструюванні одягу; основні принципи стандартизації, типізації, уніфікації та нормалізації в конструюванні одягу; класифікація і характеристика основних видів конструктивних дефектів в одязі та способи їх усунення; характеристика способів градації деталей одягу; стадії розробки конструкторської документації.
  Навчальний посібник ілюстрований рисунками та кресленнями конструкцій основних видів одягу.



  37.24 / 6П9.3
  П 20
  Патлашенко О. А. Матеріалознавство швейного виробництва : навч. посіб. / О. А. Патлашенко ; Київ. держ. технікум легкої пром-сті. – 2-ге вид. – Київ : Арістей, 2007. – 286 с. : іл. – Бібліогр.: с. 286.

  У посібнику представлені відомості про класифікацію та властивості текстильних волокон, пряжі й ниток, основи технології виробництва текстильних матеріалів, склад, структуру та властивості тканин. Описаний асортимент тканин різного призначення й волокнистого складу. Наведені відомості про трикотаж, неткані матеріали, натуральні та штучні шкіри і хутро, матеріали для з'єднання деталей одягу та для його оздоблення. Представлені основні положення Методики вибору матеріалів для пакету швейного виробу.


  687
  П 30
  Петровцева Н. О. Художнє проектування одягу (вступ до спеціальності) : навч. посіб. / Петровцева Наталія. – Київ : Кондор, 2019. – 146 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 145–146.

  Навчальний посібник містить ґрунтовну теоретичну частину, в якій розглянуто основні терміни і поняття, пов'язані з дизайном одягу, розкриті питання загальної характеристики сучасного процесу проєктування одягу, розглянуті різновиди ескізів костюмів, канони пропорцій людської фігури, представлено характеристику композиційно-конструктивних ознак одягу, надано інформацію про особливості графічної подачі стилізованої схеми фігури людини в одязі, доповнення одягу (взуття, зачіска, окуляри, сумка, капелюх, пасок тощо) та оформлення одягу в залежності від структури і фактури тканини.


  687
  Т 90
  Туск К. Твій стиль / Катажина Туск ; [пер. з пол. Соломії Савки]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 236, [1] с. : фот.

  Чому нема що вдягнути, якщо шафа тріщить по швах? Як добирати одяг, щоб не перетворитися на рабиню модних трендів, які часто змінюються? Як завжди мати неперевершений вигляд і витрачати на свій гардероб мінімум часу? На всі ці запитання й багато інших відповідає знана експертка у світі гарного одягу та добрих манер, модна польська блогерка Катажина Туск.
  Якщо навіть бігцем переглянути цю книжку, то можна збагнути, що вона (своєю вишуканою естетикою та стриманим дизайном) дуже стильна, і в її скромній привабливості – ключ до віднаходження твого власного стилю. Будь стильною! Будь як Катя Туск!

  Підготувала Людмила Бердак,
провідна бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук
  
Повернутись
Поділитись: